Menu
بازگشت به بلاگ

طراحی و اجرای حرفه ای نمای برج

@description

در این مقاله از پارس آمود مجری نمای برج قصد داریم به طور کامل درباره طراحی نمای برج توضیح دهیم همراه ما باشید.


اجرای نمای برج

قطعاً بسیاری از شما می‌دانید که طراحی و اجرای نمای برج یکی از اساسی ‌ترین و حساس‌ ترین اجزا از ساخت یک برج است. این فرایند به تجربه و مهارت بالایی نیاز دارد. نمای ساختمان و برج نظیر برج‌های مسکونی و اداری، هم در مسئله اجرا و هم در مقوله طراحی نما، از اهمیت بسزایی برخوردار است. افزون بر این، تأثیر قابل توجهی روی زیبایی منظر عمومی شهر نیز می گذارند بنابراین مجموعه ما به عنوان مجری نمای برج مفتخر است در این زمینه شما را همراهی کند.اجرا نمای برج چیست و چه اهمیتی دارد؟

اجرا نمای برج فرصتی برای طراحی و اعمال سلیقه فراهم می کند. طراحی نمای برج نه تنها از نظر زیبایی شناسی اهمیت دارد؛ بلکه در بهره وری انرژی و دوام ساختمان هم نقش مهمی ایفاء می کند. یک مجری نمای برج باید آن را متناسب با آب و هوای محل ساختمان و شرایط طراحی کند. نمای یک برج معرف شخصیت ساختمان و سلیقه صاحب آن است. به طور کلی نما، به پوششی اطلاق می شود که قسمت بیرونی ساختمان را در بر می گیرد. مواد اولیه مختلفی برای اجرای نما استفاده می شود که هر یک از نظر بصری و ویژگی های ظاهری منحصر به فرد هستند. شیشه و فلز از رایج ترین موادی است که برای اجرا نمای برج استفاده می شود. این دو ماده هم از نظر زیبایی و هم از نظر دوام در رتبه خوبی قرار دارند.

شیشه که یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی و اجرای نماست زیبایی و ظرافت منحصر به فردی به برج های بلند می بخشد. تطبیق پذیری شیشه برای اجرا نمای شیشه ای ساختمان بسیار بالاست و در هر شکل و طرحی قابل انتخاب و استفاده است. برخی از این نما ها می توانند بار وارد شده بر ساختمان را کاهش دهند. انتخاب هر یک از انواع طراحی نمای برج به سلیقه و شرایط جوی محل ساخت بستگی دارد. برج ها سازه های بلندی هستند که نمای آن ها در زیبایی شان نقش مهمی ایفا می کند. ضمن اینکه نمای آن ها می تواند تا حد زیادی با ساختمان های معمولی و کم ارتفاع متفاوت باشد. به این ترتیب باید در انتخاب آن دقت کافی را داشته باشید.طراحی و اجرای نمای برج

برخلاف طراحی ‌های تکراری و یکنواخت گذشته، این روزها، بسیاری از مردم به دنبال خلاقیت و مهارت ‌های نوینی هستند که در کمتر جایی از جهان مشاهده می‌شود. با وجود چنین شرایطی معماران حرفه ‌ای که در زمینه طراحی و اجرای نمای برج فعالیت تخصصی و حرفه ‌ای دارند و مجری نمای برج هستند گزینش شده و با درآمد های هنگفتی شروع به فعالیت می‌کنند. به عنوان مثال، شخصی به نام دیوید استانکو، یکی از معماران جوان رومانیایی، با بکارگیری خلاقیت‌ های منحصر به فرد، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب نموده است.

استفاده از پنجره‌ های کشویی در کنار بالکن‌های متعدد با برجستگی و تورفتگی ‌های خلاقانه تنها گوشه ‌ای از مهارت ‌های این معمار برای نمای برج است. یکی از معروف ‌ترین ایده ‌های طراح در اجرای نمای برج، برخورداری همه طبقات از بالکن می‌باشد تا بدین طریق بتوان از تمام احجام پر و خالی ساختمان‌ ها بهره‌مند شد.

همان طور که می دانید نمای برج نخستین اولویت برای جذب و جلب توجه مشتریان و اطرافیان است؛ اگر یک برج یا ساختمان از نمای زیبا و آراسته ‌ای برخوردار نباشد از همان نگاه اول دیدگاه بیننده را نسبت به خود تغییر می‌دهد. برای اطلاع از هزینه طراحی نمای برج با ما همراه باشید.


طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان، برای ساختمان هایی با کاربری مسکونی، از اعتبار و ارزش قابل توجهی برخوردار است. چرا که می‌تواند نمایانگر علایق، باورها، سلایق و رهنگ و سنت مردم یک جامعه باشد. با توجه به همه این موارد، صرف هرچه بیشتر زمان و هزینه طراحی نمای برج واقعاً ارزشش را دارد.

حتی با وجود بهترین طراحی دکوراسیون داخلی، اگر نمای برج شما وضعیت خوبی نداشته باشد، تأثیر زیادی برای جلب توجه مشتری نخواهد داشت. بنابراین همان طور که از قبل هم گفته شد، برای این کار، باید از معماران حرفه‌ای و مجربی استفاده نمود. ساختمان ‌های بلندی که قابلیت کاربرد های گوناگونی همچون مسکونی، تجاری و اداری دارند، برج نامیده می‌شوند؛ با یک نگاه کلی و اجمالی بر روی برج‌ های قدیمی کشور، کاملاً متوجه نیاز هر یک به بازساسی اساسی نمای ساختمان، خواهید شد؛ متاسفانه وضعیت فعلی هزینه اجرای نمای برج به قدری عظیم است که فرایند بازسازی و طراحی نمای برج‌ ها را بسیار دشوار و پر هزینه می‌کند.

با این حال مهندسان معماری و عمرانی خلاق و ماهری که در کشور عزیز ما سعی می کنند، با برترین کیفیت و هزینه‌ های مقرون به صرفه ‌ای، انواعی از نمای برج‌ های رومی یا کلاسیک و مدرن را اجرا نمایند. آمارها و گزارشات اخیر نشان می‌دهند امروزه بخش عمده‌ ای از مردم علاقه‌ مند به زندگی در برج هستند تا خانه ‌های معمولی و ویلایی. امنیت بالای برج ‌ها یکی از عوامل زمینه ساز همین موضوع است؛ حتماً نگهبان‌ های زیادی که پیرامون یک برج قرار دارند، توجه شما را نیز به خود جلب کرده است. با وجود چنین شرایطی افرادی که به قصد خرید به بازدید از برج اقدام می‌کنند، در مرحله اول نحوه طراحی و اجرای نمای برج را سنجش و بررسی می‌کنند؛ بارها پیش آمده که مشتریان حتی قبل از وجود به برج از خرید و بازدید منصرف شده‌اند؛ همین مثال برای پی بردن به اهمیت طراحی نمای ساختمان یا یک برج کافیست.انتخاب بهترین مصالح برای طراحی نمای برج

اولین سوالی که در این راستا در ذهن کارفرماها و مشتریان نقش می‌بندد، این است که بهترین و باکیفیت ‌ترین مصالح برای طراحی و اجرای نمای ساختمان چیست و از کجا باید تهیه کرد؟ در پاسخ به این سؤال، توصیه می‌شود از مصالحی برای نمای برج یا ساختمان استفاده کنید که به فراوانی در استان یا شهر شما یافت شوند. البته در مواردی که خود کارفرما قصد استفاده از بنای مسکونی دارد، ترجیحاً خود نوع مصالح را انتخاب و مشخص خواهد کرد. وقتی کارفرما برای استفاده شخصی اقدام به ساخت ساختمان می‌کند، افزایش مبلغ‌های نمای ساختمان اهمیت زیادی ندارد.


مصالح مورد نیاز برای نمای برج

نمای برج یا یک ساختمان مسکونی علاوه بر جذابیت و زیبایی ظاهری، باید مقاومت بالایی در برابر عوامل جوی داشته باشد. از این رو لازم است مصالحی برای ساخت استفاده شوند، که علاوه بر فراوانی، از استحکام بالایی برخوردار باشد. موضوع مهم دیگری در رابطه با مجری نمای برج، هماهنگی مصالح به کار رفته با بنای مجاور است؛ برخلاف تصور بسیاری از افراد، نمای ساختمان شما باید با بناهای مجاور هم خوانی داشته باشد تا در کل منظره جذاب و آراسته ‌ای به ارمغان آید. آجر، سنگ، سرامیک، شیشه و سیمان، چسب ‌های مخصوص به همراه انواعی از دانه ‌های سنگی رنگارنگ بخشی از مصالح مورد نیاز برای اجرا و طراحی نمای ساختمان هستند.


نقش نمای برج در زیبایی ساختمان

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که عقل مردم آن به چشمشان است؛ به زبان ساده‌تر، یعنی بیشتر از این که به کیفیت و زیبایی درونی توجه کنند، نحوه اجرا و طراحی نمای برج را اولویت اصلی قضاوت خود قرار می‌دهند. این موضوع در افرادی که به قصد کسب و کار به دنبال یک ساختمان هستند، بیشتر صدق می‌کنند؛ زیرا این افراد برای رونق بخشیدن به اشتغال زایی خود، باید تمام جنبه‌ها مادی و معنوی همچون طراحی نمای ساختمان در نظر داشته باشند.


نکات مهم در زمینه طراحی نمای ساختمان

فرایند اجرا و طراحی نمای ساختمان یا برج، همانند هر موضوع مهم دیگری، ملزم به رعایت نکاتی است که مجری نمای برج از آن بهره مند میشوند. در صورت تمایل به بازسازی و یا طراحی اولیه نمای برج، شما را به مطالعه ادامه مطلب دعوت می‌کنم. فراموش نکنید که رعایت و درنظرگیری مواردی از این دسته، بی شک شما را به نتیجه مطلوب و دلخواهتان چند قدمی نزدیکتر خواهد کرد.


طراحی مطابق با بودجه کارفرما

اهمیت این موضوع قطعاً برای هر یک از شما آشکار است. یک مهندس معمار باید پیش از هرگونه از اقدامی، به میزان سطح مالی کارفرما توجه کند؛ چه بسا بنا‌هایی با زیباترین و اصولی‌ترین نمای ساختمان طراحی شدند اما در آخر به مرحله اجرا نرسیدند.


اجرا و طراحی نمای ساختمان با توجه به اقلیم منطقه

شاید عجیب به نظر آید اما نوع اقلیم منطقه، دیگر موضوع مهم دیگریست که به هنگام طراحی یک نمای ساختمان باید به آن توجه کرد. به خصوص در کشوری همچون ایران که به تنوع اقلیم معروف می باشد. کاملاً بارز است که طراحی یک نمای ساختمان در شمال کشور با اقلیم مرطوب و معتدل با نمای برجی که در اقلیم گرم و خشک ساخته می‌شود، زمین تا آسمان فرق می‌کند. برای مثال در مناطق سردسیر از کشور، اجرای نما های شیشه‌ای در کنار پنجره‌ های سرتاسری بزرگ به ویژه در جهات بادگیر توصیه نمی‌شود، در مقابل در بخش ‌های شمالی کشور، به منظور سیرکولاسیون هوا و نورگیری، استفاده از پنجره‌ های سرتاسری و بزرگ‌تر رایج‌تر است.


بهره‌گیری از سبک معماری مشخص

جای تأسف است که امروزه بنا هایی در کشور وجود دارند که سبک شخصی از معماری ندارند؛ وجود چنین بنا ها، نشان دهنده عدم توجه و مهارت سازندگان و مالکان آن هستند. بارها گفته شد که اجرا و طراحی بنای ساختمان فرایندی کاملاً تخصص و حرفه ایست که جز مهندس معماران اهل فن و با تجربه، نباید به دست کسی دیگری صورت گیرد. بسیاری از سازندگان و کارفرمایان بدون هیچ اندیشه و تفکری، نمای برج یا ساختمان خود را از بنای دیگری کپی می‌کنند؛ توجه داشته باشید که این موضوع می‌تواند آسیب و مشکلات جدی به بار آورد.

مقاله مرتبط : اجرای نمای مدرن


توجه به نورپردازی در شب

مهم‌ ترین فاکتوری که برای طراحی و اجرای نمای برج‌ها باید در نظر داشت توجه به نورپردازی در شب است؛ مجری نمای برج باید به طوری عمل کند که نمای ساختمان مجلل به گونه ای باشد که به تنهایی در تاریکی شب در میان دیگر بناها بدرخشد و خود نمایی کند. این موضوع در طراحی نمای ساختمان هتل ‌ها اهمیت بیشتری به خود می‌گیرد. زیرا ارائه خدمات در تمام طول شبانه روز برای یک هتل وجود دارد. عدم استفاده از نورپردازی ‌های متعارف یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در این راستا باید به آن توجه کنید. همچنین بهتر است خیلی زیاد موجب خیرگی چشم یا حواس پرتی عابرین اطراف نگردد.


اجرای نمای برج بر اساس بافت منطقه

توجه نکردن به بافت منطقه به هنگام طراحی نمای ساختمان، به طرز باور نکردنی زشتی و ناهمگونی به ارمغان می‌آورد؛ حتماً تا به امروز، همسایگی ساختمانی با نمای آجر در مجاور بنایی آجری، توجه شما را به خود جلب کرده است. بی توجهی به این مسئله زشتی و نا آراستگی زیادی در بسیاری از مناطق ایجاد خواهد کرد؛ البته ناگفته نماند شهر کاشان یکی از مناطق موفق در این موضوع است که بیشتر از آجر نما برای اجرای نمای برج یا ساختمان بهره می‌برد.


استفاده از مصالح بوم آور در بنا

اگر در استان یا شهری زندگی می‌کنید که دسترسی راحتی به متریال سنگی دارید، توصیه می‌شود، برای طراحی نمای برج یا ساختمان خود، از متریال سنگی استفاده کنید. به عنوان مثال در مناطق کویری، بکارگیری متریال آجر به سبک اجرایی های مدرن، مناسب ‌تر است.
سخن پایانی

شرکت بزرگ پارس آمود مجری نمای برج همراه و همگاه همیشگی شما در این زمینه خواهد بود با سپردن ساختمان و برج خود به این شرکت معتبر حتما تجربه عالی خواهید داشت.

از همراهی شما کارابران عزیز تا این لحظه متشکرم و امیدوارم محتوای مقاله امروز ما، آنطور که باید برایتان مفید و کارآمد واقع گشته باشد.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: