Menu
بازگشت به بلاگ

طراحی نمای لوور

@description


اجرای نمای لوور

در این مقاله از پارس آمود درباره اینکه لوور چیست و هزینه اجرا نمای لوور به صورت کامل آشنا میشویم لطفا همراه ما باشید.

این مقاله از سایت ما جهت آشنایی هر چه بیشتر شما کاربران عزیز با طراحی و اجرای نمایی لوور، تهیه شده است؛ بعد از معرفی و آشنایی با انواعی از سبک ‌های معماری برای نما های ساختمان، در این بخش می‌خواهیم درباره اجرای نمای لوور، صحبت کنیم. قبل از شروع هر مبحثی بهتر است پیش زمینه ‌ای از موضوع داشته باشید؛ به همین دلیل مقاله ‌های دیگری در رابطه با عنوان کلی اجرای نمای برج و ساختمان و مقاله‌ های بسیار دیگر در سایت قرار داده‌ایم، تا هر آنچه به آن نیاز دارید، برایتان فراهم شود.

همانطور که بارها پیش از این اشاره شد، نمای ساختمان، اساسی ‌ترین جز از طراحی و ساخت یک بنا در هر منطقه ایست. نمای ساختمان یا برج، بیش از هر بخش دیگری از بنا، در معرض نگاه افراد قرار می‌گیرد؛ هر فردی به صورت ناخود آگاه و غیر ارادی، مجذوب محیطی می‌شود که از بیرون ظاهر جذاب‌ تری داشته باشد؛ چه بسا ساختمان ‌هایی در منطقه هر یک از ما با برخورداری از تمامی امکانات وجود دارند، اما به خاطر ظاهر آراسته و بی توجهی به فرایند طراحی و اجرای نمای ساختمان، هیچ گونه محبوبیت و مراجعه کننده ‌ای برای خود ندارند.

طراحی و اجرای نمای لوور هم از نظر زیبایی شناختی ارزشمند است و هم گرمایش و سرمایش ساختمان را کنترل میکند. مواد اولیه ای که برای اجرا نمای لوور استفاده می شود، در تهویه هوا و روشنایی ساختمان تاثیر دارد. نمای لوور توسط مجری نمای لوور به صورت عمودی روی قسمت بیرونی سازه قرار می گیرد. طراحی نمای لوور یک گزینه پایدار برای کاهش هزینه های سیستم های گرمایشی و سرمایشی است. مجری نمای لوور به دلیل مزایایی که این نما دارد، برای انواع ساختمان ها از آن استفاده می کند. مواد اولیه مختلفی مثل چوب و فلزات برای ساخت و اجرای نمای لوور مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی نمای لوور در مدل های ثابت و متحرک در بازار وجود دارند. در صورتی که از آلومینیوم برای ساخت و اجرا نمای لوور استفاده شود، مزایای زیر را ارائه می کند:

همچون یک عایق صوتی عمل می کند و صدا های مزاحم به درون ساختمان نفوذ نمی کنند.

از تابش مستقیم و آزار دهنده آفتاب به درون ساختمان جلوگیری می کند.

از نظر ساختاری با محیط زیست سازگار است.

از نظر دوام، طول عمر بالایی دارد. 

بسیاری از تولید کنندگان طراحی و اجرای نمای لوور آن را در رنگ های متنوعی ارائه می کنند.


اهمیت طراحی نمای برج یا ساختمان

صاحبان مشاغل حرفه ‌ای که از هر طریقی به فکر جذب مشتری هستند به خوبی می‌دانند که با اقدامی ساده و تأثیر‌گذار همچون طراحی نمای برج یا ساختمان محل کار خود، تا چه حدی می‌توانند به کسب و کار خود رونق بخشند و شامل پیشرفت‌ های روز افزون شوند. به همین دلیل با صرف هر هزینه اجرا نمای لوور ، از معماران و مهندسان مجرب در هر نقطه ‌ای از دنیا، بهره می‌گیرند تا به نتیجه منحصر به فرد و مطلوبی دست یابند؛ حال با درک اهمیت بسزای یک نما درنحوه برخورد و قضاوت افراد، مجموعه پارس آمود را بریا اجرا نمای لوور در تهران به شما معرفی می‌کنم که با برخورداری از برترین کارکنان و با اتکا بر سوابق و تجربیات مدیران و از همه مهم ‌تر هزینه ‌های مقرون به صرفه و مناسب، فرصت بهره‌ مندی از جذابیت خارق العاده نمای ساختمان، را به شما هدیه می‌دهند. بعد از همه این گفته ‌ها، بیایید هر چه زودتر با طراحی نمای لوور و تمام ویژگی ‌های آن آشنا شویم.
طراحی نمای لوور

برای شناخت بیشتر نسبت به هر چیزی، بهتر است ابتدا تعریف ساده از آن در اختیارتان قرار گیرد. پس با سؤال نمای لوور چیست؟ موضوع خود را آغاز می‌کنیم. درواقع، نمای لوور، نوعی از نمای ساختمان می‌باشد که به عنوان کنترل کننده جریان تابش تابش نور خورشید و سایبان به کار گرفته می‌شود. تجهیزات و قطعات در حالت ‌های عمودی یا افقی، بر بخش‌ هایی از سطوح شیشه ساختمان و برج نصب می‌گردند. با استفاده از قطعات و اجرای نمای لوور، تنظیم تابش نور خورشید به محیط داخلی ساختمان، کار راحتی است.

برای اطلاع از هزینه اجرا نمای لوور همراه ما باشید.

همچنین برای مشاوره درباره طراحی نمای لوور میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.


اجرا نمای لوور آلومینیومی

جالب است بدانید که طراحی و اجرای نمای لوور روی ساختمان ‌ها، می‌تواند به طرز عجیبی جذابیت و شاهکار خارق العاده ‌ای به نمایش می‌گذارد؛ بنابراین تا جای ممکن از آن‌ ها برای بخش‌ های شیشه ‌ای ساختمان، بهره بگیرید. طراحی نمای لوور ساختمان، با استفاده از مواد چوبی، فلزی، آلومینیوم و کامپوزیت قابل اجرا هستند. برخلاف تصور بسیاری از افراد، طراحی و اجرای نمای لوور فرایندی کاملاً حرفه ‌ای است و باید به دست فرد کار بلد و متخصصی، انجام شود. نمای لوور به عنوان یکی از سبک‌ های مدرن طراحی ساختمان، شناخته شده و امروزه در سراسر دنیا از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است.


طراحی و اجرای نمای لوور

لوورها در دو حالت ثابت و متحرک روی ساختمان و برج ‌ها قابل اجرا هستند. نوع نمای لوور ثابت، به خاطر برخورداری از هزینه‌ های اقتصادی مقرون به صرفه، بیشتر از نوع دیگر خریداری و استفاده می‌شود. برای اجرای نمای لوور ثابت، عموماً از کامپوزیت استفاده می‌کنند. نوع متحرک نمای ساختمان لوور، مدرن‌تر بوده که توسط ریموت مخصوص به خود، قابلیت تنظیم و جا به جایی قطعات خود را دارد. نمای لوور متحرک، در نهایت سازه‌ای کارامد و مدرن‌تر در اختیار کارفرمایان و مالکان قرار می‌دهد. البته در حالتی که به دست متخصصان خود در این زمینه اجرا شوند؛ با وجود چنین مزیت ‌هایی طبیعتاً باید انتظار صرف هزینه وقت و هزینه ‌های بیشتر هم داشت؛ اجرای نمای لوور متحرک کاملاً حرفه و پرزحمت است و تنها به دست مجرب‌ ترین مهندسان، به دقت و ظرافت بی شکوه دست خواهد یافت.

مجموعه پارس آمود، یکی از معتبر ترین مراکز در ایران هستند که وجود کارکنان و مهندسان معماری کاملاً حرفه‌ای، انتخاب و رویای هر یک از شما را برای طراحی نمای لوور و انواعی از طراحی ‌های دیگر، به واقعیت تبدیل می‌کنند. استقبال مستمر کارفرمایان، معماران، دست اندرکاران و همچنین مشاور پروژه‌ها از کیفیت، سرعت بر روی اجرای پروژه‌ها، به طور عمده‌ای به خاطر پای تفکر اصلی این شرکت یعنی اعتماد متقابل ناشی از کیفیت، می‌باشد.

بنابراین بدون هیچ گونه نگرانی و با اطمینان کامل، طراحی و اجرای نمی‌ساختمان خود را به عهده این شرکت گذارید؛ مجموعه پارس آمود با هزینه اجرا نمای لوور مناسب هر لحظه آماده خدمت رسانی به کاربران و مشتریان محبوب و همیشگی خود است.
انواع نمای لوور از نظر جنس

لوورها انواع مختلفی دارند که با توجه به کاربری ساختمان‌ ها می‌توان یکی و یا چندین مدل مختلف آن را در ساختمان‌ها استفاده کرد.

انواعی از لوور از نظر متریال به کار رفته در تجهیزات آن:

 • لوور چوبی که معموما از چوب ترموود شاخته می‌شود
 • لوور فلزی تشکیل شده از آهن و آلومینیوم
 • لوور کامپوزیتی که از ورق‌های کامپوزیت تشکیل شده است.
 • اجرا نمای لوور آلومینیومی


لوور آلومینیومی دوکی

دوکی شکل بوده و ظاهر بسیار زیبایی را به نمایش می‌گذارند. این نوع از لووور ها، در سایز های ۸۰ میلی‌متر تا ۳۰۰ میلی‌متر تولید و عرضه شده و توسط قطعات پروفیل آلومینیوم خورشیدی و پروفیل آلومینیوم منقاری به شاسی‌ کشی بدنه اتصال پیدا می‌کنند.

برای مشاوره درباره لوور آلومینیومی دوکی میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید


لوور مکعبی:

لوور مکعبی در اشکال مقطع مستطیلی عرضه می‌شوند و با اتصالات خورشیدی و منقاری، به بدنه قابل نصب و اجرا هستند.


لوور ثابت:

با این دسته از لوور ها آشنا شده و همان طور که می دانید، لوور ثابت بر روی انواع نماهای تمام شیشه و یا نماهای کامپوزیت قابلیت نصب دارند. ثابت بودن آن‌ها به معنای این است که، حرکت در لوورها امکان پذیر نیست. طراحی نمای لوور ثابت به منظور جلوگیری از ورود نور خورشید و زیبایی بخشی به نمای ساختمان استفاده می‌شوند.


لوور آلومینیومی مستطیل

لوور متحرک و لوور آلومینیومی مستطیل مجموعه ‌ای از اتصالات، چرخ دنده‌ها و موتور هایی خاص هستند که بسته به نیاز،لوور آلومینیومی مستطیل توسط ریموت کنترل حرکت می‌کند.

مطلب پیشنهادی: پنجره ترمال بریک


هزینه طراحی نمای لوور

برآورد هزینه ‌های هر اقدامی، ملزم به در نظرگیری فاکتور هایی است؛ برآورد هزینه طراحی نمای لوور مصرفی برای اجرای نمای لوور شیشه ای نیز از این مسئله مستثنی نیست. اجرا نمای لوور آلومینیومی یکی از مدرن ‌ترین و شیک ‌ترین سیستم‌ های به کار برده شده در ساختمان‌ های مجلل و لوکس امروزی است. با وجود این که روی صرفه‌ جویی و اتلاف انرژی تأثیر بسزایی دارد، اما خوشبختانه هزینه اجرای این سیستم زیبا و پر ظرافت، چندان زیاد نخواهد شد. این موضوع یکی از مهم‌ ترین دلایل جذابیت و محبوبیت اجرای نمای لوور در بسیاری از سازه و ساختمان ‌هاست. جالب است بدانید که با استفاده از طراحی نمای لوور آلومینیومی و با هزینه‌ های مقرون به صرفه می‌توان دمای محیط و فضای درونی خانه را به راحتی تنظیم نمود. با توجه به محل قرارگیری ساختمان و نوع استفاده‌ ای که از آن انتظار داشته باشید، نمای لوور در ابعاد و اندازه‌ های مختلف و در حالت‌ های عمودی و افقی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی نمای لوور

بعضی از عواملی که در تعیین نرخ قیمت انواع سیستم‌ های لوور، می‌توانند تأثیر گذار باشند، به شرح زیر گزارش شدند:

 • سایز و ابعاد لوور
 • قطعاتی مورد استفاده در تولید و تهیه آن
 • برخورداری از نوع و قالب
 • نحوه اتصال، نصب و اجرایی که همراه دارند
 • سطح استحکام و مقاومت سیستم روی سازه یا نمای ساختمان
 • وجود قابلیت ‌های کاربردی و متنوع
 • برند و مارک عرضه و تولیید کننده تجهیزات
 • زمینه استفاده


مزایای طراحی و اجرای نمای لوور

بعد از آشنایی تقریباً کاملی از این نوع سبک طراحی و اجرای نمای ساختمان و حتی برج‌ها، و یا اجرای نمای هتل در ادامه مطلب تعدادی از مزیت ‌های طراحی نمای لوور را مورد سنجش و بررسی قرار می‌دهیم؛ این مزایا عبارت‌اند از:

 • ممانعت از ورود اشعه مادون قرمز با طراحی نمای لوور
 • جلوگیری از وارد شدن حرارت بالا به داخل ساختمان با طراحی نمای لوور
 • زیبایی و ظرافت بخشیدن به نمای ساختمان با لوور آلومینیومی
 • برخورداری از امکان باز و بسته شدن لوورها و کنترل نور در بخش‌ های مختلف از روز
 • جلوگیری از اتلاف بالای انرژی از درون محیط خانه
 • انعطاف پذیری نمای لوور
 • دووام و استحکام بالا با نمای لوور
 • سازگاری زیاد با محیط زیست
 • برخورداری از قابلیت استفاده طولانی مدت


سخن پایانی

با توجه به تمامی گفته‌ های فوق، در میان انواع سبک ‌های قابل اجرا برای نمای ساختمان، نمای لوور از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و رکن اساسی یک ساختمان را در بخش عمده ‌ای از شهر به خود اختصاص داده است؛ اگر همین روزها به فکر طراحی و نمای ساختمان و املاک خود هستید، اولین توصیه ما به شما این است که پیش از هرگونه اقدامی، تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را مطالعه و کسب کنید؛ بعد از آن برای انتخاب از مشاوران کار بلد در این حوزه کمک بخواهید تا شما را در خصوص هزینه اجرا نمای لوور و لوور آلومینیومی مستطیل آگاه کنند.

کاربر مهمان:

یکی از مزیت های اجرا نمای لوور، جلوگیری از ورود حرارت هستش که به نظرم خیلی مهمه

ادمین سایت:

اگر اجرا نمای لوور به درستی و توسط کارشناسان مجرب این حوزه انجام گیرد، علاوه بر این مزیت، مزیای فراوان دیگری هم دارد.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: