Menu
بازگشت به بلاگ

طراحی و اجرای نمای تجاری

@description

در این مقاله به بررسی طراحی نمای مجتمع تجاری و موارد زیر خواهیم پرداخت:

اجرا نمای مجتمع تجاری

طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری

مجری نمای مجتمع تجاری

با ما همراه باشید.


اجرای نمای مجتمع تجاری

طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری، موضوع مورد بحث مقاله امروز ماست؛ با پیدایش و ظهور انقلاب صنعتی، پروسه تولید و خرید، رشد قابل توجهی پیدا کرد. به گونه‌ای که انبوهی از کالا و محصولات، در طیف گسترده از رنگ و طرح‌ها به بازار عرضه گشتند. در چنین حالتی، نیاز به محیط بزرگتر برای فروش و عرضه این محصولات، روز به روز پر رنگ‌تر و تبدیل به یک معضل شد؛ در همین روزها، مجتمع‌های تجاری بزرگ با شاهکارهای معماری پا به عرصه خرید و فروش گذاشتند؛ دقیقاً بعد از همین اتفاقات بود که رقابت رنگ و بوی دیگری در بازار مجتمع‌های تجاری به خود گرفت؛ مدیران مجتمع‌های تجاری و خرید، به دنبال راه‌های بیشتر و تأثیرگذارتر برای تصاحب بخش عمده‌ای از مشتری‌های بازار بودند؛ با اندکی تفکر و اندیشه، می‌توان پی‌برد تا چه حدی، مجلل بودن و جذابیت نمای ساختمان، تأثیر‌گذارتر از خود محصولات در حال فروش درون همان مجتمع است؛ با همین تفکر کارفرمایان و مالکان، به تدریج اهمیت بیشتر و بیشتری برای طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری خود قائل شدند؛ به صورتی که در بازار گرم رقابتی خود، مجموعه‌ای از مهندسان معمار و عمران را که در سراسر دنیا نام و اعتباری از آن خود داشتند، را جمع کرده تا با صرف زمان و هزینه‌های هنگفتی، گام بزرگتری در راستای جذب مشتری بردارند.

امروزه این مسئله مورد توجه بیشتری از صاحبان مشاغل و کسب و کار قرار گرفته است؛ به خصوص این روزها در اولین اقدام برای خرید، بیشتر از آن که به کیفیت و مرغوبیت محصولات یک مجتمع بیندیشند، نحوه طراحی مجتمع تجاری مورد نظر، اولویت سنجش خود قرار می‌دهند. توجه هرچه بیشتر این افراد به نمای ساختمان، علاوه بر رونق بخشیدن به کسب و کار و سود بخشی برای آن‌ها، نظم و جذابیت منحصر به فردی برای منظر عمومی شهر به وجود آورد؛ به خصوص طراحی نمای مجتمع تجاری، که بیش از هر سازه دیگری در مرکز شهر و دیده عموم مردم قرار می‌گیرد.

اگر شما هم دقت کرده باشید، آخرین خرید خود را از مجتمع تجاری انجام داده‌اید، که از نمای ساختمان متفاوت و یا به قول معروف باکلاس‌تری برخوردار است. در مقابل در موقعیت‌هایی از زندگی با برخورداری از بودجه کمتر، به طرز ناخوآگاه به مجتمع‌های سطح پایین‌تر اندیشه‌اید؛ کارفرمایان و مالکان حرفه‌ای و آینده نگر، با صرف هزینه‌های بیشتر، به طراحی نمای مجتع تجاری خود به اندازه زیادی توجه می‌کنند. آن ها می‌دانند در نهایت بعد از اجرای نما، با کسب پول بیشتر از اجاره یا فروش، بخشی از مجتمع خود را می‌فروشند؛ آن هم به افرادی که اهمیت بیشتری برای زیبایی نمای ساختمان قائل‌اند. در ادامه همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری به بررسی اجرای نمای مجتع تجاری و نکات طراحی آن بپردازیم.


طراحی نمای مجتمع تجاری

ساختمان‌های تجاری که در انواع مختلفی در گوشه کنار شهرها و مناطق ساخته شدند، همگی از یک هدف مشترک برای ادامه فعالیت خود پیروی می‌کنند؛ آن هم ارائه خدمات و محصولات و جذب بیشتر مشتری به سمت خود است؛ نمای ساختمان یک مجتمع تجاری نخستین طریق ارتباط با بازار کار می‌باشد؛ به عبارتی دیگر، نمای مجتمع تجاری، در همان نگاه اول نمایانگر نگاه کلی از طراحی و محصولات در حال فروش درون ساختمان است. بر اساس همین موضوع، طراحی نمای مجتمع تجاری بسیار پر اهمیت و ملزم به نکات رعایتی می‌باشد.


اصول طراحی نمای مجتمع تجاری

طراحی و اجرای اصولی به گونه ایست که از جنبه بصری نه تنها با مخاطب بلکه با مشتری هم کاملاً ارتباط برقرار کند. به خاطر اهمیت و دقت بالا برای اجرای نمای مجتمع تجاری، شرکت‌های مختلفی در زمینه صنعت نمای ساختمان، ظهور و شروع به فعالیت کردند؛ با رو به افزایش رفتن روز افزون تعداد این شرکت‌ها، کابران دچار سردرگمی برای انتخاب و همکاری با آن ها شدند. فراموش نکنید که تنها تعداد اندکی از این شرکت‌ها شما را به نتیجه واقعی‌تری از طراحی دلخواه شما خواهد رساند؛ مجموعه پارس آمود مجری نمای مجتمع تجاری که با تکیه بر تجربیات و سوابق مدیران و بهره گرفتن از مهندسان کاربلد و متخصص مجلل‌ترین پروژه‌های لوکس را در سطح کشور طراحی و اجرا کرده‌ است؛ اگر شما هم در جستجو و اندیشه ساخت و اجرای مجتمع تجاری، با متفاوت‌ترین و منحصر به فردترین طرح در ایران هستید، ما به شما مجموعه حرفه‌ای پارس آمود را پیشنهاد می‌کنیم.
انواع سبک طراحی نمای مجتمع تجاری

بر خلاف گذشته، در وضعیت کنونی جهان، شاهد تنوع بیشتری از سبک طراحی نمای ساختمان یا یک مجتمع تجاری هستیم؛ هر یک جذابیت خاص خود را داشته و اصلاً نمی‌توان گفت کدام بهتر یا بدتر است؛ تنها می توان گفت برخی از آن‌ها در کشورها با فرهنگ‌های مختلف، رواج بیشتری نسبت به باقی سبک‌ها دارند. سبک‌های مختلف مطابق با سلیقه کارفرمایان و مالکان، میزان بودجه آن‌ها،کاربری ساختمان تجاری و همچنین طراح دکوراسیون داخلی ساختمان قابل طراحی و اجرا هستند. در حالت کلی، انواع سبک‌ها عبارت‌اند از:

  • کلاسیک
  • سبک معاصر
  • سبک مدرن
  • سبک مینیمال


انواع طراحی نمای مجتمع‌ های تجاری از نظر متریال

بعد از معرفی سبک‌های قابل اجرا از طراحی نمای مجتمع تجاری، انواعی از نمای ساختمان را از دیدگاه متریال، بررسی می‌کنیم. انتخاب هر یک از این نماها بر اساس گزینه‌های ذکر شده در بخش بالا و مهم‌تر از همه هماهنگی و سازگاری آن نما با بافت نمای ساختمان‌های مجاور، انتخاب و اجرا می‌شوند؛ اگر به تنهایی قادر به بررسی این موضوع نیستید، از مشاور حرفه‌ای در این حوزه راهنمایی و مشورت بگیرید؛ البته معمار مجرب و متخصص خود این موضوع را در نظر می‌گیرد و به شما گوشزد خواهد کرد.
مطلب پیشنهادی: طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان


نمای مجتمع تجاری آجری

نمای آجری که امروزه کاربرد فراوانی در کشور ما دارد از آن متریال هایی است که تقریباً برای اغلب ساختمان‌ها با کاربری‌های جور واجور، اجرا می‌شود. این نما قابلیت هماهنگی زیادی در ترکیب با نماهای دیگر داشته و در نهایت می‌تواند جلوه خاص و خارق‌العاده‌ای برای سازه مورد نظر به ارمغان آورد؛ در دسترس بودن، هزینه کم و مناسب‌تر، برخورداری از طیف گسترده‌ای طرح و رنگ‌ها در کنار مقاومت و استحکام بالا و همچنین نزدیک بودن به فرهنگ عمومی کشور، همگی از مزیت‌های بی‌شمار طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری از متریال آجر هستند. برآورد هزینه اجرا نمای مجتمع تجاری بسته به نوع آجر رنگ، ابعاد، نسوز بودن و کیفیت مصالح متغیر است.


اجرای نمای مجتمع تجاری فلزی

عموماً اصلی‌ترین هدف طراحان و معماران سراسر کشور برای انتخاب و استفاده از فلز در نمای ساختمان، جذابیت بخشیدن و لوکس‌تر کردن سازه است. برای اجرای نمای تجاری فلزی، از صفحات فلزی استفاده می‌شود که مقاومت بالایی در مقابل تغییرات آب و هوایی یا بلایای طبیعی از خود نشان دهند؛ صفحات فلزی ساخته شده از آلومینیوم، فولاد و آهن تقریباً تمام ویژگی‌های مورد نیاز برای استفاده را برخوردارند.

اجرای نمای مجتمع تجاری با بهره گیری از متریال فلزی، طراحی و پیاده سازینمای ساختمان با پیروی از الگویی ویژه روی ورق‌های آهنی، شامل می‌شود. معمولاً در نماهای فلزی، از ورق آهنی استفاده می‌کنند که حداقل 2 میلی‌متر ضخامت داشته باشد. ناگفته نماند که مهم‌ترین مزیت استفاده از این ورقه‌های آهنی یکپارچه کردن نمای کلی سازه است.


نمای تجاری شیشه‌ای

به یقین می‌توان گفت اجرای نمای شیشه برای ساختمان‌ها به خصوص مجتمع‌های تجاری، از محبوب و پرطرفدار ترین نماهاست. شیشه در مجموعه متریال های مدرن دسته بندی می‌شود و زیبایی و شکوه آن تأثیر گذارترین عامل برای همین محبوبیت است. هنگامی که از شیشه به همراه چهارچوب مجزا و مخصوص خود در نما استفاده کنند، نمای اجرا شده، کرتین وال نام دارد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این باره هستید، مطالعه مقاله‌های اجرای نمای شیشه را که در سایت ما قرار دارد، به شما پیشنهاد می‌کنم.


طراحی نمای مجتمع تجاری کامپوزیتی

این روزها، کامپوزیت، نوعی از مصالح‌های پر کاربرد استفاده شده در ساختمان‌ها به ویژه مجتمع های تجاری هستند؛ اجرای آسان، هزینه‌های پایین، سبک وزن بودن، استحکام بالا و برخورداری از تنوع بالا در طرح و رنگ تعدادی از مزیت‌های حاصل از اجرای نمای مجتع تجاری از متریال کامپوزیت هستند. لازم است بدانید که اجرای نمای ساختمان کاپوزیتی، نیازمند ورق‌های کامپوزیتی بوده که نوع معمولی آن‌ها امروزه با قیمت اجرا نمای مجتمع تجاری متری 80 الی 350 هزار تومان،قابل خریداری هستند؛ در کل برای نصب و اجرای نمای مجتع تجاری با کامپوزیت، باید به قیمت متری 170 به بالا فکر کنید.


اصول مهم برای طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری

این فرایند نیز، همانند هر موضوع مهم دیگری، اصولی برای خود دارد؛ در ادامه چند موردی از آن را برای شما ذکر خواهیم کرد:


القای حس کنجکاوی

طراحی نمای مجتمع تجاری باید به گونه ای اجرا شود که بیننده و بازدید کنندگان را ترغیب به ورود به مجتمع کند؛ به عبارتی دیگر نمای ساختمان باید حس کنجکاوی را به بیننده القا کند تا با جذب مشتری بیشتر به سمت خود، کسب و کار فعال درون مجتمع، رشد و رونق پیدا کند.


هماهنگی با افت شهری

مورد بعدی که برای اجرای نمای مجتمع تجاری باید به آن توجه داشت، سازگاری و هماهنگی نمای ساختان با نمای سازه های مجاور است. توجه به این مورد، برای مجتمع های تجاری، که دقیقا در مرکز شهر و نگاه مردم قرار دارد، بسیار پر اهمیت است.
پارس آمود، برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران نیز میباشد و شما میتوانید برای مشاوره با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.هزینه طراحی نمای مجتمع تجاری 

قبل از اینکه درباره طراحی نمای مجتمع تجاری صحبت کنیم، باید بدانید که نما چیست. در یک عبارت ساده نما شامل دیوار بیرونی ساختمان است که می توانیم آن را رابط بین داخل و خارج یک ساختمان بدانیم. این نما اگر به درستی انتخاب شود، از ساختمان در برابر انواع آسیب ها محافظت کند. هر یک از انواع ساختمان های تجاری، مسکونی و اداری به نما نیاز دارند. یک فرایند استاندارد طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری خصوصا در ساختمان های بزرگ و موفق، سبب جذب شرکای تجاری بیشتر می شود. کارکرد های اصلی یک نمای تجاری با کیفیت میتوانند موارد زیر را در برگیرد:

  • ارائه رابط چشمگیر بین محیط داخلی و خارجی ساختمان
  • دسترسی به سطح مناسبی از روشنایی طبیعی
  • عایق حرارتی برای ماندگاری در انواع آب و هوا
  • وجود پنجره های بزرگ و مناسب برای تهویه
  • مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی شدید

مواد اولیه مختلفی برای اجرا نمای مجتمع تجاری وجود دارد. انتخاب این مواد اولیه به هدف و کاربرد ساختمان بستگی دارد. به طور کلی یک مجری نمای مجتمع تجاری این نکته را می داند که اجرای نمای مجتمع تجاری از جهات بسیاری با ساخت و طراحی یک ساختمان مسکونی تفاوت دارد. سازندگان این نوع نما باید حفظ و تولید انرژی را در کنار جذابیت بصری طراحی نمای مجتمع تجاری در نظر بگیرند. در زمان اجرای نمای مجتمع تجاری این نکته را به خاطر بسپارید که نمای مذکور باید مقاومت کافی در برابر شرایط آب و هوایی مثل باد و باران را داشته باشد، یکی از مقاوم ترین نما ها سیستم کرتین وال میباشد.

تمامی این موارد در قیمت اجرا نمای مجتمع تجاری  تاثیرگذار است، برای مشاوره درباره هزینه طراحی نمای مجتمع تجاری میتوانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.


جمع بندی 

در حالت کلی و در صورت تمایل به طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری، در وهله اول توصیه می شود که با تحقیق و بررسی، به اطلاعات کافی در این زمینه دسترسی یابید تا با تشخیص و انتخاب بهترین گزینه از نتیجه حاصل کاملا راضی باشید؛ به یاد داشته باشید که مجموعه پارس آمود چه در فضای مجازی و چه در زمینه همکاری برای اجرای نمای برج و ساختمان هایتان به شکل و سبک دلخواه، آماده ارائه خدمات به شما کاربران عزیز است. همچنین میتوانید هزینه طراحی نمای مجتمع تجاری را باقیمت مناسب توسط این شرکت اجرا کنید. از همراهی شما تا این قسمت از مقاله سپاسگزارم.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: