Menu
بازگشت به بلاگ

برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران

@description

برترین شرکت در صنعت نمای ساختمان

برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران از موضوعات پر جستجو در فضای مجازی است. در خانه‌های قدیمی از پنجره به عنوان منفذی برای عبور نور و تبادل هوا استفاده می‌شد. با گسترش هنر معماری در دوران‌های مختلف، ساخت پنجره نیز دچار تحول شده و از نمونه‌های ساده و یکنواخت به مدل‌های مدرن با قابلیت‌های ویژه تبدیل شد.

امروزه در ساختمان‌های پیشرفته پنجره‌ها علاوه بر عبور نور و کاربرد‌های متداول آن، ویژگی‌هایی هم‌چون عایق‌بندی صوتی، حرارتی و همچنین پیشگیری از ورود گرد و غبار و ریزآلاینده‌ها را نیز بر عهده دارند.

در این مقاله نخست از نقش پنجره در معماری ایرانی سخن گفته و در ادامه می‌خوانیم

  • معتبرترین شرکت تولید درب و پنجره چه ویژگی‌هایی دارد؟
  • انواع پنجره
  • مزایای پنجره دوجداره
  • چه پنجره‌ای مناسب خانه است؟
  • چرا باید از نور طبیعی در خانه‌ها استفاده کنیم؟
  • پنجره در معماری ایرانی


برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران

معتبرترین شرکت درب و پنجره ایران و ویژگی‌های آن

هزاران سال از ساخت اولین بناهای تاریخی می‌گذرد و در هیچ دوره‌ای سازه‌ای را جز در موارد خاص و با کاربری منحصر به فرد فاقد پنجره مشاهده نخواهیم کرد. ساخت پنجره در تمام دنیا از ملزومات اصلی هر ساختمان به‌شمار رفته و ساخت آن با دقت فراوان و بر اساس اصول و قواعد خاصی انجام می‌شود.

در کشور ما که از تاریخچه غنی در معماری برخوردار است، برای این بخش از خانه اهمیتی فراتر از یک نورگیر ساده قائل بوده‌اند. در بسیاری از بناهای تاریخی مربوط به دوران‌های گذشته شاهد پنجره‌هایی با اشکال هندسی گوناگون هستیم که با شیشه‌های رنگی مزین شده‌اند.

در چند دهه اخیر نیز که ساخت خانه‌ها از مدل‌های سنتی به مهندسی‌ساز تغییر یافته است، هنوز هم بسیاری افراد به این بخش اهمیت زیادی داده و ملزومات خانه را از معتبرترین شرکت درب و پنجره ایران تهیه می‌کنند.

در خانه‌های قدیمی که اغلب پنجره‌ها از چوب بود، ساخت آن توسط نجار‌ها انجام می‌شد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساخت ملزومات ساختمانی، پنجره‌هایی با قابلیت‌های ویژه در انواع سازه‌ها تعبیه می‌شود.

برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران در بخش‌های مختلف کشور فعالیت کرده و این قطعه ساختمانی را در مدل‌های گوناگون تولید می‌کنند.

در حال حاضر شرکت‌های زیادی در سطح کشور به ساخت انواع درب و پنجره مشغول هستند. اما تعداد محدودی از آن‌ها، تمام استاندارد‌های لازم برای تولید این قسمت مهم از سازه را رعایت نمی‌کنند.

بنابراین می‌توان گفت معتبرترین شرکت درب و پنجره ایران مجموعه‌ای است که در آن انواع پنجره‌های مدرن و پیشرفته با رعایت استاندارد‌های جهانی ساخته شود.

بنابراین افرادی که در کار ساخت و ساز ساختمان هستند بهتر است از مراکز معتبر درب و پنجره‌های لازم برای ساختمان را تهیه نمایند. زیرا به‌کارگیری پنجره مناسب در نمای داخلی و بیرونی ساختمان مؤثر بوده و بر ارزش ساختمان می‌افزاید.

در ادامه به بررسی برترین شرکت نمای ساختمان ایران و برترین شرکت در صنعت نمای ساختمان خواهیم پرداخت.


مطلب پیشنهادی: پنجره آلومینیومی ترمال بریک


انواع پنجره های موجود در برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران

همان‌طور که پیشتر گفتیم در خانه‌های قدیمی از چوب برای ساخت درب و پنجره استفاده می‌شد. وفور چوب از سویی و کمتر بودن جمعیت و به تبع آن تعداد خانه‌ها از سوی دیگر دلیل استفاده چوب به‌عنوان متریال اصلی در ساخت درب و پنجره بود.

در چند دهه اخیر به دلیل افزایش جمعیت و بالا بودن حجم ساخت و ساز خصوصا در کلان‌شهر‌ها، علاوه بر چوب از مواد دیگری مانند آهن، آلومینیوم و... در ساخت درب و پنجره کمک گرفته می‌شود. شرکت‌های زیادی نیز که همگی مدعی معتبرترین شرکت درب و پنجره ایران هستند، در بیشتر شهر‌ها فعالیت می‌کنند. اغلب این شرکت‌ها پنجره‌های مختلفی با متریال و قابلیت‌های متفاوت تولید می‌کنند که در این بخش به‌آن می‌پردازیم:

پنجره چوبی برترین شرکت در صنعت نمای ساختمان

گرچه سال‌ها است دوست‌داران طبیعت و محیط زیست تلاش‌های زیادی در جهت حفاظت از جنگل‌ها انجام می‌دهند اما هنوز هم از چوب در بسیاری از سازه‌ها استفاده می‌شود. این عنصر طبیعی به دلیل رنگ گرم و خاص از محبوبیت زیادی در میان افراد برخوردار است. در بسیاری از سازه‌ها از چوب برای ساخت فریم درب و پنجره استفاده کرده و آن‌را به بخش مهمی از طراحی داخلی و یا نمای بیرونی ساختمان تبدیل می‌کنند.

نارسانا بودن چوب موجب کاهش چشم‌گیر انتقال حرارت در فصول مختلف سال و صرفه‌جویی در انرژی می‌شود. پنجره‌های دوجداره‌ای که دارای فریم‌های چوبی هستند علاوه بر نمای بسیار زیبا و منحصر به فرد، عایق حرارتی خوبی برای ساختمان‌ها هستند. برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران نیز برخی از محصولات خود را به مدل‌های چوبی اختصاص می‌دهد.

البته در مناطق مرطوب بهتر است از پنجره‌های آلومینیومی و یا آلیاژ‌های مقاوم و ضدآب استفاده کرد. زیرا فریم‌های چوبی در برابر رطوبت مقاومت پایینی داشته و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی دفرمه می‌شوند.

پنجره آلومینیومی در برترین شرکت در صنعت نمای ساختمان

یکی از آلیاژهایی که در صنعت ساختمان‌سازی مورد استفاده زیادی دارد، آلومینیوم است. این آلیاژ در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی بسیار مقاوم بوده و اکسید نمی‌شود. به همین دلیل در مناطق مرطوب مورد استفاده زیادی داشته و برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران در لیست تولیدات خود نمونه‌های متنوعی از درب و پنجره آلومینیومی را نیز گنجانده‌ است.

در مجموع از ویژگی‌های بارز آلومینیوم می‌توان به وزن پایین، ماندگاری بالا، سازگاری با اقلیم‌های مختلف، نمای زیبا، ضد حریق بودن، قیمت مناسب و نگهداری آسان اشاره نمود.


معتبرترین شرکت درب و پنجره ایران

پنجره آهنی در برترین شرکت نمای ساختمان ایران

پس از پنجره‌های چوبی، سال‌ها از پروفیل‌های آهنی برای ساخت درب و پنجره استفاده می‌شد که مزایا و معایبی داشت. قابلیت رنگ‌پذیری و استحکام بالا از مزایای این جنس از پنجره بود. اما وزن بالا، مقاومت پایین در برابر رطوبت، انتقال گرما و سرما و عدم درزگیری مناسب از عواملی بود که برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران تعداد محصولات آهنی خود را محدود کرده است.

پنجره pvc و upvc

از پروفیل‌های بسیار موفق در زمینه ساخت درب و پنجره پی وی سی، و یوپی وی سی است که از دهه پنجاه در ایران تولید شده است. گرچه این دو آلیاژ از نظر ظاهری بسیار شبیه به هم هستند اما از نظر ساختار تفاوت‌هایی اساسی با هم دارند.

ماده اصلی تشکیل‌دهنده upvc از ترکیب مشتقات نفت خام و نمک طعام است اما pvc نوعی پلیمر است که شباهت زیادی به پلاستیک دارد. در پروفیل‌های pvc مشکلاتی وجود داشت که در نسل جدید پروفیل‌های upvc این مشکلات مرتفع شده و کیفیت کار تمام شده کاملا مطلوب است.

به هر حال این دو محصول به دلیل قابلیت‌های ویژه‌ای که دارند مورد توجه برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران قرار گرفته و بسیاری از تولیدات این شرکت را شامل می‌شوند. این پروفیل‌ها جایگزین مناسبی برای پروفیل‌های فلزی بوده و از نظر ظاهری نیز نمای بسیار زیبایی به سازه‌های مختلف می‌بخشند.

پنجره کامپوزیت

گویا پیشرفت علم و فن‌آوری در زمینه‌های گوناگون پایانی ندارد! پس از قرن‌ها که بشر از چوب و بعد از آن از آهن و آلیاژ‌های گوناگون برای ساخت درب و پنجره استفاده کرد، نسل جدیدی از این قطعه ساختمانی به‌تازگی وارد بازار شده است که در معتبرترین شرکت درب و پنجره ایران تولید می‌شود.

پنجره‌های کامپوزیت ترکیبی از چوب، آلومینیوم و یو پی وی سی هستند که قابلیت‌هایی از قبیل رنگ‌پذیری، استحکام، مقاومت بالا در برابر شرایط جوی مختلف و ثبات رنگ آن‌ها را به محصولی بی‌نظیر و باکیفیت تبدیل کرده است.

این پنجره‌ها از لحاظ حفظ انرژی و پیشگیری از هدررفت آن نسبت به پروفیل‌های دیگر از کیفیت و کارایی بهتری برخوردار بوده و در برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران تولید می‌شوند.

پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درب و پنجره ترمال بریک نیز روی لینک کلیک نمایید.


بهترین شرکت ساخت درب و پنجره ایرانبرترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران

پنجره دوجداره: زیبا، باکیفیت، مقرون‌به‌صرفه

طبق تحقیقات به‌عمل آمده در زمینه انرژی، حدود ۳۰ درصد از مصرف جهانی انرژی به ساختمان‌ها تعلق دارد.

با توجه به محدود بودن منابع انرژی و تعداد بسیار بالای ساختمان‌ها، یکی از موضوعات پر اهمیت در ساخت انواع سازه، جلوگیری از اتلاف انرژی است. مهندسان و معماران تمام تلاش خود را برای عایق‌بندی دقیق ساختمان‌ها به‌کار گرفته و تمام طرح‌ها و سیستم‌ها را در جهت پیشگیری از هدررفت انرژی به‌کار می‌گیرند.


مطلب پیشنهادی: ترمال بریک


در این بین استفاده از پنجر‌های دوجداره و سه‌جداره تاثیر زیادی در عایق‌بندی ساختمان و پیشگیری از تبادل دما در فصول مختلف سال دارد.

این محصولات که زمان زیادی از تولید آن‌ها نمی‌گذرد، علاوه بر زیبایی بیشتر نسبت به نمونه‌های قبلی، از قابلیت‌های بالایی نیز برخوردارند. عایق‌بندی در برابر صدا، گرد و غبار، آلودگی‌های صوتی و دمای هوا، از مهم‌ترین ویژگی‌های درب و پنجره‌های دوجداره است که موجب استقبال سازندگان از آن‌ها شده است. برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران

حجم بالایی از محصولات خود را به این محصول اختصاص داده است.


معتبر ترنین شرکت در و پنجره ایران

برترین شرکت نمای ساختمان ایران

  • کدام پنجره برای کدام سازه؟!

در حال حاضر بسیاری از ساختمان‌ها از درب و پنجره دوجداره استفاده می‌کنند. این پنجره‌ها نقش مؤثری در زیباتر شدن نما و عایق‌بندی انواع ساختمان‌ دارند. اما به‌کارگیری درب و پنجره مناسب به دقت و بررسی نمونه‌های موجود در بازار نیاز دارد.

یکی از فاکتور‌های مهم برای انتخاب پنجره ساختمان، اقلیم منطقه است که بر اساس آن ابعاد و نوع پنجره مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به‌طور مثال در برخی از مناطق مرکزی شهر‌ها و ساختمان‌های بلند‌مرتبه از پنجره‌های ثابت استفاده کرده و ساختمان را توسط دستگاه‌های پیشرفته تهویه هوا تجهیز می‌کنند. معتبرترین شرکت درب و پنجره ایران محصولات متنوعی برای سازه‌های مختلف تولید می‌کند.

  • تاثیر نور و روشنایی در سلامتی روان

سال‌ها است روشنایی به عنوان یکی از مؤلفه‌های مؤثر در سلامت روح و روان شناخته شده است. پر واضح است که نور طبیعی نسبت به نور چراغ تاثیر بیشتری در سلامتی و شادابی جسم و روح دارد.

درب‌ها و پنجره‌های شیشه‌ای تنها روزنه‌ای هستند که نور و روشنایی روز را به داخل خانه هدایت می‌کنند. بر این اساس اهمیت این بخش از ساختمان از دید معماران و مهندسان نباید نادیده گرفته شود.

ابعاد پنجره و موقعیت آن نسبت به زاویه تابش خورشید در فصول مختلف سال در نورگیر بودن خانه مؤثر است. خانه‌هایی که از نور کافی برخوردارند، محیطی پاکیزه و عاری از هرگونه آلودگی‌ را به ساکنین خود هدیه می‌کنند. علاوه بر این ساکنین تا حدود زیادی از ابتلا به افسردگی و ناراحتی‌های روحی در امان هستند.

برترین شرکت ساخت درب و پنجره ایران با در نظر گرفتن شرایط ساختمان‌های مسکونی و ویلا‌ها، درب و پنجره‌هایی مناسب تولید می‌کند که بیشترین نور را به فضای داخلی ساختمان منتقل کند.


مطلب پیشنهادی: نمای کرتین وال


  • کلام پایانی

ضرورت وجود پنجره در ساختمان‌های مختلف امری بدیهی است. انتخاب معتبرترین شرکت درب و پنجره ایران برای تهیه ملزومات ساختمانی اقدامی هوشمندانه بوده و در کیفیت ساختمان موثر است.

انتخاب پنجره مناسب از معتبرترین شرکت درب و پنجره ایران نه‌تنها موجب زیبایی و چشم‌نواز شدن نمای سازه می‌گردد، بلکه در طول عمر اجزای داخلی ساختمان و دکوراسیون داخلی آن تاثیر دارد.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: