Menu
بازگشت به بلاگ

درحال به روزرسانی می باشد

@description

نما رکن مهمی در ساختمان ‌سازی است. نماها از نظر طراحی، ساخت و اجرا متفاوت‌ هستند. در این مقاله با آشنا شوید. نما به قسمت بیرونی یک ساختمان گفته می‌شود. نما شامل ارکان و اجزا است. ارکان شامل خطوط عمودی و افقی و اسکلت ساختمان است و طراحی درب و پنجره اجزا را تشکیل می‌دهند.

نماها اهمیت زیادی به دلایل متعددی دارند. از طرفی نما چهارچوب اصلی یک ساختمان به حساب می‌آید. کارکرد معرفی و حفاظت از بنا را دارد و از جهاتی دیگر نما جزئی از یک فضای شهری است. در معماری تاریخی بنا فقط وظیفه محافظت از انسان‌ها در مقابل خطرات گوناگون را ندارد. برای مثال بنا در معماری ایرانی که به آمود معروف است با کاشی‌کاری‌ها ، سنگ و آجر کاری و گچ‌کاری تزیین می‌شده و از این بابت دارای ارزش هنری بالایی است.

امروزه متخصصان و مهندسان زبردست ایرانی در تأسیس برترین شرکت در صنعت نمای ساختمان پیشتاز هستند. یکی از این شرکت‌‌های معتبر پارس ‌آمود است که از سال ۱۳۸۴ با هدف ایجاد بستری مناسب در جهت تبادل دانش و تجربیات در صنعت نمای ساختمان و هم‌چنین ارائه آخرین دستاوردهای معماری و اجرا نمای مدرن در ساختمان تاسیس شده است.


برترین شرکت نمای ساختمان ایران

شرکت‌های مجری نما در صنعت ساختمان سازی می‌بایست برای مشتریان خود به خدمات متعددی را ارائه بدهند. آنالیز شیشه از جمله کارهایی است که توسط دپارتمان معماری انجام می‌شود. به این صورت که دپارتمان معماری پس از دریافت اطلاعاتی درباره مباحث حرارتی و برودتی شیشه و دستورات کارفرما و یا طراح نما، در خصوص مسائلی چون رنگ و دید نمای شیشه‌ها و نهایتاً تلفیق آن‌ها، مشخصات شیشه پیشنهادی را به کارفرما ارائه می‌دهد.

دپارتمان مهندسی در پارس آمود، برترین شرکت نمای ساختمان ایران خدمات دیگری هم ارائه می‌کند. از جمله آن‌ها راهکارهای عملی به منظور اجرایی نمودن طرح‌های نمای معماران و کارفرمایان پروژه‌ها در چارچوب استانداردهای ملی و بین‌المللی است. راهکارهای جزئیات اجرایی نما، محاسبات سازه‌ای، BMI، آنالیز شیشه، حرارتی و برودتی نما، CFD، تحقیق و توسعه سایر خدماتی هستند که جزئیات فعالیت یک شرکت ساخت بنا در صنعت ساختمان سازی را تشکیل می‌دهند. به طور کلی از مشخصه‌های پارس آمود برترین شرکت نمای ساختمان ایران، مشاوره، طراحی، مهندسی و ساخت حرفه‌ای نماست و این مجموعه برای خدمت‌رسانی به مشتریان عزیز آماده است.

امروزه نماهای کار شده در ساختمان‌ها تلفیقی از چندین مصالح آمیخته با تکنولوژی‌های متفاوت تولید و اجراست. دپارتمان معماری و دیتیلینگ شرکت پارس آمود با تلفیق خواست کارفرمایان و معماران پروژه با روش های واقعی اجرا، مصالح موجود در بازار، خروجی‌های محاسباتی مختلف و در آخر الزامات فنی و حقوقی موجود در قوانین ایران مناسب‌ترین راهکارها را برای پروژه‌های خود پیشنهاد می‌دهد. در این بخش از مقاله می‌خواهیم درباره انواع نماهای ساختمان صحبت کنیم.


برترین شرکت نمای ساختمان ایران

برترین شرکت در صنعت نمای ساختمان

  • طراحی و اجرای نمای بیمارستان

نمای بیمارستان اولین تصویری است که به چشم ما می آید که باید در طراحی آن دقت بسیاری شود. شاید در دیدگاه کلی کم اهمیت به نظر برسد اما طراحی و اجرای نمای بیمارستان باید حس آرامش و زیبایی را در مراجعین ایجاد کند. ظرافت، رنگ و تمیزی نمای یک بیمارستان از عناصر مهم و غیرقابل انکار هستند. مثلاً سردر بیمارستان که جزئی از نما به شمار می‌رود باید در معرض دید، واضح و القا کننده حس هم‌دردی باشد. پارس آمود، برترین شرکت نمای ساختمان ایران در طراحی و اجرای نمای بیمارستان است که به شما برای طراحی دقیق نمای بیمارستان مشاوره و کمک می‌دهد.

  • طراحی و اجرای نمای هتل

طراحی و اجرای نمای هتل از اهمیت بالایی برخوردار است، پس بهتر است آن را به تیمی که تجربه بالایی در این زمینه دارند بسپارید. هتل‌ها به خودی خود مکان های جذابی برای کسانی هستند که قصد سفر دارند. نمای بیرونی یک هتل به طور کلی می‌تواند نمایانگر کمیت‌ها و میزان کیفیت آن مکان باشد. در نگاه مسافران و گردشگران انتخاب یک هتلی که ظاهر زیبا، جذاب، مدرن یا حتی برگرفته از معماری سنتی دارد بسیار موثر است.

  • طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری

نحوه طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری را اولویت سنجش خود قرار دهید. توجه هرچه بیشتر به نمای ساختمان، علاوه بر رونق بخشیدن به کسب و کار و سود بخشی برای آن‌ها، نظم و جذابیت منحصر به فردی برای چشم‌انداز عمومی شهر به وجود آورد.

  • طراحی و اجرای نمای مسکونی

برای هر فردی مکان زندگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی از عواملی که در انتخاب یک خانه مناسب برای زندگی مهم است نمای خانه است. نمای یک خانه بیان‌گر شخصیت آن خانه و حتی از دیدگاهی بیان‌گر سلیقه و نگاه افرادی است که در آن زندگی می‌کنند. ویژگی‌هایی هم‌چون انتخاب سبک معماری (قدیم یا جدید،...)، نورپردازی، رنگ و مصالح به کار گرفته شده در نمای ساختمان مسکونی در طراحی و اجرای نمای مسکونی در نظر گرفته می‌شوند. در برترین شرکت نمای ساختمان ایران، نمای مجتمع مسکونی با توجه به علایق و سلیقه‌های افراد طراحی و اجرا می‌شود. استفاده از سنگ‌های طبیعی یکی از مشخصه‌های کاری شرکت پارس آمود در طراحی و اجرای نمای مسکونی است.

  • طراحی و اجرای نمای لوور شیشه‌ای

طراحی و اجرای نمای لوور شیشه‌ای در بهینه‌سازی مصرف انرژی نقش مهمی ایفا می‌کند. این امر در نتیجه بازتاب نور خورشید اتفاق می‌افتد. ضمن اینکه نمای لوور فضای زیبایی را به ساختمان شما می‌بخشد و هم‌چنین باعث تنظیم هوای محیط درونی می‌شود.

  • طراحی و اجرای نمای برج

مهندسان معماری در تلاش هستند که برای طراحی و اجرای نمای برج از نمای برج مدرن استفاده کنند. نمای برج هم در ساختمان‌های مسکونی و هم در ساختمان‌های اداری دارای اهمیت است.

  • نمای کرتین وال

نمای کرتین وال یا نمای لامل یکی از انواع نمای ساختمان مدرن است که با استفاده از سازه کرتین وال و یا همان لامل و شیشه انجام می‌شود.

  • نمای مرکز خرید

امروزه بیش از هر زمان دیگری شاهد مراکز خرید و مجتمع‌‌های تجاری در همه کشورها هستیم که هر یک برای جذب مشتری و فروش محصولات بیشتری، رقابت می‌کنند. نمای مرکز خرید در جلب مشتری بسیار تاثیرگذار است.


برترین شرکت در صنعت نمای ساختمان

کارخانه تولیدی شرکت پارس آمود

شرکتی که در زمینه صنعت نمای ساختمان کار می‌کند باید دارای تجهیزات و امکانات کافی و قدرتمند باشد. کارخانه از قسمت‌های مهم یک شرکت نمای ساختمانی است. کارخانه تولیدی شرکت پارس آمود با در اختیار داشتن دستگاه CNCتهیه شده از معتبرترین شرکت‌های اروپایی قدم دیگری در جهت تولید با کیفیت و قیمت تمام شده پایین‌تری برداشته است .

کارخانه تولیدی با متراژ ۱۲۸۰۰ متر مربع با ۴ سوله ۲۰۰۰ متری واقع در منطقه صنعتی عباس‌آباد دارای یک سوله ۲۰۰۰ متری اختصاصی جهت تولید انبارداری سیستماتیک و همچنین دارای جدیدترین ماشین آلات مطابق با استانداردهای روز دنیاست که شامل دستگاه برش تمام اتوماتیک Emmegi، دستگاه خم تمام اتوماتیک، دستگاه SBZ 150 CNC Emmegi جهت برش و سوراخ‌کاری است. (این دستگاه قابلیت چرخش حول پنج محور را داراست و برای برش و مونتاژ مدول‌های کرتین وال و پنجره‌های با زوایای خاص بسیار مناسب است و در حال حاضر شرکت پارس آمود مجهز به دستگاه مذکور است.)

در کارخانه تولیدی نما از ماشین‌آلات متعدد و به روز شده بهره برده می‌شود. در تصویر زیر یکی از ماشین‌آلات‌هایی که در حال حاضر در پارس آمود استفاده می‌شود را مشاهده می‌کنید.

مهندسین شرکت پارس آمود عملکرد مصالح و سیستم‌ها را از جنبه‌های مختلفی چون آب و هوا، رفتار سازه‌ای، تعامل با سازه اولیه، کسب حرارت و یا از دست دادن آن به‌ واسطه نما، راندمان انرژی و راحتی ساکنین، سایبان، تهویه، دوام و پایداری، پذیرش نور طبیعی، رفتار پوسته ساختمان در برابر آتش، عملکرد آکوستیکی، ایمنی و سرویس‌دهی، امنیت، نگهداری و قابلیت ساخت در نظر می‌گیرند.


اهداف برترین شرکت نمای ساختمان ایران

پارس آمود با توجه به نیاز صنعت تازه‌کار و نوپای مهندسی نمای کشور و به منظور دستیابی به یافتن راه حل های نوین مهندسی متناسب با ساختار اجرایی و ظرفیت‌های داخل کشور (که پاسخگوی الزامات آیین نامه ای نیز باشد) بخشی از توان مهندسی خود را صرف تحقیق و توسعه صنعت نمای کشور کرده است. خصوصاً در برخی پروژه‌های خاص خود نیز موفق به ارائه راهکارهای عملی نوین گردیده است.

هم‌چنین این شرکت با بهره‌گیری از امکانات، تجهیزات کامل و استخدام متخصصان ماهر خود و با همکاری مرکز مطالعاتی برخی از برندهای مطرح بین‌المللی فعال در صنعت نما، مطالعات بررسی مهندسی نما، ارائه آلترناتیوهای ممکن، امکان سنجی اجرایی این نماها و نهایتاً ارائه راهکارهای مبتکرانه مهندسی در این حیطه را برعهده گرفته است.

در انتخاب شرکت طراح و مجری نمای ساختمانی خود اهمیت به برندهایی که در پروژه همکاری دارند موضوعی قابل توجه است. شرکت پارس آمود با شرکت‌های بین‌المللی هم‌چون شرکت REYNAERS همکاری دارد که عده‌ای از متخصصین اروپایی را در زمینه توسعه و بازاریابی خلاق در استفاده از آلومینیوم در تولیداتی مانند درب، پنجره، سقف و نمای ساختمانی رهبری می‌کند. از اهداف این برند بهینه‌سازی مصرف انرژی به‌‌ عنوان یک مسئولیت در قبال محیط زیست است. دلیل این همکاری نیز تطابق اهداف این شرکت با پارس آمود در مسائل زیست محیطی است. تلاش این مجموعه نیز به هدف ارائه خدماتی مطابق با دانش و پیشرفت‌های روز ضمن کاهش آسیب‌های محیط زیستی است.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: