Menu
بازگشت به بلاگ

اسکای لایت

@description

اسکای لایت

سقف شیشه‌ای یکی از زیباترین جلوه‌های معماری در عصر جدید است. سقف شیشه‌ای یا اسکای لایت مرز بین سازه و آسمان را برمی‌دارد و آسمان را به سقف سازه‌های مدرن تبدیل می‌کند. اسکای لایت ساختمان را پر از نور خورشید می‌کند و روشنایی سازه را در روز به‌طور کامل تامین می‌نماید. این سقف‌ها همچنین امکان آن را برای ساکنان سازه فراهم می‌کنند تا در بارش باران و برف در زیر سقف بنشینند و بدون خیس شدن و احساس سرما از دیدن آن غرق در لذت شوند. ترمال بریک اسکای لایت امکان ساخت سقف‌های شیشه‌ای را با ایمنی کامل برای هر سازه‌ای فراهم ساخته است.

با پارس آمود در نگاهی به سقف‌های شیشه‌ای و اسکای لایت همراه باشید.

ترمال بریک (Thermal Break) چیست؟

ترمال بریک نام پنجره‌هایی است که از برترین ویژگی‌های نارسانا بودن برخوردارند. ‌ Thermal Breakبه‌معنای شکست گرما است. نام‌گذاری این عبارت بر روی این نوع از پنجره‌ها به این معنا است که پنجره‌های ترمال بریک شکننده دما و گرما هستند. به‌عبارتی از جابه‌جایی گرما از یک سمت پنجره به سمت دیگر آن جلوگیری می‌کنند. بهره‌گیری از این پنجره‌ها در تابستان فضای سازه را خنک‌تر، و در فصل زمستان گرم‌تر نگه می‌دارند.

اسکای لایت (Sky Light) یا سقف شیشه‌ای چیست؟

تصور کنید در داخل یک ساختمان باشید، اما هرگاه که اراده کنید تنها با نگاه کردن به بالای سر خود آسمان زیبا و ابرهای شناور در آن را ببینید. با اسکای لایت یا سقف شیشه‌ای به آسانی می‌توانید به این خواسته خود دست پیدا کنید.

اسکای لایت یا سقف شیشه‌ای نوعی طراحی و ساخت سقف در سازه‌ها است که شیشه‌ها در آن نقش اصلی را بازی می‌کنند. سقف‌های شیشه‌ای در گذشته به‌عنوان نورگیر مورد استفاده قرار می‌گرفتند. امروزه از این نوع سقف‌ها در ساختمان‌هایی با کاربردهای گوناگون استفاده می‌شود. با داشتن سقفی شیشه‌ای در بالای سر می‌توان در زمان‌های مختلف شبانه‌روز به تماشای آسمان زیبا و بارش برف و باران پرداخت.

ترمال بریک اسکای لایت چیست؟

ترمال بریک اسکای لایت نوعی سقف شیشه‌ای است که با بهره‌گیری از پنجره‌های ترمال بریک ساخته می‌شود. پنجره‌های ترمال بریک آزمون خود را در ضدضربه و نارسانا بودن پس داده‌اند. بدنه این پنجره‌ها از پروفیل آلومینیوم ساخته می‌شود و شیشه‌های سکوریت با ضخامت بالا نیز طراحی آنها را کامل می‌کنند. شیشه‌هایی که در این نوع از پنجره‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند، از نوع نشکن هستند. این شیشه‌ها در برابر نوسان‌های دمایی نیز مقاومت کافی دارند. این شیشه‌ها در صورت شکسته شدن تیز و برنده نیستند و خطری برای ساکنان سازه به دنبال ندارند.

برای مشاوره درباره اسکای لایت میتوانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

ترمال بریک اسکای لایت

ویژگی‌های ترمال بریک اسکای لایت

سقف شیشه‌ای ترمال بریک دارای ویژگی‌های مختلفی است:

* شیشه‌های به‌کاررفته در این سقف‌ها از نوع گرمادیده و بسیار محکم هستند. این شیشه‌ها در گرما و سرمای هوا دچار شکست نمی‌شوند و خطری برای ساکنان ساختمان ندارند.

* قاب‌های آلومینیومی ترمال بریک نیز از نمونه قاب‌های بسیار محکم در صنعت در و پنجره‌سازی است. این قاب‌ها قدرت تحمل وزن بالایی دارند و ایمنی آنها آزموده‌شده است.

* نوع ساخت قاب‌های پنجره‌ها وشیشه‌های ترمال بریک اسکای لایت به‌صورتی است که از ورود گرما و سرما به داخل سازه جلوگیری می‌کنند.

* پنجره‌های ترمال بریک در برابر ورود سروصدا هم نارسانا هستند.

* کنترل باز و بسته شدن پنجره‌های بازشو اسکای لایت از راه دور و با کمک موتورهای الکتریکی انجام می‌شود.

* در این نوع سقف‌ها سنسورهای تشخیص بارش برف و باران وجود دارد. بدین ترتیب در زمان بارش، سقف به‌صورت خودکار بسته می‌شود.

* از انواع شیشه‌های ساده، مات و رنگی می‌توان در این سقف‌ها استفاده کرد.

جهت مشاوره درباره اسکای لایت با ما تماس حاصل نمایید.


برتری‌ها و معایب ترمال بریک اسکای لایت

✔ امکان تماشای آسمان از داخل سازه در همه فصل‌ها.

✔ تامین نور سازه در روز.

✔ مصرف بهینه انرژی با جلوگیری از هدررفت گرما و سرما.

✔ فراهم کردن امکان استفاده بهینه از فضاهای مختلفی مانند حیاط خلوت، تراس و...

✔ نصب و اجرای سقف شیشه‌ای کاری تخصصی است و نیاز به کارشناسان خود را دارد. اجرای این کار از هر کسی ساخته نیست.

✔ تامین وسایل استاندارد سقف شیشه‌ای هزینه بالایی دارد و قیمت اجرای سقف شیشه‌ای نسبتا گران است.

سقف اسکای لایت ترمال بریک

انواع ترمال بریک اسکای لایت

سقف‌های شیشه‌ای ترمال بریک در دو نوع اصلی ساخته می‌شوند:

* سقف ثابت شیشه‌ای:

سقف شیشه‌ای ثابت به‌گونه‌ای ساخته می‌شود که امکان تغییر حالت آن وجود ندارد و در جای خود ثابت است. این نوع از سقف‌های شیشه‌ای در داخل قاب‌های آلومینیومی ثابت می‌شوند.

* سقف متحرک شیشه‌ای:

سقف‌های متحرک شیشه‌ای امکان باز و بسته شدن دارند و در زمان‌ها یا فصل‌های مختلف می‌توان آنها را جمع یا دوباره برپا کرد.


کاربرد ترمال بریک اسکای لایت

سقف شیشه‌ای کاربردهای فراوانی دارد. از این سقف‌ها می‌توان در هر فضایی استفاده کرد و آنجا را به محیطی دلنشین و بی‌نظیر تبدیل ساخت. در ادامه به چند نمونه از فضاهایی که می‌توان در آنها از سقف شیشه‌ای استفاده کرد، اشاره می‌شود.

1- در بخش‌هایی از خانه‌های مسکونی:

شاید نتوان همه بخش‌های یک خانه را با سقف شیشه ای پوشاند. اما بخش‌هایی از خانه‌ها مانند اتاق‌های زیر شیروانی و بخشی از اتاق خواب، فضای هال یا پذیرایی فضاهای مناسبی برای استفاده از ترمال بریک اسکای لایت هستند.

2- بالکن‌ها:

بالکن‌ها هم فضاهای ایدئالی برای اجرا اسکای لایت هستند. با سقف‌دار کردن بالکن‌ها می‌توان استفاده بهتری از آنها در همه فصل‌های سال کرد.

3- استخرها:

همه استخرها را نمی‌توان به شکل روباز درست کرد. اما می‌توان آنها را با سقف شیشه‌ای طراحی کرد تا در همه فصل‌های سال از آفتاب روز و جلوه آسمان بهره‌مند شوند.

4- گلخانه‌ها:

گلخانه‌ها یکی از مهم‌ترین سازه‌هایی هستند که نیاز به سقف شیشه‌ای دارند. سقف شیشه ای در گلخانه‌ها نور آنها را تامین می‌کند و گل‌ها و گیاهان را از سرما و گرما دور نگه می‌دارد.

5- رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها:

فضایی که در رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند، نباید در معرض تابش مستقیم خورشید یا در زیر باران و برف باشند. ازین‌رو بخش‌هایی از رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها که در تراس قرار دارند، در بیشتر زمان‌های روز یا فصل‌های سال قابل‌استفاده نیستند.

با برپایی ترمال بریک اسکای لایت ثابت یا متحرک برای این بخش‌های کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها می‌توان این فضاها را هم به فضاهای مفیدی تبدیل کرد. فضاهایی که باعث لذت بیشتر مشتریان شود.

6- حیاط خلوت:

حیاط خلوت خانه‌ها یا شرکت‌ها نیز با سقف شیشه‌ای تبدیل به مکانی قابل‌استفاده برای همه فصل‌ها می‌شود. هم می‌توان از این فضاها استفاده بهینه کرد و هم با برپایی سقف شیشه‌ای، نور آنها را تامین کرد.

7- مراکز خرید:

بسیاری از مجتمع‌های تجاری مدرن نیز از سقف شیشه ای استفاده می‌کنند. بدین ترتیب هم نور سازه در روز تامین می‌شود و هم آسمان برای افراد زیر سقف پدیدار می‌گردد.

برای مشاوره درباره اسکای لایت و مزایای ان، با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.


سقف اسکای لایت ترمال بریک

اگر به دنبال ساخت یک سقف مدرن و رویایی هستید، ترمال بریک اسکای لایت را به شما پیشنهاد می کنیم. به طور کلی بیشتر این اسکای لایت ها با قاب بندی آلومینیوم ترمال بریک ساخته می شوند. آلومینیوم به کار برده شده در آن ها، سبب مقاومت بیشتر در برابر آسیب ها می شود. در واقع ترمال بریک یکی از اجزای پنجره است که اطراف شیشه را در بر می گیرد. ترمال بریک اسکال لایت می تواند هدر رفت گرما و انرژی را به حداقل برساند. ترمال بریک به استحکام و یکپارچگی درب و پنجره کمک می کند و در برابر شرایط آب و هوای شدید بسیار مقاوم است. 

اسکای لایت و مزایای آن

یکی از مهم ترین نکته هایی که در یک ساختمان وجود دارد، نورگیری آن است. نور در خانه یا محل کار بسیار اهمیت دارد و باعث بزرگ تر دیده شدن فضا می شود. به این منظور استفاده از ترمال بریک اسکای لایت بسیار رایج است. اسکای لایت نورگیر هایی هستند که روی سقف نصب می شوند و نور را در اطراف پخش می کنند. آن ها در بهره وری انرژی نقش تاثیرگذاری دارند و به خوبی می توانند هزینه های انرژی را کاهش دهند. 

  • تهویه اسکای لایت

یکی از مهم ترین کاربرد هایی که اسکای لایت دارد، استفاده از آن به عنوان تهویه است. تهویه هوا در یک مکان بسیار مهم است. هوای گرمی که در بالا جمع می شود، با استفاده از اسکای لایت آزاد می شود. این اسکای لایت ها معمولا به سمت بیرون باز می شوند و بعضی از آنها فقط یک پانل کوچک با لولا دارند. 

  • تنوع بالا در ساخت اسکای لایت

سقف اسکای لایت ترمال بریک در شکل ها و الگو های مختلفی ساخته می شود. از محبوب ترین شکل های ساخت این سقف ها مستطیل، دایره، بیضی، مثلث و لوله ای هستند. برای انتخاب شکل این سقف ها تنوع زیادی در دست دارید و می توانید از شیشه های رنگی هم بهره ببرید.

  • نصب و راه اندازی اسکای لایت

برای اینکه ترمال بریک اسکای لایت، در بهره وری انرژی به درستی عمل کند، باید به صورت صحیح نصب شود. برای نصب اسکای لایت باید از افراد با تجربه در این حوزه کمک بگیرید. 

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت اجرای اسکای لایت نیز با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

  • شیب اسکای لایت

شکل رایج نصب سقف ترمال بریک به صورت شیب دار است. در صورتی که شیب اسکای لایت کم باشد، گرمای خورشید در تابستان زیاد و در زمستان کم خواهد بود. این کاملا برعکس وضعیت مطلوب نورگیری در طول سال است. به این ترتیب در صورتی که تمایل به نصب و استفاده از سقف اسکای لایت ترمال بریک داشتید، در انتخاب و نصب شیب آن دقت کافی را داشته باشید. 

در نهایت با توجه به  ترمال بریک اسکای لایت و کارآمد برای یک ساختمان است. برای ساخت این اسکای لایت از قاب های ترمال بریک استفاده شده است که در برابر هدر رفت انرژی مقاومت بالایی دارند. وقتی از هدر رفتن انرژی در طول سال جلوگیری شود، هزینه ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند. در صورتی که به این سقف ها علاقمند شده اید، حتما از نیروی مجرب و قابل اطمینان برای نصب آن ها کمک بگیرید.

با توجه به قیمت اجرای اسکای لایت، پیشنهاد ما به شما استفاده از ترمال بریک اسکای لایت میباشدسخن پایانی

ترمال بریک اسکای لایت با برپایی سقف شیشه‌ای در بالای سر شما فضای دل‌پذیری ایجاد می‌کند تا در هر فصلی از سال از دیدن آسمان لذت ببرید. دیدن آفتاب لطیف، آسمان آبی، ابرهای پراکنده یا انبوه، بارش باران و برف و تماشای غروب بدون تحمل سرما و گرما تنها در زیر سقف شیشه‌ای امکان‌پذیر است.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: