Menu
بازگشت به بلاگ

درب شیشه ای سکوریت ریلی

@description

یکی از مهم‌ترین عواملی که ساکنان ساختمان‌های مختلف مسکونی، اداری و تجاری با آن روبه‌رو هستند، کمبود جا است. فضای کم و نیاز به استفاده بیشتر از فضا در محیط‌های اداری، مسکونی و تجاری، طراحان ساختمان را به طراحی درب‌هایی واداشته که در زمان باز یا بسته شدن، فضایی اشغال نکنند. درب‌هایی که یکی از مهم‌ترین دستاوردهای معماری مدرن هستند. درب شیشه‌ای سکوریت ریلی یکی از همین درب‌ها است که زندگی مدرن را آسان‌تر ساخته است. با پارس آمود در نگاهی به ویژگی‌های این درب‌ها و همچنین عوامل موثر بر قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی همراه باشید.

 • شیشه سکوریت چیست؟

ماده اصلی شیشه سکوریت همان ماده شیشه ساده است. اما تفاوت بزرگی بین شیشه سکوریت و شیشه ساده وجود دارد. شیشه سکوریت در روند ساخت، در معرض دمای بالا قرار می‌گیرد و پس از آن به‌سرعت با فشار هوا خنک می‌شود. در نتیجۀ این فرایند، شیشه‌ها مقاوم‌تر و سخت‌تر می‌شوند. شیشه‌های معمولی آسان‌تر می‌شکنند و پس از شکست به تکه‌های درشت تیز و برنده تبدیل می‌شوند. اما شیشه‌های سکوریت تا هفت برابر از شیشه‌های معمولی مقاوم‌تر هستند و پس از شکست به حالت پودری تبدیل می‌شوند.

شیشه‌های سکوریت در برابر گرما، سرما، ضربه و حتی گلوله مقاوم هستند. شیشه‌های سکوریت موج‌دار و دارای پستی و بلندی نیستند و دید خوبی ایجاد می‌کنند.


درب شیشه ای سکوریت ریلی چیست؟

درب شیشه ای سکوریت ریلی دربی است که از شیشه سکوریت برای ساخت آن استفاده شده و به‌صورت ریلی باز و بسته می‌شود. مواد اصلی این نوع درب‌ها، آلومینیوم و شیشه‌های سکوریت است. شیشه‌های سکوریت درب‌ها مقاومت آن‌ها را در برابر ضربه و تغییرات دمایی بیشتر ساخته است. انواع شیشه‌های سکوریت به شکل ساده، مات یا سندبلاست ساخته می‌شود. می‌توان درب شیشه‌ای سکوریت را با بهره‌گیری از هریک از این شیشه‌ها ساخت.

درب‌های شیشه‌ای سکوریت در انواع مختلف ساخته می‌شوند و کاربردها و برتری‌های بسیاری دارند. و قیمت درب شیشه ای سیکوریت ریلی، نیز بسیار مقرون به صرفه میباشد.

همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درب شیشه ای اسلایدینگ نیز روی لینک کلیک نمایید.


ویژگی‌های درب شیشه ای سکوریت ریلی

درب‌های شیشه‌ای سکوریت ریلی دارای سه ویژگی اصلی شیشه‌ای بودن، سکوریت بودن و ریلی بودن هستند. به‌دلیل همین خصوصیات دارای ویژگی‌های مختلفی نیز هستند:

✔ شیشه‌ای بودن این درب‌‌ها باعث شده تا دید خوبی به بیرون از فضای سازه داشته باشند.

✔ سکوریت بودن شیشه‌ها باعث می‌شود تا مقاوم باشند و در صورت شکستن، به تکه‌های خطرناک تبدیل نشوند.

✔ ریلی بودن درب‌ها باعث می‌شود تا برای باز و بسته شدن نیاز به فضای زیادی نداشته باشند.

✔ درب‌های ریلی بهترین درب‌ها برای فضاهای کوچک هستند.

✔ این درب‌ها نصب و تنظیم آسانی دارند.

✔ درب‌های سکوریت شیشه‌ای دارای امنیت بالایی هستند.

✔ درب شیشه ای سکوریت ریلی در مقابل خوردگی مقاوم هستند.

✔ درب شیشه ای سکوریت ریلی در برابر دستبرد مقاوم هستند.

✔ درب‌های اتوماتیک ریلی از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کنند.

✔ دارای قفل‌های ویژه برقی هستند.

✔ بی‌صدا باز یا بسته می‌شوند.

✔ امکان طرح‌دار کردن شیشه‌های درب شیشه ای سکوریت ریلی وجود دارد.


انواع درب شیشه ای سکوریت ریلی

دو نوع درب شیشه ای سکوریت ریلی ساخته می‌شود:

1- درب شیشه ای سکوریت ریلی دستی:

درب‌های شیشه‌ای سکوریت دستی با دست باز و بسته می‌شوند.

کاربردهای درب شیشه ای سکوریت ریلی دستی

درب‌های سکوریت دستی کاربردهای فراوانی در خانه‌ها و ساختمان‌های اداری و تجاری دارند:

* در بخش‌های مختلف خانه‌های مسکونی مانند اتاق، تراس، حمام و سرویس بهداشتی.

* برای جداسازی بخش‌های مختلف یک فضای بزرگ اداری یا مسکونی.

* برای درب‌های اتاق‌ها و بخش‌های مختلف مراکز اداری و تجاری که خیلی باز و بسته نمی‌شوند.

2- درب شیشه ای سکوریت ریلی خودکار:

درب‌های شیشه‌ای سکوریت ریلی خودکار مجهز به سیستمی هستند که با تشخیص افراد باز یا بسته می‌شوند. برای باز و بسته کردن درب‌های اتوماتیک نیازی به دستگیره و استفاده از دست نیست.

کاربردهای درب شیشه ای سکوریت ریلی خودکار:

* ورودی فروشگاه‌ها.

* ورودی همه مراکز تجاری.

* ورودی اصلی همه ساختمان‌های اداری و تجاری.

* ورودی و بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها.

انواع درب شیشه ای سکوریت ریلی از نظر شیوه باز و بسته شدن:

با توجه به شیوه باز یا بسته شدن، این درب‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

* درب‌هایی که به‌صورت ساده و روی ریل‌ها در جهت افقی باز یا بسته می‌شوند.

* درب‌هایی که در زمان باز شدن جمع می‌شوند و لنگه‌های در بر روی هم قرار می‌گیرند. این نوع از درب‌های سکوریت در زمان باز شدن، فضای باز و گسترده‌ای را در اختیار ساکنان سازه قرار می‌دهند.


قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی

قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی به عوامل مختلفی بستگی دارد:

عوامل موثر در قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی:

 • قیمت روز پروفیل آلومینیوم و شیشه

نخستین عامل تعیین کننده قیمت درب‌های سکوریت، قیمت روز آلومینیوم و شیشه است. با توجه به این نکته که در کشور ما قیمت‌ها دارای ثبات نیستند، باید قیمت درب‌های شیشه‌ای سکوریت را با توجه به قیمت روز آلومینیوم و شیشه تعیین کرد.

 • اندازه درب‌ها:

اندازه درب‌ها مشخص‌کننده این نکته است که چقدر آلومینیوم یا شیشه در آنها استفاده شده است. فروش درب‌های سکوریت بر اساس متراژ آنها صورت می‌گیرد. بدین ترتیب اندازه و متراژ درب‌ها از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت آنها است.

 • دستی یا اتوماتیک بودن درب

از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی، دستی یا خودکار بودن آن است. درب‌های اتوماتیک برای باز یا بسته شدن نیاز به موتور، سنسور و وسایل مختلف دارند. اضافه شدن هرکدام از این وسایل به درب‌های سکوریت، در تعیین قیمت آنها تاثیرگذار است.

 • نوع موتور و سنسورها در درب شیشه ای سکوریت ریلی اتوماتیک

نوع موتور، سنسورهای حرکتی یا نوری درب‌ها و عوامل دیگر موثر در باز و بسته شدن خودکار درهای اتوماتیک هم نقش مهمی در بالاتر یا پائین‌تر بردن قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی دارند. سنسورها را در دو طرف درب‌های اتوماتیک نصب می‌کنند تا با استفاده از تشخیص حرکت یا نور فروسرخ درب‌ها را باز یا بسته کنند.

 • نوع قفل برقی، باتری و سیستم کنترل مرکزی در درب شیشه‌ای سکوریت اتوماتیک:

قفل درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای می‌تواند برقی باشد. نوع این قفل‌ها هم در نوسان قیمت درب‌ها تاثیرگذار است. همچنین این درب‌ها در زمان نبود برق باید بتوانند باز و بسته شوند، پس نیاز به باتری دارند. نوع و کشور سازنده باتری آنها هم در تعیین قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی موثر است.

سیستم کنترل مرکزی یا تابلوی کنترلِ نقش اصلی را در دادن دستور برای باز و بسته شدن درب‌ها بازی می‌کنند. نوع و کیفیت این پردازنده‌های مرکزی در تعیین قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی موثر است.

 • نوع و تعداد ریل‌های درب شیشه ای سکوریت ریلی

مهم‌ترین ابزار در آسان و روان باز‌شدن درب‌های سکوریت ریلی، ریل آنها است. در واقع می‌توان گفت ریل‌ها نقش کلیدی در باز یا بسته شدن درب‌ها بازی می‌کنند. ریل‌های شیشه‌های سکوریت که سنگین هستند، باید از استیل و آلومینیومِ با داومِ بالا ساخته شوند. بنابراین هرچقدر جنس استیل و آلومینیوم ریل‌ها مقاوم‌تر، بهتر، و سخت‌تر باشد، قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی بیشتر می‌شود.

ریل‌ها در دو نوع ایرانی و خارجی به بازار ارائه می‌شوند و برندهای مختلفی از ریل‌های خارجی وجود دارند. هرکدام از این عوامل هم در تعیین قیمت درب‌های شیشه‌ای سکوریت ریلی اثرگذار هستند.

تعداد ریل‌ها نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت این نوع از درب‌ها هستند. معمول‌ترین این نوع درب‌ها، درب‌های کشویی دوریلی هستند. اما درب‌های یک، سه و چهارریلی هم وجود دارند. بیشتر شدن تعداد ریل‌ها در بالاتر رفتن قیمت آنها موثر است.

 • نوع یراق‌ها و لوازم جانبی درب شیشه ای سکوریت ریلی

جنس و نوع یراق‌ها، در کنار جنس ریل‌ها باعث حرکت روان و آسان درب‌های کشویی می‌شوند. یراق‌های خارجی، از برندهای معتبر جهانی، دارای جنس بهتر و دوام بیشتری هستند. طبیعی است قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی که با استفاده از یراق‌های بهترین برندهای خارجی درست می‌شود، بالاتر از انواع دیگر آنها باشد.

 • ریلیِ ساده یا تاشوبودن درب‌های سکوریت

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی ساده یا تاشو بودن آن است. درب‌هایی که لنگه‌های آنها تا شده، روی هم جمع می‌شوند، از قیمت بالاتری نسبت به درب‌های ساده برخوردارند.

 • تعداد لنگه‌های درب‌ها در درب شیشه ای سکوریت ریلی

تعداد لنگه‌ها هم می‌تواند قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی را بالاتر یا پائین‌تر ببرد. هرچه تعداد لنگه‌های درب کمتر باشد، مقدار کمتری آلومینیوم و شیشه در آن استفاده شده است و باز و بسته کردن آن ساده‌تر است. تعداد لنگه‌های بیشتر در می‌تواند بر تعداد ریل‌ها و نوع باز و بسته شدن آنها نیز تاثیر بگذارد.

 • ساده، مات، رنگی، سندبلاست یا رنگی بودن درب‌ها

انواع شیشه سکوریت با طرح یا رنگ‌های مختلف، قیمت‌های گوناگونی هم دارند. رنگ و طرح شیشه هم می‌تواند روی قیمت درب شیشه ای سکوریت ریلی تاثیرگذار باشد. انتخاب نوع شیشه با توجه به محل کاربرد آن و همچنین سلیقه سفارش‌دهنده صورت می‌گیرد.


 • سخن پایانی

انتخاب درب شیشه ای سکوریت ریلی بهترین انتخاب برای هر فضایی است که کوچک و محدود است، نیاز است از فضا استفاده بهتری شود، یا نیاز به فضای گسترده‌ای برای باز شدن است. امروزه از درب‌های سکوریت در بیشتر ساختمان‌های تجاری و اداری استفاده می‌شود. این درب‌ها را می‌توان اتوماتیک کرد تا نیازی به باز کردن آنها با دست نباشد.

همچنین درب‌های سکوریت ریلی بهترین نوع درب‌ها برای به‌کارگیری در تراس‌ها و ورودی ساختمان‌های بزرگ ویلایی هستند. با بهره‌گیری از این درب‌ها در سازه‌های ویلایی رو به دریا، جنگل یا حیاطی زیبا می‌توان دیدی گسترده برای ساکنان سازه فراهم کرد. با باز کردن درب‌ها در چنین سازه‌هایی هم می‌توان داخل و بیرون سازه را به هم وصل کرد و فضایی یکدست و دیدنی، با چشم‌اندازی رویایی پدید آورد.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: