Menu
بازگشت به بلاگ

قیمت درب لیفت اند اسلاید

@description

وارد شدن جریان هوا به داخل سازه، ورود ذرات گردوغبار هوا و حتی قطره‌های آب باران و برف از شکاف‌ در‌ب‌های مختلف مسائلی است که همیشه با آن روبه‌رو بوده‌ایم. از بهترین ویژگی‌های معماری مدرن، ساختن در و پنجره‌هایی مانند درب لیفت اند اسلاید است که مانع ورود گردوغبار و آلودگی به داخل سازه هستند. این درب‌ها از وارد شدن آب باران و برف هم به داخل ساختمان جلوگیری می‌کنند و موانع خوبی در برابر سروصدای بیرون سازه هستند. البته قیمت درب لیفت اند اسلاید هم می‌تواند با توجه به بهترین فناوری‌هایی که در ساخت آن به کار گرفته شده، با دیگر درب‌های کشویی متفاوت باشد.

با پارس آمود در بررسی ویژگی‌ها و قیمت درب لیفت اند اسلاید همراه باشید، همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درب شیشه ای اسلایدینگ نیز روی لینک کلیک نمایید.

درب لیفت اند اسلاید چیست؟

درب لیفت اند اسلاید (Lift And Slide) دستاوردی جدید در صنعت ساختمان‌سازی است. این نوع از درب‌ها فضای بازشوی بزرگی را در اختیار ساکنان یک سازه قرار می‌دهند. با استفاده از این نوع درب‌ها می‌توان فضای یک نشیمن یا سالن پذیرایی را به تراس یا حیاط خانه وصل کرد و فضای گسترده‌ای پدید آورد. البته در صورت بسته بودن این درب‌ها هم شیشه‌های بزرگ و سراسری آن دید گسترده‌ای در برابر چشمان شما پدید می‌آورند.

درب‌های لیفت اند اسلاید جایگزین خوب و پیشرفته‌ای برای درب‌های کشویی است که تا پیش از این در ساختمان‌ها به کار می‌رفت. درب‌های آلومینیومی که شیشه‌های کوچکی داشتن و مانع دیدن فضای بیرون می‌شدند.

درب لیفت اند اسلاید از دو بخش آلومینیوم و شیشه تشکیل شده است. بدنه این درب‌ها از بهترین پروفیل‌های آلومینیوم ساخته می‌شوند. از مواد نارسانایی هم در داخل آنها استفاده می‌شود که مانع از ورود گردوغبار، سروصدا، آب و رطوبت و هوای آلوده می‌شود. شیشه‌های این نوع درب‌ها می‌توانند ساده، سکوریت یا لیمنت باشند که البته انتخاب هر نوع شیشه روی قیمت درب لیفت اند اسلاید هم تاثیرگذار است.

درب‌های لیفت اند اسلاید به‌وسیله چرخ‌هایی که درون ریل‌های بدنه درب‌ها قرار گرفته‌اند باز یا بسته می‌شوند. باز و بسته شدن این درب‌ها بسیار نرم و روان است و نیاز به صرف انرژی ندارد.

برای عایق‌بندی انواع درب لیفت اند اسلاید هم از لاستیک‌هایی به نام EPDM استفاده می‌شود. این لاستیک‌ها که نقش پررنگی در عایق کردن درب‌های لیفت اند اسلاید بازی می‌کنند، در قیمت آنها هم تاثیرگذار هستند.

ویژگی‌های درب لیفت اند اسلاید

✔ اجرای یکپارچه درب‌های لیفت اند اسلاید دید گسترده‌ای را در اختیار ساکنان یک ساختمان قرار می‌دهد.

✔ با وجود بزرگ و سنگین بودن، حرکتی نرم و روان دارند.

✔ درب‌های لیفت اند اسلاید را می‌توان شست‌وشو داد و ترتیب تمیز کردن آنها بسیار آسان است.

✔ زمانی که درب لیفت اند اسلاید در حالت قفل قرار گیرد، از بیرون نمی‌توان آن را باز کرد. این مسئله ضریب امنیتی آن را بالا می‌برد.

✔ درب لیفت اند اسلاید عایق بسیار خوبی در برابر نفوذ آب، گردوغبار، دود و هوای آلوده است.

✔ روش باز و بسته شدن انواع درب لیفت اند اسلاید را می‌توان به شکل‌های مختلفی تغییر داد.

✔ می‌توان برای باز یا بسته شدن درب‌های لیفت اند اسلاید پنل درب‌ها را بر روی هم قرار داد تا کمترین فضا را اشغال کند.

✔ این نوع درب‌ها عایق‌های خوبی در برابر سروصدا و آلودگی صوتی هستند.

✔ درزگیرهای دوگانه انواع درب لیفت اند اسلاید مانع موثری در برابر ورود هرگونه ذرات و آلودگی هستند.

✔ کشویی بودن درب لیفت اند اسلاید باعث می‌شود تا این درب‌ها فضای کمی در سازه اشغال کنند.

✔ از انواع شیشه می‌توان در ساخت این نوع درب‌ها استفاده کرد. شیشه‌های ضدگلوله از نمونه شیشه‌هایی است که می‌توان برای مناطق حساس استفاده کرد.

✔ وجود عایق‌های EPDM درب‌های لیفت اند اسلاید را در برابر عوامل صوتی، گرمایشی، سرمایشی و ورود گردوغبار و دود مقاوم ساخته است.

✔ به‌دلیل همه موارد گفته‌شده، قیمت درب لیفت اند اسلاید گران‌تر از انواع درب‌های کشویی ساده است.

کارکرد درب لیفت اند اسلاید چگونه است؟

Lift And Slide به معنای بلند کردن و سُرخوردن است. درب لیفت اند اسلاید بر روی دو ریل و چند چرخ قرار گرفته است. ریل‌ها و چرخ‌های درب لیفت اند اسلاید کمک می‌کنند تا جابه‌جایی این درب‌ها بسیار آسان و روان صورت گیرد. برای به حرکت درآوردن درب‌های لیفت اند اسلاید ابتدا باید دستگیره درب را به سمت بالا کشید و درب را در حالت لیفت قرار داد. پس از آن نوبت به سُرخوردن درب بر روی ریل‌ها می‌رسد. اکنون کشیدن درب لیفت اند اسلاید در داخل ریل آن بسیار آسان است و با اشاره‌ای صورت می‌گیرد.

  • کاربردهای درب لیفت اند اسلاید

درب لیفت اند اسلاید کاربردهای زیادی دارد و فقط منحصر به نمای بیرونی سازه نیست:

* استفاده در نماهای بیرونی سازه که یکی از اصلی‌ترین کاربردهای این نوع درب‌ها است. با به‌کارگیری درب لیفت اند اسلاید در فضای بیرونی خانه‌های ویلایی می‌توان فضای داخل خانه را به طبیعت، استخر بیرون خانه یا حیاط خانه متصل کرد.

* از درب لیفت اند اسلاید در فضاهای داخلی سازه به‌عنوان درب اتاق، حمام، سرویس بهداشتی، درب‌های ورودی برج‌های مسکونی و اداری و درب تراس هم می‌توان استفاده کرد.

خرید درب لیفت اند اسلاید:

خرید درب‌های لیفت اند اسلاید به‌صورت سفارشی صورت می‌گیرد. بدین ترتیب فرقی نمی‌کند اندازه درب‌ها در ساختمان شما استاندارد یا غیراستاندارد باشد. چرا که شرکت سازنده پیش از ساختن درب‌های موردنیاز سازه، آنها را اندازه‌گیری می‌کند و سپس با توجه به اندازه و نوع شیشه موردنظر شما آن را می‌سازد.

قیمت درب لیفت اند اسلاید:

قیمت این نوع از درب‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد.

قیمت درب لیفت اند اسلاید

عوامل زیادی در قیمت درب لیفت اند اسلاید تاثیرگذار است که در ادامه به بررسی این عوامل میپردازیم

  • قیمت پروفیل آلومینیوم

قیمت آلومینیوم و پروفیل آن نخستین عامل تاثیرگذار در قیمت درب لیفت اند اسلاید است. با توجه به تغییر مداوم قیمت‌ها در کشور ما نمی‌توان نرخ ثابتی برای قیمت درب‌های لیفت اند اسلاید در نظر گرفت. بنابراین قیمت این محصول را می‌توان در زمان سفارش و با توجه به قیمت روز پروفیل آلومینیوم تعیین کرد.

  • کیفیت پروفیل مصرفی

کیفیت پروفیل آلومینیوم نیز یکی از موارد موثر در قیمت درب‌های لیفت اند اسلاید است.

  • اندازه درب

اندازه درب‌ها عامل بعدی موثر در قیمت آنها است. درب‌های بزرگ‌تر به مقدار بیشتری پروفیل آلومینیوم نیاز دارند و درب‌های کوچک‌تر به مقدار کمتری از آن نیاز دارند. قیمت این درب‌ها با متراژ آنها مشخص می‌شود. بدین ترتیب اندازه درب‌های یک ساختمان هم در تعیین قیمت آنها موثر است.

  • نوع شیشه نصب شده

نوع شیشه و یک‌جداره یا دوجداره بودن آن هم قیمت درب‌های لیفت اند اسلاید را بالاتر یا پائین‌تر می‌برد. نوع شیشه می‌تواند ساده، طرح‌دار، سکوریت، لمینت و انواع دیگر باشد.

شیشه لمینت محصولی بسیار قوی است که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه، گرما، فشار هوا و دیگر مسائل آب‌وهوایی دارد. لمینت شیشه‌ای چند لایه است که نمونه آن در شیشه‌های خودرو استفاده می‌شود. شیشه‌هایی که سخت شکسته می‌شوند و در صورت شکستن، خرد نشده، بر روی زمین نمی‌ریزند. شیشه لمینت به‌دلیل مقاومت در برابر ضربه، ایمنی ساختمان را بیشتر می‌کند. قیمت درب لیفت اند اسلاید با شیشه لمینت بیشتر از انواع ساده آن است.

شیشه دوجداره نوع دیگری از شیشه‌های به‌کاررفته در ساخت درب لیفت اند اسلاید است. فضای بین دو لایه شیشه‌های دوجداره باعث جلوگیری از ورود هوای سرد در زمستان، و هوای گرم در تابستان به داخل ساختمان می‌شود. این نوع شیشه هزینه مصرف انرژی را در سازه کاهش می‌دهد. شکستن شیشه‌های دولایه سخت‌تر از شیشه یک‌لایه و معمولی است. طبیعی است قیمت درب لیفت اند اسلاید با شیشه‌های دوجداره بالاتر از انواع ساده آن باشد.

شیشه مات یا طرح‌دار نوع دیگری از شیشه‌های کاربردی در ساخت درب‌های لیفت اند اسلاید است. این نوع شیشه‌ها برای درب‌های حمام، سرویس بهداشتی، اتاق‌های دوش و درب‌های ورودی ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌طور کلی می‌توان گفت در هر فضایی که نیاز باشد دید آن محدود شود، می‌توان از این نوع شیشه‌ها استفاده کرد. قیمت درب لیفت اند اسلاید با شیشه مات و طرح‌دار نیز با انواع دیگر آن متفاوت است.

شیشه رنگی نوع دیگری از شیشه است که بهره‌گیری از آن می‌تواند روی قیمت درب لیفت اند اسلاید تاثیر بگذارد. شیشه‌های رنگی یا رفلکس حریم خصوصی بیشتری برای ساکنان یک سازه رقم می‌زند. همچنین در جلوگیری از ورود نور و گرما در فصل گرم به داخل سازه موثر است.

شیشه سکوریت هم نوع دیگری از شیشه است که می توان آن را در درب‌های لیفت اند اسلاید به کار برد. شیشه‌های سکوریت از نمونه شیشه‌های محکم در ساخت درب‌ها و پنجره‌ها هستند. قیمت درب لیفت اند اسلاید با شیشه سکوریت هم با دیگر درب‌ها متفاوت است.

همچنین میتوانید برای کسب اطلاعاعت بیشتر درباره پنجره لیفت اند اسلاید نیز روی لینک کلیک نمایید.

شیشه رفلکس نوعی دیگری از شیشه‌های پرکاربرد در ساخت درب‌های لیفت اند اسلاید است. شیشه‌های رفلکس از دیده شدن داخل ساختمان جلوگیری می‌کند. بهره‌گیری از این نوع شیشه‌ها نیز روی قیمت درب لیفت اند اسلاید تاثیر‌گذار است.

  • نوع یراق‌ها

عامل دیگر موثر بر قیمت درب لیفت اند اسلاید نوع یراق‌هایی است که در کارگذاری آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهترین نوع یراق‌های درب‌های لیفت اند اسلاید ساخت کشور آلمان و ایتالیا، و دارای کیفیت بسیار خوبی هستند. بدین ترتیب نوع یراق‌های این نوع درب‌ها نیز در قیمت آنها موثر است.

  • سخن پایانی

درب لیفت اند اسلاید تنها در جلوگیری از ورود گردوغبار، آب، سروصدا و دود به داخل سازه موثر نیست. این درب‌ها زیبایی سازه را چندبرابر می‌کنند و دید داخل سازه را تا بی‌نهایت ادامه می‌دهند. با باز کردن درب لیفت اند اسلاید داخل و خارج سازه یکی می‌شود و در خانه‌هایی ییلاقی فضای خانه به طبیعت پیوند می‌خورد.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: