Menu
بازگشت به بلاگ

نمای ساختمان

@description

نمای ساختمان در عصر حاضر، ترکیبی از هنر معماری و تکنولوژی روز است که با استفاده از مصالح ساختمانی جدید و قدیم ساخته می‌شود. در سال‌های اخیر استفاده از نماهای لوکس و خاص در ساخت ویلاها و ساختمان‌های بلند‌مرتبه طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

متریال استفاده شده در نمای مدرن از تنوع بالاتری نسبت به انواع کلاسیک و معاصر برخوردار بوده و سلیقه افراد بیشتری را در بر می‌گیرد. بنابرین امروزه شاهد رشد روزافزون ساختمان‌های مسکونی و تجاری هستیم که از اجرا نمای مدرن استفاده می‌کنند.

در این مطلب نخست توضیح مختصری در مورد نمای مدرن در ایران از گذشته تا کنون داده و در ادامه می‌خوانیم:

 • نمای مدرن چه تاثیری در چهره شهر دارد؟
 • چرا ظاهر ساختمان‌ها در روحیه افراد مؤثر است؟
 • اصالت مصالح در نمای مدرن
 • انواع نما

مشاوره و اجرا نما 

در مشاوره و اجرا نما باید دید چه چیزی باعث می شود نما به درستی عمل کند؟ جدای از موارد بدیهی، مانند مقاومت در برابر آب و هوا، هواگیری و اطمینان از سقوط نکردن نمای ساختمان، یک نکته مهم در مشاوره و اجرا نما، تأثیر انرژی بر خود ساختمان است. نمای ساختمان کارآمد و قابل ساخت باعث ایجاد یک ساختمان بهتر می شود و ما دائماً برای ارائه نمای ساختمان کارآمدتر کار می کنیم، همچنین برای مشاوره و اجرا نما میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

تکنولوژی جدید در نمای ساختمان ما را قادر می‌سازند تا طرح‌هایی با عملکرد بالا ارائه کنیم که در مشاوره و اجرا نما میتوانید این طرح ها را مشاهده نمایید، که با آزمایش نمونه اولیه تأیید شده‌اند. و ما همیشه در حال توسعه راه های بیشتری برای نوآوری در طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان هستیم.

همچنین پیشنهاد میشود جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ترمال بریک روی لینک کلیک نمایید

نمای ساختمان


نمای ساختمان در ایران

تا قبل از دوران قاجار و سفر اشراف‌زاده‌های ایرانی به کشور‌های اروپایی، همه خانه‌ها به روش‌های سنتی ساخته می‌شد. در آن‌زمان معماری خانه‌ها به‌گونه‌ای بود که تمام دقت و حوصله معمار در ساخت هر‌چه زیباتر نمای داخلی خانه صرف شده و اهمیت زیادی به نمای بیرونی خانه‌ها داده نمی‌شد.

اما با سفر‌های مکرر درباریان قاجار به اروپا و مشاهده سازه‌های مدرن و زیبای اروپایی، تمایل ایرانیان برای ساخت بنا‌های مشابه در کشور شدت گرفت.

از آن زمان به بعد معماری ایرانی با الهام از نمونه‌های خارجی و ترکیب آن با معماری سنتی دچار تحولی عظیم شده و به ساخت بناهایی منحصر به‌فرد انجامید.

در سال‌های نخست در ساخت اغلب سازه‌ها از نماهای کلاسیک استفاده می‌شد اما با روی کار آمدن رضاخان نمای مدرن نیز به مدل‌های قبلی اضافه شده و با استقبال زیادی از سوی مهندسان و مجریان این حرفه روبرو شد.

در حال حاضر پیشرفت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، موجب دسترسی آسان به مدل‌ها و طراحی‌های جدید شده و اجرای متنوع و به‌ روز نمای ساختمان در سایر کشور‌ها، به‌راحتی انجام می‌شود.

برای مشاوره نمای ساختمان میتوانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید.


تصویر نمای ساختمان


طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان 

در چند دهه اخیر و با رشد سریع و باورنکردنی شهر‌ها، نیاز به استفاده از سازه‌های زیبا خصوصا در کلان‌شهر‌ها‌ بیشتر از گذشته خودنمایی می‌کند. فاصله زیاد مناطق شهری با مناظر چشم‌نواز طبیعی و نیاز انسان به آن، معماران را بر آن داشت تا چهره و نمای ساختمان‌ها را از حالت خشک و بی‌روح به نمای مدرن و زیبا تبدیل کنند.

استفاده از متریالی که بخشی از طبیعت را به قلب ماشینی شهر‌ها منتقل کرده و حس حضور در مناطق طبیعی را به بیننده القا کند، تاثیر زیادی در روحیه افراد و شادابی آن‌ها خواهد داشت. سنگ و چوب از جمله عناصر طبیعی هستند که در نمای بسیاری از ساختمان‌های مدرن به‌کار گرفته شده و استقبال بی‌نظیری نیز از آن‌ها شده است. استفاده از این مصالح در نما علاوه بر ایجاد تنوع و زیبایی، جلوه بصری زیبایی نیز در آن پدید می‌آورد.


 • تاثیر نمای ساختمان بر سلامت روان

سال‌ها است که جهان با سرعتی باور نکردی به سمت صنعتی شدن پیش می‌رود. این حرکت موجب تغییر در مناظر شهری و خیابان‌ها شده و تاثیر زیادی در حالات روحی و نحوه زندگی افراد گذارده است.

تحقیقات زیادی پیرامون تاثیر محیط بر روان افراد صورت گرفته و این موضوع توسط روان‌شناسان به اثبات رسیده است. سال‌ها است ظاهر خشک و بی‌روح برخی از سازه‌ها موجب دلگیر شدن محیط و افسردگی شهروندان شده است.

در این بین افرادی که در طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان دست دارند، تلاش زیادی برای رفع این مشکل و ساخت سازه‌هایی با نمای بهتر و زیباتر شده‌اند. تا آنجا که مشاوره و اجرا نما به بخشی تخصصی تبدیل شده است. در بسیاری از ساختمان‌های مهم شهر، مجری نمای مدرن با الهام از نمونه‌های موجود در طبیعت و بهره بردن از متریال طبیعی در طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان، منظره‌ای چشم‌نواز برای شهرنشینان مهیا می‌کند.


مجری نمای مدرن

 • نمای مدرن: اصالت و زیبایی در یک قاب

در ساختمان‌های قدیمی از مصالح محدودی در اجرای نما استفاده می‌شد. اما با پیشرفت تکنولوژی و ابداعات جدیدی که در زمینه تولید قطعات ساختمانی ایجاد شده است، چهره بسیاری از شهر‌ها کاملا دگرگون شده است.

امروزه به لطف سازه‌های مدرن شهری، شاهد بناهایی زیبا و منحصر به فرد در خیابان‌ها هستیم. نمای ساختمان‌ در این سازه‌ها از ترکیب ملزومات ساختمانی اصیل و قدیمی مانند سنگ، آجر و چوب به‌همراه متریال جدید تشکیل شده است. این نماها در مجموع زیبایی و اصالت را هم‌‌زمان به نمایش گذاشته و چهره زیبایی به ساختمان می‌بخشد.

مشاوره و اجرا نما، نیازمند متخصصان این حوزه می باشد و طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان نیازمند تجربه ای بالا در این زمینه میباشد.


مجری نمای مدرن ساختمان

انواع نمای ساختمان

با توجه به اینکه بخش بیرونی ساختمان در معرض عوامل جوی قرار دارد، طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان و انتخاب مصالح با کیفیت و مناسب اهمیت زیادی دارد. هم‌چنین تناسب آن با ساختمان‌های مجاور می‌تواند در زیباتر شدن خیابان و بهبود محیط زندگی شهری مؤثر باشد.

پر واضح است که ساختمان‌های بلندمرتبه تاثیر بیشتری در نمای کلی شهر و زیبایی آن دارند. بر این اساس انجام مشاوره نمای ساختمان قبل از شروع به‌کار و اجرا، تاثیر زیادی در کیفیت کار تمام شده دارد.

مشاوره و اجرا نما در این ساختمان ها نیازمند تجربه بالایی میباشد.

به‌طور کلی در نمای اغلب ساختمان‌ها از مصالحی مانند: آجر، سنگ، شیشه، کامپوزیت، سیمان، سرامیک و... استفاده می‌شود.


مشاوره نمای ساختمان

بهتر است قبل از تصمیم گیری درباره نمای ساختمان خود،حتما از مشاوره نمای ساختمان استفاده کنید و طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان را به کارشناسان ماهر این زمینه بسپارید.

از قدیمی‌ترین و زیباترین مصالحی که از دیرباز در نمای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گرفته و در حال حاضر نیز طرفداران زیادی دارد، آجر است. آجر در بسیاری از ساختمان‌های بسیار قدیمی مشاهده می‌شود و با اینکه سال‌ها از عمر این بناها می‌گذرد، هنوز هم زیبایی و ظاهر زیبای خود را حفظ کرده‌اند و طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان ها نیز استفاده میشود.

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌هایی که مجری نمای مدرن ساختمان هستند، با ترکیب آجر و مصالح جدید، نماهای بسیار زیبا و خاصی برای ساختمان‌ها طراحی می‌کنند.

از ویژگی‌های منحصر به فرد آجر، مقاومت بالای آن در برابر عوامل جوی و قابل استفاده بودن در اقلیم‌های متفاوت است.

در سال‌های اخیر از آجر‌های gfrc که از نوعی بتن تقویت‌شده با الیاف شیشه‌ای ساخته می‌شود در نمای ساختمان استفاده می‌گردد. مزیت نسل جدید آجر‌ها، قابلیت ساخت پنل‌های پیش‌ساخته در طرح و ابعاد دلخواه است.


مشاوره و اجرا نما

مجری نمای مدرن

 • نمای شیشه‌ای

یکی از تاثیرگذار‌ترین ساختمان‌هایی که جلوه بسیار زیبایی به فضای شهری می‌دهند، بناهایی با نمای شیشه‌ای است. در اغلب شهر‌های پیشرفته و مدرن جهان بناهایی با نمای کامل شیشه‌ای به چشم می‌خورد که آن‌ها را از دیگر شهر‌ها متمایز می‌کند.

اگر در اجرای نمای ساختمان بیش از ۶۰ درصد شیشه استفاده شده باشد، آن‌را نمای شیشه‌ای می‌گویند. مشاوره و اجرا نما در چنین ساختمان‌هایی از حساسیت بالایی برخوردار بوده و باید از کارشناسان با تجربه و ماهر برای طراحی و اجرای نمای مدرن آن بهره‌مند شد.

از مزایای این نوع نما امکان ایجاد تنوع در طرح و رنگ و هم‌چنین عایق بودن ساختمان از نظر صدا است.

در اغلب ساختمان‌های تجاری و اداری، مجری نمای مدرن از شیشه به تنهایی استفاده می‌کند. در برخی موارد نیز از ترکیب آن با مصالحی هم‌چون سنگ، ظاهری منحصر به فرد به ظاهر ساختمان می‌بخشد.

جهت مشاوره و اجرا نما در این زمینه می توانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

همچنین میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اجرا نمای مجتمع تجاری روی لینک کلیک نمایید.


طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان

 • نمای سنگی

سنگ از قدیمی‌ترین مصالحی است که مصرف آن در ساخت بخش‌های مختلف سازه از جمله نما قدمتی دیرینه دارد. فراوانی، تنوع، استحکام و امکان ترکیب با مصالح دیگر، از جمله مهم‌ترین نقاط قوتی هستند که در زمان مشاوره نمای ساختمان، سازندگان را به استفاده از سنگ در نمای ساختمان ترغیب می‌کند.

به‌کار بردن این مورد در ساختمان‌های قدیمی به‌وفور به‌چشم می‌خورد و اکنون نیز در طراحی‌های مدرن شاهد استفاده این عنصر طبیعی از سوی سازندگان هستیم. بهتر است بدانید انتخاب سنگ مناسب با شرایط آب و هوایی منطقه، مهم‌ترین فاکتوری است که مجری نمای مدرن باید مد نظر داشته باشد.


نمای مدرن ساختمان


 • نمای کامپوزیت

این ماده خاص و منحصر به فرد از ترکیب دو یا چند ماده جداگانه تشکیل شده است که نسبت به عناصر تشکیل‌دهنده، از دوام و استحکام بیشتری برخوردار است. از برجسته‌ترین مزایای این قطعه ساختمانی می‌توان به دوام بالا، سهولت در اجرا، وزن پایین، مقاومت در برابر حرارت بالا و آتش‌سوزی، تنوع رنگ، سرعت اجرا، قابلیت آب‌بندی و عایق صوتی بودن را نام برد.


نما ساختمان


 • نمای سرامیکی

از جدید‌ترین مصالحی که در نمای ساختمان مدرن به‌کار می‌رود، سرامیک نما است که به‌تازگی تحولی عظیم در صنعت ساختمان‌سازی ایجاد کرده است.

با توجه به متفاوت بودن این نوع سرامیک با مدل‌هایی که در کف و دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد، اجرا و نصب آن‌ها نیز به اعمال شیوه‌هایی مخصوص نیاز‌ دارد. از مزایای این قطعه ساختمانی می‌توان به قیمت مناسب، سازگاری با اقلیم‌های مختلف، وزن پایین، تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ، مقاومت در برابر عوامل شیمیایی و مقاوم‌ بودن آن در برابر اشعه uv نام برد.


مشاوره و اجرای نما


 • نمای سیمانی

انتخاب سیمان به‌عنوان نما از هوشمندانه‌ترین گزینه‌هایی است که مجری نمای مدرن در بسیاری از موارد پیشنهاد می‌کند. این متریال پرمصرف در مدل‌های سیمان سفید، تگرگی و شسته طراحی و اجرا می‌شود. امروزه نمای سیمانی را در آپارتمان‌های مسکونی و ویلاهای شخصی به‌وفور مشاهده می‌کنیم. یکپارچگی و سهولت اجرا از ویژگی‌های اصلی این نما است. قابلیت ترکیب انواع سیمان با مصالح دیگر نیز به ایجاد نمایی مدرن و منحصر به فرد کمک می‌کند و در طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان کاربرد بالایی دارد.


مطلب پیشنهادی: قیمت درب و پنجره ترمال بریک


طراحی و اجرا نمای مدرن ساختمان

مشاوره نمای ساختمان

زیباسازی فضای شهری از موضوعات مهمی است که در حال حاضر اهمیت زیادی پیدا کرده است. وجود ساختمان‌هایی با نمای مدرن و خاص تاثیر زیادی در روحیه شهرنشینان و رسیدن به فضایی ایده‌آل برای زندگی دارد.

پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجرا نمای شیشه ای روی لینک کلیک نمایید.

امروزه طراحی و اجرای نمای ساختمان از مراحل مهم ساخت بناها به‌شمار می‌رود. اغلب سازندگان و مالکان قبل از شروع به‌کار، با اشخاصی که در زمینه مشاوره نمای ساختمان فعالیت می‌کنند دیدار داشته و از نظرات و پیشنهادات آن‌ها بهره‌مند می‌شوند. البته این روز‌ها نماهای مدرن به دلیل تنوع بالا و وجود خلاقیت در اجرا طرفداران بسیاری خصوصا در میان قشر جوان جامعه دارند. وجود ساختمان‌های جدید با ظاهری متفاوت، چهره شهر را دگرگون کرده و شادی و نشاط را به فضای زندگی و کار افراد منتقل می‌کند.

جهت مشاوره نمای ساختمان،با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: