Menu
بازگشت به بلاگ

جدیدترین اجرا نمای مرکز خرید

@description

در این مقاله از پارس آمود درباره، اجرای نمای مرکز خرید است. همان طور که در مقاله‌ های مختلفی از سایت گفتیم نمای ساختمان اصلی ‌ترین و مهم‌ ترین جز از ساختمان و بیشتر از هر بخش دیگری از سازه در معرض دید عموم مردم است؛ در میان ساختمان ‌ها با کاربری ‌های مختلف، توجه به نمای ساختمان برای سازه ‌ای هم چون مرکز خرید یا مجتمع تجاری از اهمیت بیشتری برخوردار می‌باشد؛ از آنجایی که ساختمان‌ های مرکز خرید دقیقاً در مرکز منطقه و شهر ها ساخته می‌شوند، در معرض توجه بیشتری از مسافران و افراد تازه وارد شده به همان منطقه قرار دارند.

امروزه بیش از هر زمان دیگری شاهد مراکز خرید و مجتمع ‌های تجاری در سراسر کشور ها هستیم که هر یک برای جذب مشتری و فروش محصولات بیشتری، رقابت می‌کنند؛ از آن جایی که در حال حاضر در میان مردمی زندگی می‌کنیم که به جای توجه به کیفیت توجه بیشتری به جذابیت ظاهری دارند، اقدام در راستای ظاهر‌سازی می‌توان پیروز این میدان شد. نحوه طراحی و اجرای نمای مرکز خرید اگر چه مبتدی به نظر می‌رسد اما تأثیر گذارترین و اساسی‌ترین اقدام برای جلب توجه است.

در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی اساسی ‌تری از نحوه طراحی نمای مرکز خرید یا مجتمع تجاری بپردازیم.


طراحی نمای مرکز خرید

جالب است بدانید که نمای ساختمان، به عنوان لباسی برای آن، نگاهی کلی از طراحی و معماری داخلی بناست؛ همان گونه که ما انسان ‌ها برای خرید و انتخاب لباسی که می‌خواهیم تن کنیم زمان و هزینه‌ های قابل توجهی صرف می‌کنیم، باید به همان اندازه برای طراحی و اجرای نمای ساختمان اهمیت قائل شویم؛ برای انجام چنین اقدامی حتی می توان از بهترین معماران فعال در این زمینه در سراسر دنیا استفاده کرد؛ معمارانی که با ارائه طراحی‌های خاص و منحصر به فرد خود، نتیجه مورد پسند و مقبول شما را در نهایت خلق کنند.

شرکت مهندسی پارس آمود، یکی از شرکت‌ های فعال در حوزه نما سازی به سبک دلخواه شماست؛ که شما می‌توانید برای طراحی و اجرای نمای مرکز خرید، با اطمینان با آن‌ها همکاری کنید؛ چرا که این مجموعه در تمام سال‌ های فعالیت خود با اتکا بر سوابق و تجربیات کارکنان و همچنین بهره‌گیری از مهندسین معمار کار بلد و خلاق خود، تا به امروز پروژه ‌های عظیم و لوکسی در سراسر ایران پیاده سازی و اجرا نموده است.

برای پیروزی در عرصه رقابت ‌های گرم بازار موجود و  اجرای نمای مدرن، همکاری با چنین مجموعه ‌ای ضروری و اطمینان بخش به نظر می‌رسد.


طراحی نمای مراکز خریدطراحی و اجرای نمای مرکز خرید

با اندکی تامل، متوجه می‌شوید که آخرین خرید خود را از مرکز خریدی انجام داده ‌اید که در میان مراکز دیگر، از طراحی نمای شک و چشم گیرتری برخوردار است؛ این موضوع به خاطر دیدگاه رایج امروزی است که مردم فکر می‌کنند، هر چه نحوه طراحی و اجرای نمای مرکز خرید مورد نظر از از سطح بالاتری برخوردار باشد، حتماً محصولات و طراحی معماری داخلی مطلوب و مورد پسندی هم خواهد داشت. همچنین هزینه اجرا نمای مراکز خرید را هم باید برای یک کار با کیفیت و برتر مد نظر قرار داد.


اهمیت طراحی نمای مرکز خرید

کارفرمایان و سازندگانی که از این دیدگاه کاربران و مشتریان آگاه هستند، توجه بیشتری به طراحی نمای مرکز خرید خود دارند؛ آن‌ها می‌دانند با ایجاد جذابیت و زیبایی هر چه بیشتر در طراحی نمای ساختمان، در نهایت مشتری بیشتری هم برای خود جذب خواهند کرد؛ در واقع آن‌ها برای مسائلی وقت و هزینه صرف می‌کنند که به هر طریقی سودی برای پیشرفت و رونق کسب و کار آن‌ ها داشته باشد.


نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان به خصوص نمای مرکز خرید یا مجتمع ‌های تجاری، بیش از هر زمان دیگری در قرن اخیر دست خوش تغییرات قابل توجهی شده است. این موضوع نه تنها برای کشور ما ایران بلکه برای همه کشور ها با هر فرهنگی صدق می‌کند. البته ن اگفته نماند که در کشور های پیشرفته و مدرن ‌تر، اهمیت به این موضوع در کنار قیمت اجرا نمای مراکز خرید بسیار بیشتر به نظر می‌رسد.


مصالح مورد استفاده برای طراحی و اجرای نمای مراکز خرید

از رسیدگی‌ های ظاهری نمای ساختمان بگذریم، باید مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان را از هر زاویه بسنجیم؛ در این راستا لازم است بدانید که مصالحی قرار است برای طراحی و اجرای نمای مرکز خرید از آن ‌ها استفاده کنید، باید به فراوانی در منطقه در حال ساخت، قابل دسترس باشند. از آن جایی که بیشتر از بخش‌ های داخلی و مجاور با محیط بیرون در تماس است، این مصالح باید افزون بر قابل دسترس بودن، در برابر شرایط جوی و تغییرات آب و هوایی از خود مقاومت بالایی بروز دهند.


مجری نمای مراکز خریدنحوه طراحی نمای مرکز خرید

نما در ساختمان مهم می‌باشد اما در مراکز خرید و مجتمع ‌های تجاری از اهمیت و ارزش بیشتری برخوردار است. چرا که به طور کلی نمای ساختمان، به بنا ارزش و اعتبار می ‌بخشد و جایگاه والا تری برایش به ارمغان می‌آورد؛ چون ساختمان مجتمع‌ های تجاری، در مرکز توجه دنیا قرار می‌گیرند، باید زمان و دقت بالایی برای نحوه طراحی و اجرای نمای آن‌ها صرف نمود. توجه تمامی کار فرمایان و سازندگان که مجری نمای مراکز خرید هستند به این موضوع نه تنها برای خود آن‌ها و ملک شان بلکه برای عموم مردم و منطقه آن ‌ها سود‌مند خواهد بود.
اجرا نمای مراکز خرید

اجرا نمای مراکز خرید همیشه مهم و قابل توجه است. این اولین چیزی است که بازدید کنندگان و مشتریان قبل از ورود به آن می بینند؛ بنابراین از اهمیت زیادی برخوردار است. هزینه اولیه ای که برای طراحی و اجرای نمای مراکز خرید مصرف می کنید، قطعا در آینده جبران می شود. در صورتی که در انتخاب مواد اولیه و مصالح برای اجرا نمای مرکز خرید دقت کافی داشته باشید، مشتریان به راحتی جذب ساختمان می شوند. مجری نمای مراکز خرید می تواند بر رونق کسب و کار افراد حاضر در ساختمان تاثیر گذار باشد.

وقتی قصد طراحی و اجرای نمای مراکز خرید را دارید، مکان ساختمان را در نظر بگیرید. بسیاری از زباله ها در طول سالیان طولانی به طبیعت بر می گردند و باعث آسیب به محیط زیست می شوند. بسیاری از تولیدکنندگان می توانند مصالحی برای اجرا نمای مراکز خرید تولید کنند که با محیط زیست سازگار باشد و پس از سالیان طولانی استفاده، به طبیعت آسیبی وارد نکنند. در صورتی که به طبیعت اهمیت می دهید به شما پیشنهاد می کنیم در طراحی و اجرای نمای مراکز خرید از این مصالح استفاده کنید. برای طراحی نمای مراکز خرید از مواد مختلفی مثل بتن و شیشه استفاده می شود که از نظر دوام و زیبایی در رتبه خوبی قرار دارند.


هزینه های اجرا نمای مراکز خرید

اگر عوامل موفقیت یک مرکز خرید را با دقت بررسی کنید، نمای یک مرکز خرید قطعا یکی از فاکتور های اصلی آن خواهد بود. درباره هزینه های اجرای نمای مراکز خرید باید بگوییم که اصلا قیمت کمی ندارد. به طور کلی می توانیم بگوییم هزینه اجرای یک نمای برای مراکز خرید متناسب با اندازه ساختمان و شرایط محیطی متفاوت است. فاکتور های مختلفی برای اجرا نمای مرکز خرید وجود دارد. به طور کلی باید بدانید که نمای یک مرکز خرید باید منحصر به فرد و چشم گیر باشد. تاثیر نمای ساختمان ها بر شهر

با اشغال فضای عمده ‌ای از سطح شهر برای ساخت این مراکز، به یقین تأثیر‌گذار ترین عامل روی زیبایی و آراستگی منطقه است؛ بنابراین بی‌توجهی به طراحی و اجرای نمای مرکز خرید و حتی مجتمع ‌های تجاری، منظر عمومی شهر را به وضعیت نا مناسبی تبدیل می‌کند.

اگر شهر شما از مجموعه مناطق‌ گردشگری به شمار می‌رود و منبع درآمدی بسیاری از مردم شما، از همین طریق است، باید بیش از هر جامعه دیگری به فکر رسیدگی به طراحی نمای مرکز خرید و ساختمان‌ های دیگری از منطقه خود باشید؛ در غیر این صورت بهتر است به راه ‌های دیگری برای اشتغال ‌زایی و کسب درآمد بیندیشید.


انواع متریال برای اجرای نمای مرکز خرید

بعد از صحبت و آشنایی با نحوه طراحی و اجرای نمای مرکز خرید، بیایید هم اندکی در رابطه با انواع متریال های مورد استفاده در آن‌ ها صحبت کنیم؛ پس در ادامه همرا ما باشید:


نمای ساختمان جی اف آر سی GFRC

GFRC جدید ترین نمای خارجی مرکز خرید است اما به خاطر ترد و شکنندگی بتن موجود در آن، تلاش ‌های بسیاری در راستای تقویت این شکنندگی انجام داده‌اند. تا این که به مرور زمان و با انجام تحقیقات متعدد، متوجه شدند که اثر الیاف بر مقاومت خمش بتن، موفقیت ‌آمیز و بسیار تاثیرگذار است با بهره‌گیری از الیاف شیشه در در ماده بتن، محصولی مستحکم و مقاوم با عنوان بتن تقویت شده با الیاف شیشه ‌ای و یا همان GFRC بدست خواهد آمد. این فناوری به مدت 25 سال مورد استفاده قرار گرفته و تا به امروز کمتر مصالحی وجود دارد که بتواند از نظر تنوع با آن برابری کنند. در کل GFRC گزینه مناسب و رایجی برای طراحی و اجرای نمای مرکز خرید یا مجتع تجاری شماست.


اجرای نمای مرکز خرید با نمای آجری

با بررسی مقرون به صرفه‌ ترین نما ها برای  اجرا نمای مجتمع تجاری یا مسکونی، نمای آجری یا ترکیبی از سنگ و آجر، توجه ما را به خود جلب کرد. این آجر نه تنها در عصر امروزی، بلکه از همان زمان‌ های دور و دراز از دسته مصالح اصلی و رایج مورد استفاده برای طراحی نماست؛ کنار هم چیدن آن ‌ها، شاهکار و آثار بی ‌نظیری خلق خواهد نمود.


مزایای اجرای نمای آجری

برخورداری از قیمت مناسب، هماهنگی با بسیاری از مصالح معماری، مقاومت بسیار بالا در برابر آتش و ضربه و از همه مهم ‌تر تولید آسان، تعدادی از بی ‌شمار مزیت ‌های اجرای نمای آجری برای طراحی نمای مرکز خرید و سایر ساختمان‌ هاست.

نمای ساختمان ترمه در همدان، نمونه موفقیت آمیزی از اجرای نمای آجری درر ایران می‌باشد. این موفقیت ناشی از نگاه ویژه به فرم و عملکرد، طراحی این سبک از نما است.


اجرای نمای ساختمان شیشه‌ای

شیشه از همان گذشته ماده اصلی مورد استفاده برای ساخت ساختمان بوده که امروزه با پیشرفت ‌های روز افزون تکنووژی به شکل و طرح‌های خارق ‌العاده‌ای در نمای ساختمان و بسیار از برج ‌های در سطح شهر و کشور مشاهده می‌شود. با وجود چنین شرایطی بسیاری از مردم هنوز هم علاقه ‌مند به طراحی و اجرای نمای شیشه برای هر یک از املاک خود هستند. از نمای شیشه بیش از ساختمان‌ های با کاربری مسکونی، در طراحی نمای مرکز خرید بهره می‌گیرند.


ویژگی‌های نمای شیشه‌ای

کنترل کننده صدا، ممانعت از عبور اشعه‌ های مضر محیطی، بهره وری از انرژی ‌های طبیعی، تنوع در اندازه و رنگ، مقرون به صرفه بودن و داشتن بار مرده کمتر، از مزیت‌ های استفاده شیشه برای طراحی و اجرای نمای ساختمان به شمار می‌رود.

اگر به اجرای نمای شیشه‌ای تمایل و علاقه دارید، پیشنهاد من به شما مطالعه و بررسی مقاله اجرای نمای شیشه ای در سایت است.


نمای کرتین وال برای طراحی نمای مراکز خرید

به احتمال زیاد برای یک بار هم که نمای کرتین وال به گوش شما خورده است. این نما، نمونه ای از نمای شیشه ‌ای بوده و این روزها طرفداران بسیاری برای خود دارد. نمای کرتین وال، ساختمان را در جهت قائم کاملا محصور می کند و جز وزن خود و فشار های محیطی، تحمل بار دیگر را ندارد. نمای کرتین وال برای انتقال بار های زنده و مرده به شالوده ساختمان، هیچ‌گونه دخالتی صورت نمی‌دهد.


نمای مرکز خرید


سخن پایانی

در این مقاله ابتدا با اهمیت زیاد نحوه طراحی نمای مرکز خرید و یا مجتمع تجاری آشنا شدیم و بعد از آن تاثیرات قابل توجه جذابیت نمای داخلی مرکز خرید و هم چنین خارجی آن را برای رونق بخشیدن به کسب و کارهای فعال درون مرکز خرید بررسی کردیم؛ در مرحله آخر نیز جهت آشنایی شما کاربران عزیز، انواعی از نما‌های قابل اجرا را در اختیارتان گذاشتیم؛ حال با انتخاب سبک دلخواه طراحی نمای مرکز خرید خود، توصیه می‌شود

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: