Menu
بازگشت به بلاگ

اهمیت اجرای نمای هتل

@description

در این مقاله از پارس آمود درباره طراحی و اجرای نمای هتل و همچنین مجری نمای هتل آشنا میشویم لطفا همراه ما باشید.


اجرای نمای هتل

طراحی و اجرای نمای هتل، موضوع مهم مورد بحث امروز ماست. یکی از کار آمد ترین روش‌ ها جهت جذب مخاطب و زیبا سازی هتل، طراحی‌ نمای آن است. از سالیان گذشته ایرانیان باستان همیشه در تلاش بودند تا نمای خارجی کاخ‌ های سلطنتی را به زیباترین شکل ممکن بسازند. امروزه نیز طراحی و اجرای نمای هتل در تمامی شهر های ایران تحت تأثیر مسائل زیادی هم چون: ویژگی ‌های اقلیمی و زیست محیطی، فرهنگ و پیشینه تاریخی قرار دارد.


یک ساختمان بزرگ با نمای خود شناخته می شود. وقتی یک بازدید کننده به هتل پا می گذارد، انتظار دارد که ساختمان بیرونی زیبا به نظر برسد. برای طراحی و اجرای نمای هتل از مواد اولیه مختلفی استفاده می شود. به طور مثال روکش های فلزی می توانند نقش مهمی در ایجاد عایق حرارتی و محافظت از هوای مطبوع ایفاء کنند. در گذشته برای طراحی نمای هتل یا ساختمان های مشابه آن بیشتر از چوب استفاده می شد. امروزه مصالح، امکانات و تجهیزات مختلف در رنگ و طرح های گوناگون در بازار وجود دارند.

سرامیک یکی از همین مواد است. سرامیک مجری نمای هتل و ساختمان های شیک دیگری مشابه آن است. این مصالح از سوزاندن خاک رس درست می شود. چوب از دیگر موادی است که می تواند در اجرا نمای هتل به کمک شما آید. از چوب به صورت گسترده یا در جاهای خاصی از طراحی نمای هتل استفاده می شود. سنگ ها از مواد و مصالحی هستند که به راحتی به عنوان مجری نمای هتل روی سازه وصل می شوند.

آن ها با سایه های رنگارنگی مورد استفاده قرار می گیرند. تخته سنگ هایی که برای اجرا نمای هتل استفاده می شوند، به تهویه و جریان هوای درون ساختمان کمک بزرگی می کنند. علاوه بر مواردی که در بالا برای اجرا نمای هتل ذکر کردیم، مواد اولیه بسیار دیگری هم وجود دارد. انتخاب هر یک از این مواد و مصالح به سلیقه و آب و هوای محل ساختمان بستگی دارد.


صنعت هتل‌ داری

بدون شک صنعت هتل‌ داری را می‌توان یکی از صنعت ‌های رو به رشد و در‌ حال پیشرفت نام برد. هتلی که دارای یک طراحی نمای منحصر به فرد باشد، به مراتب نظر مشتریان و مسافران زیادی را به خود جلب خواهد کرد. روش‌ های زیادی برای بهبود و زیبا سازی طراحی نمای هتل وجود دارد که در ادامه مهم‌ ترین ‌ها با هم زیر ذره بین پارس آمود بررسی می‌کنیم.


منحصر به فرد بودن طراحی نمای هتل

یکی از مهم ‌ترین مسائل برای اجرای نمای هتل، منحصر به فرد بودن آن است. بسیاری از افراد با الگو برداری از دیگر نماها تلاش می‌کنند تا طراحی نمای هتل خود را شبیه به هتل ‌های دیگر کنند. در در نگاه اول شاید اقدام به چنین کاری بدون مشکل و راحت به نظر رسد اما به مرور زمان متوجه خواهید شد که این موضوع تا چه اندازه می‌تواند روی دیدگاه مشتریان و طرفداران شما تأثیر منفی گذارد. ما در عصری به سر می‌بریم که مردم آن بیش از هر چیزی، به تنوع و جذابیت‌ های ظاهری اهمیت می‌دهند.


تاثیر نوع طراحی نمای هتل

اگر مسافران و مشتریان شما متوجه تکراری و کپی‌برداری طراحی و اجرای نمای هتل، دیگر آن هتل جذابیت سابق را برای آن‌ها نخواهد داشت. حتی گاه برخی افراد بعد از پی بردن به چنین موضوعی سریعاً هتل دیگری برای اقامت چند روزه خود انتخاب کردند. بر اساس تمام گفته‌ های فوق، طراحی نمای هتل، باید جذاب و منحصر به فرد اجرا شود.


اهمیت طراحی و اجرای نمای هتل

به این موضوع توجه کنید که طراحی نمای بیرونی یک هتل صرفاً با داشتن ایده‌های نوین امکان پذیر نیست. برخلاف تصور بسیاری از افراد و حتی معمار های مبتدی و تازه کار، خلاقیت و ایده‌ های نوین به تنهایی کافی نیست. در واقع اجرای ساختمان، فرایندی حرفه ایست که تنها باید به دست افراد مجرب و ثابت شده در این زمینه، انجام شود.

به عنوان مثال، شرکت مهندسی پارس آمود مجری نمای هتل و یکی از مجموعه ‌های معتبر و شناخته در حوزه طراحی و اجرای نمای ساختمان هستند که تا به امروز با اتکا بر تجربیات و سوابق کارکنان فعال خود موفق به اجرای پروژه ‌های مجلل و عظیمی در سراسر ایران شده‌اند. بنابراین با خیالی آسوده، طراحی نمای هتل و ساختمان‌ های خود را پارس آمود بسپارید. در این فرصت تکرار نشدنی، بیش از هر زمان دیگری به سازه رویایی خود دست یابید.


ویژگی‌های طراحی نمای هتل

علاوه بر همه این موارد، طراحی نمای هتل باید به نحوی باشد که توجه مخاطب و مسافران در میان تمامی هتل ‌های دیگر سطح شهر، به خود جلب کند. کارفرمایان و سازندگانی که از اهمیت بسیار بالای طراحی و نمای هتل آگاه هستند، بیش از هر فرد دیگری برای این موضوع زمان و هزینه صرف می‌کنند. آن ‌ها می‌دانند که توجه هر چه بیشتر به طراحی نمای هتل، تا چه حدی روی جذب مشتری تأثیر‌گذار خواهد بود.


طراحی نمای هتل به روش تاریخی

هتل ‌ها از مجموعه بنا هایی هستند که نه تنها امروزه بلکه از همان گذشته دور و دراز رایج بودند. از همان زمان نیز معماران چیره‌دست ایرانی از سراسر کشور گرد هم می آمدند تا تمام خلاقیت و مهارت ‌های خود را به نمایش گذارند. وجود کاروان سرا و هتل ‌های قدیمی که هنوز در شهر های کهن، پابرجا هستند، از اهمیت پادشاهان و مردم قدیمی، نسبت به این موضوع خبر می‌دهد. همان طور که قبل‌تر گفتیم اجرای نمای هتل از نیاکان ما به یادگار مانده است.


تاریخچه معماری طراحی و اجرای نمای هتل

در زمان هخامنشیان، کوروش کبیر با ساخت کاروان سرا اقامت را برای مسافران راحت ‌تر کرد. در آن زمان نیز به منظور زیبا ساختن این کاروان سرا ها از سنگ ‌های براق و برش آن به شکل حیوانات استفاده می‌کردند. امروزه نیز نما های قدیمی یکی از زیباترین روش ‌ها جهت زیبا سازی طراحی نمای هتل شما خواهد بود. نمای رومی و نمای هخامنشی دو نمای پیشنهادی ما برای اجرای نمای هتل هستند.


طراحی و اجرای نمای هتل

تنوع زیاد و مزایای رو به رشد هتل ‌ها در سطح کشور، رقابت برای جذب مسافر و جلب توجه آن ‌ها، کمی دشوار و سخت‌ کرده است. به همین علت بسیاری از صاحبان از هتل هزینه طراحی نمای هتل سرسام ‌آور و هنگفتی به منظور تبلیغ و ترویج هتل خود انجام می‌دهند. طراحی نمای هتل می‌تواند به تنهایی و بدون هیچ تبلیغات خاصی، جذب جمع کثیری از مسافران و گردشگران برای اقامت در هتل شما را به ارمغان بیاورد.

مسافران قبل از اینکه هتلی را رزرو یا از آن دیدن کنند، ابتدا از بیرون ساختمان هتل را مورد بررسی قرار می‌دهند. بنابراین یک نمای عالی می‌تواند کمک قابل توجهی به تبلیغ هتل شما کند.
ویژگی ‌های لازم نمای ساختمان هتل

برخی ویژگی ‌های مهم برای طراحی نمای هتل :


ماندگاری بالا

اگر چه نمای تمامی ساختمان ‌ها باید ماندگار باشد، اما این ماندگاری را در نمای هتل‌ ها بایستی چند برابر در نظر گرفت. معماران کهن و سنتی ایرانی، توجه زیادی به این موضوع داشته ‌اند. به همین خاطر است که برخی از کاروان سرا ها و هتل‌ های گذشته، هنوز هم با همان جذابیت در طراحی و اجرا، پابرجا باقی مانده‌اند. هتل‌ ها هر چند سال یک بار مورد بازسازی قرار می‌گیرند و اگر ماندگاری نمای هتل استوار نباشد، تغییرات زیادی در این‌ نما به وجود می‌آید. این‌ تغییرات برند هتل و در واقع هویت اصلی هتل را از بین می‌برد پس بهتر است که طراحی نمای هتل را ماندگار بسازید.


کیفیت مصالح نمای ساختمان

همان‌گونه که می‌دانید نمای ساختمان، بیش از هر بخش دیگری از آن در معرض عوامل جوی و محیطی قرار دارند. به تبع بیشتر از آن‌ها هم دچار تخریب و آسیب به هنگام برخورد و تماس با رطوبت خواهد شد. توجه به این موضوع از همان مرحله ساخت و اجرای نمای هتل، شما را از شر هزینه‌های بازسازی و تعطیلی کسب و کار خود رهایی خواهد داد.


جذابیت و جذب کننده بودن

امروزه گرایش‌ ها نسبت به فضای مجازی گسترش قابل توجهی پیدا کرده است. اگر برای هتل خود نمای جذاب و زیبایی را بسازید با گرفتن تصاویر و قراردادن آن در فضای مجازی می‌توانید جذابیت هتل خود را چند برابر کنید.

این روز ها مردم برای انتخاب و تصمیم‌گیری در زندگی، از افراد مشهور و شناخته شده در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام الگو برداری می‌کنند. اگر طراحی نمای هتل شما موفق به جذب حتی یکی از همین افراد شود، پیروز این میدان خواهد شد. تصاویر و ویدئو های منتشر شده توسط این دسته از افراد، شما را برای مدت طولانی میزبان مسافر و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا خواد نمود.


زیبایی در شب

در بیشتر شهر های توریستی مسافران اغلب در طول روز مشغول تفریح و گشت ‌‌و گذار هستند و شب‌ ها به هتل برمی گردند. در نتیجه نمای هتل در شب بسیار مهم است و در طراحی نمای هتل باید نورپردازی حرفه ‌ای را انجام دهید. البته برای اجرای نمای هتل، استفاده از نورپردازی‌ های متعارف به شدت خودداری کنید.


ایمنی در برابر سقوط مصالح

سقوط سنگ و مصالح از نمای ساختمان در کشور ما به حادثه‌ی عادی تبدیل شده است در حالی که می‌تواند خطرات زیادی برای ما ایجاد کند. طراحی نمای هتل باید به گونه ‌ای انجام بگیرد تا از سقوط مصالح جلوگیری به عمل بیاید.

  • انواع طراحی نمای هتل
  • نمای جی اف آر سی

جی اف آر سی یکی از جدید ترین و زیبا ترین نمای ساختمان است که استفاده از آن در دنیا رو به افزایش است. با استفاده از این نما دست طراحان برای اجرا نمای مدرن و ایجاد طرح‌ های خاص بسیار باز بوده و می‌توان نمایی زیبا و جذاب را برای هتل خود ایجاد کنید.


نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت یکی از فوق العاده ترین نماها در جهان است که برای طراحی نمای هتل‌ها بسیار کاربرد دارد. البته این نکته را از یاد نبرید که این نما تنها زمانی جذابیت دارد که طراحی و اجرای آن به صورت کاملاً صحیح و حرفه‌ ای انجام گیرد. ساختمان ‌های مسکونی، تجاری، اداری، برج ‌ها، مغازه‌ ها و البته هتل ‌ها در نمای خود از کامپوزیت استفاده می‌کنند.

مزایای اجرای نمای ساختمان کامپوزیت

یکی از دلایل کاربرد گسترده نمای کامپوزیت برای اجرای نمای هتل، انعطاف پذیری و ویژگی ‌های خاص آن است. با توجه به این که اجرای صحیح این نما اهمیت بسیار زیادی دارد، باید در انتخاب پیمان کار خود دقت بالایی کنید و بعد از تحقیقات لازم کار را به او تحویل دهید.


نمای هتل بتن اکسپوز

یکی از پرکاربرد ترین نماها در ساخت طراحی نمای هتل، بتن اکسپوز است که با پیشرفت روز افزون علم مواد و شیمی کاربرد های جدیدی‌ از بتن را به وجود می‌آورد. درواقع بتن اکسپوز به معنای بتن نما است که نوع جدیدی از بتن با تغییر در مواد ترکیبی و روش تولید آن محصولی جدید و پرکاربرد را ایجاد می‌کند. این بتن سطحی صاف و صیغلی دارد به گونه‌ای که امکان اجرای پوشش دیگری روی سطح آن وجود ندارد. استفاده از این مصالح برای اجرای نمای هتل، نمایی مدرن و زیبا ایجاد می‌کند که زیبایی خاص و جذاب را به وجود می‌آورد.هزینه های نمای یک هتل

اجرا نمای هتل یکی از مهم ترین کار هایی است که در زمان احداث ساختمان، باید در نظر بگیرید. اجرا نمای هتل نیازمند بررسی گزینه های مختلف و مشورت با فعالان در این زمینه است. با توجه به تنوع بالایی که در نما وجود دارد، باید جوانب مختلف را بسنجید. برای اجرای نمای یک هتل باید بهترین مواد اولیه و نورپردازی ها را برای آن به کار ببندید. این نورپردازی به جذب مشتری ها کمک می کند. پس از اینکه از مواد اولیه و مصالح مختلف برای اجرا نمای هتل استفاده کردید، باید به خوبی از نما نگهداری کنید. هزینه نمای یک هتل هر چه باشد، به میزان مشخصی از اقدامات نگهداری نیاز دارد. سخن پایانی

اگر به دقت در همه بخش‌ های این مقاله با ما همراه بوده باشید، به یقین متوجه اهمیت زیاد نحوه طراحی و اجرای نمای هتل شدید. علاوه بر این پی بردید که نمای هتل تا چه اندازه ‌ای می‌تواند به کسب و کار یک هتل رونق بخشد. البته در صورتی طراحی نمای هتل برای کارفرما سودمند خواهد بود که به درستی ساخت و اجرا شود.

به یقین شرکت مهندسی پارس آمود،جزو برترین شرکت نمای ساختمان ایران و یکی از شرکت ‌های فعال که با هزینه اجرای نمای هتل مناسب در کنار شماست. از همراهی شما تا پایان مقاله امروز هم، نهایت سپاس و تشکر را داریم.

کاربر مهمان:

به نظرم اجرا نمای هتل خیلی برای جذب گردشگرا مهمه، برای اجرا نمای هتل، زیبایی خیلی مهمه

ادمین سایت:

خیلی ممنون، دقیقا زیبایی ظاهری بسیار مهم هست

کاربر مهمان:

به نظرم اجرا نمای هتل خیلی برای جذب گردشگرا مهمه، برای اجرا نمای هتل، زیبایی خیلی مهمه

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: