Menu
بازگشت به بلاگ

اجرای نمای هتل و نقش طراحی و اجرای لوکس نمای هتل در اقتصاد کشور

طراحی و اجرای نمای هتل، موضوع مهم مورد بحث امروز ماست. یکی از کارآمدترین روش‌ها جهت جذب مخاطب و زیبا سازی هتل، طراحی‌ نمای آن است. از سالیان گذشته ایرانیان باستان همیشه در تلاش بودند تا نمای خارجی کاخ‌های سلطنتی را به زیباترین شکل ممکن بسازند. امروزه نیز طراحی و اجرای نمای هتل در تمامی شهرهای ایران تحت تأثیر مسائل زیادی همچون: ویژگی‌های اقلیمی و زیست محیطی، فرهنگ و پیشینه تاریخی قرار دارد.


صنعت هتل‌ داری

بدون شک صنعت هتل‌داری را می‌توان یکی از صنعت‌های رو به رشد و در‌ حال پیشرفت نام برد. هتلی که دارای یک طراحی نمای منحصر به فرد باشد، به مراتب نظر مشتریان و مسافران زیادی را به خود جلب خواهد کرد. روش‌های زیادی برای بهبود و زیباسازی طراحی نمای هتل وجود دارد که در ادامه مهم‌ترین‌ها با هم زیر ذره بین پارس آمود بررسی می‌کنیم.


تاریخچه معماری طراحی و اجرای نمای هتل

در زمان هخامنشیان، کوروش کبیر با ساخت کاروانسرا اقامت را برای مسافران راحت‌تر کرد. در آن زمان نیز به منظور زیبا ساختن این کاروانسراها از سنگ‌های براق و برش آن به شکل حیوانات استفاده می‌کردند. امروزه نیز نماهای قدیمی یکی از زیباترین روش‌ها جهت زیباسازی طراحی نمای هتل شما خواهد بود. نمای رومی و نمای هخامنشی دو نمای پیشنهادی ما برای اجرای نمای هتل هستند.


منحصر به فرد بودن طراحی نمای هتل

یکی از مهم‌ترین مسائل برای اجرای نمای هتل، منحصر به فرد بودن آن است. بسیاری از افراد با الگو برداری از دیگر نماها تلاش می‌کنند تا طراحی نمای هتل خود را شبیه به هتل‌های دیگر کنند. در در نگاه اول شاید اقدام به چنین کاری بدون مشکل و راحت به نظر رسد اما به مرور زمان متوجه خواهید شد که این موضوع تا چه اندازه می‌تواند روی دیدگاه مشتریان و طرفداران شما تأثیر منفی گذارد. ما در عصری به سر می‌بریم که مردم آن بیش از هر چیزی، به تنوع و جذابیت‌های ظاهری اهمیت می‌دهند.


تاثیر نوع طراحی نمای هتل

اگر مسافران و مشتریان شما متوجه تکراری و کپی‌برداری طراحی و اجرای نمای هتل، دیگر آن هتل جذابیت سابق را برای آن‌ها نخواهد داشت. حتی گاه برخی افراد بعد از پی بردن به چنین موضوعیف سریعاً هتل دیگری برای اقامت چند روزه خود انتخاب کردند. بر اساس تمام گفته‌های فوق، طراحی نمای هتل، باید جذاب و منحصر به فرد اجرا شود.

اهمیت طراحی و اجرای نمای هتل

به این موضوع توجه کنید که طراحی نمای بیرونی یک هتل صرفاً با داشتن ایده‌های نوین امکان پذیر نیست. برخلاف تصور بسیاری از افراد و حتی معمارهای مبتدی و تازه کار، خلاقیت و ایده‌های نوین به تنهایی کافی نیست. در واقع اجرای ساختمان، فرایندی حرفه ایست که تنها باید به دست افراد مجرب و ثابت شده در این زمینه، انجام شود.


مجموعه مهندسی پارس آمود

به عنوان مثال، شرکت مهندسی پارس آمود مجری نمای هتل و یکی از مجموعه‌های معتبر و شناخته در حوزه طراحی و اجرای نمای ساختمان هستند که تا به امروز با اتکا بر تجربیات و سوابق کارکنان فعال خود موفق به اجرای پروژه‌های مجلل و عظیمی در سراسر ایران شده‌اند. بنابراین با خیالی آسوده، طراحی نمای هتل و ساختمان‌های خود را پارس آمود بسپارید. در این فرصت تکرار نشدنی، بیش از هر زمان دیگری به سازه رویایی خود دست یابید.


ویژگی‌ های طراحی نمای هتل

علاوه بر همه این موارد، طراحی نمای هتل باید به نحوی باشد که توجه مخاطب و مسافران در میان تمامی هتل‌های دیگر سطح شهر، به خود جلب کند. کارفرمایان و سازندگانی که از اهمیت بسیار بالای طراحی و نمای هتل آگاه هستند، بیش از هر فرد دیگری برای این موضوع زمان و هزینه صرف می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که توجه هر چه بیشتر به طراحی نمای هتل، تا چه حدی روی جذب مشتری تأثیر‌گذار خواهد بود.


طراحی نمای هتل به روش تاریخی

هتل‌ها از مجموعه بناهایی هستند که نه تنها امروزه بلکه از همان گذشته دور و دراز رایج بودند. از همان زمان نیز معماران چیره‌دست ایرانی از سراسر کشور گرد هم می آمدند تا تمام خلاقیت و مهارت‌های خود را به نمایش گذارند. وجود کاروانسرا و هتل‌های قدیمی که هنوز در شهرهای کهن، پابرجا هستند، از اهمیت پادشاهان و مردم قدیمی، نسبت به این موضوع خبر می‌دهد. همانطور که قبل‌تر گفتیم اجرای نمای هتل از نیاکان ما به یادگار مانده است.


طراحی و اجرای نمای هتل

تنوع زیاد و مزایای رو به رشد هتل‌ها در سطح کشور، رقابت برای جذب مسافر و جلب توجه آن‌ها، کمی دشوار و سخت‌ کرده است. به همین علت بسیاری از صاحبان از هتل هزینه طراحی نمای هتل سرسام‌آور و هنگفتی به منظور تبلیغ و ترویج هتل خود انجام می‌دهند. طراحی نمای هتل می‌تواند به تنهایی و بدون هیچ تبلیغات خاصی، جذب جمع کثیری از مسافران و گردشگران برای اقامت در هتل شما را به ارمغان بیاورد.

مسافران قبل از اینکه هتلی را رزرو یا از آن دیدن کنند، ابتدا از بیرون ساختمان هتل را مورد بررسی قرار می‌دهند. بنابراین یک نمای عالی می‌تواند کمک قابل توجهی به تبلیغ هتل شما کند.


ویژگی‌های لازم نمای ساختمان هتل


• ماندگاری بالا

اگر چه نمای تمامی ساختمان‌ها باید ماندگار باشد، اما این ماندگاری را در نمای هتل‌ها بایستی چند برابر در نظر گرفت. معماران کهن و سنتی ایرانی، توجه زیادی به این موضوع داشته‌اند. به همین خاطر است که برخی از کاروانسراها و هتل‌های گذشته، هنوز هم با همان جذابیت در طراحی و اجرا، پابرجا باقی مانده‌اند.

هتل‌ها هر چند سال یک بار مورد بازسازی قرار می‌گیرند و اگر ماندگاری نمای هتل استوار نباشد، تغییرات زیادی در این‌ نما به وجود می‌آید. این‌ تغییرات برند هتل و در واقع هویت اصلی هتل را از بین می‌برد پس بهتر است که طراحی نمای هتل را ماندگار بسازید.


• کیفیت مصالح نمای ساختمان

همان‌گونه که می‌دانید نمای ساختمان، بیش از هر بخش دیگری از آن در معرض عوامل جوی و محیطی قرار دارند. به تبع بیشتر از آن‌ها هم دچار تخریب و آسیب به هنگام برخورد و تماس با رطوبت خواهد شد. توجه به این موضوع از همان مرحله ساخت و اجرای نمای هتل، شما را از شر هزینه‌های بازسازی و تعطیلی کسب و کار خود رهایی خواهد داد.


• جذابیت و جذب کننده بودن

امروزه گرایش‌ها نسبت به فضای مجازی گسترش قابل توجهی پیدا کرده است. اگر برای هتل خود نمای جذاب و زیبایی را بسازید با گرفتن تصاویر و قراردادن آن در فضای مجازی می‌توانید جذابیت هتل خود را چند برابر کنید.

این روزها مردم برای انتخاب و تصمیم‌گیری در زندگی، از افراد مشهور و شناخته شده در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام الگوبرداری می‌کنند. اگر طراحی نمای هتل شما موفق به جذب حتی یکی از همین افراد شود، پیروز این میدان خواهد شد. تصاویر و ویدئوهای منتشر شده توسط این دسته از افراد، شما را برای مدت طولانی میزبان مسافر و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا خواد نمود.


• زیبایی در شب

در بیشتر شهرهای توریستی مسافران اغلب در طول روز مشغول تفریح و گشت‌‌وگذار هستند و شب‌ها به هتل برمی گردند. در نتیجه نمای هتل در شب بسیار مهم است و در طراحی نمای هتل باید نورپردازی حرفه‌ای را انجام دهید. البته برای اجرای نمای هتل، استفاده از نورپردازی‌های متعارف به شدت خودداری کنید.


• ایمنی در برابر سقوط مصالح

سقوط سنگ و مصالح از نمای ساختمان در کشور ما به حادثه‌ی عادی تبدیل شده است در حالی که می‌تواند خطرات زیادی برای ما ایجاد کند. طراحی نمای هتل باید به گونه‌ای انجام بگیرد تا از سقوط مصالح جلوگیری به عمل بیاید.


انواع طراحی نمای هتل

نمای جی اف آر سی

جی اف آر سی یکی از جدیدترین و زیباترین نمای ساختمان است که استفاده از آن در دنیا رو به افزایش است. با استفاده از این نما دست طراحان برای ایجاد طرح‌های خاص بسیار باز بوده و می‌توان نمایی زیبا و جذاب را برای هتل خود ایجاد کنید.


نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت یکی از فوق العاده ترین نماها در جهان است که برای طراحی نمای هتل‌ها بسیار کاربرد دارد. البته این نکته را از یاد نبرید که این نما تنها زمانی جذابیت دارد که طراحی و اجرای آن به صورت کاملاً صحیح و حرفه‌ای انجام گیرد. ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری، برج‌ها، مغازه‌ها و البته هتل‌ها در نمای خود از کامپوزیت استفاده می‌کنند.


مزایای اجرای نمای ساختمان کامپوزیت

یکی از دلایل کاربرد گسترده نمای کامپوزیت برای اجرای نمای هتل، انعطاف پذیری و ویژگی‌های خاص آن است. با توجه به این که اجرای صحیح این نما اهمیت بسیار زیادی دارد، باید در انتخاب پیمانکار خود دقت بالایی کنید و بعد از تحقیقات لازم کار را به او تحویل دهید.


نمای هتل بتن اکسپوز

یکی از پرکاربردترین نماها در ساخت طراحی نمای هتل، بتن اکسپوز است که با پیشرفت روز افزون علم مواد و شیمی کاربردهای جدیدی‌ از بتن را به وجود می‌آورد. درواقع بتن اکسپوز به معنای بتن نما است که نوع جدیدی از بتن با تغییر در مواد ترکیبی و روش تولید آن محصولی جدید و پرکاربرد را ایجاد می‌کند. این بتن سطحی صاف و صیغلی دارد به گونه‌ای که امکان اجرای پوشش دیگری روی سطح آن وجود ندارد. استفاده از این مصالح برای اجرای نمای هتل، نمایی مدرن و زیبا ایجاد می‌کند که زیبایی خاص و جذاب را به وجود می‌آورد.


سخن پایانی

اگر به دقت در همه بخش‌های این مقاله با ما همراه بوده باشید، به یقین متوجه اهمیت زیاد نحوه طراحی و اجرای نمای هتل شدید. علاوه بر این پی بردید که نمای هتل تا چه اندازه‌ای می‌تواند به کسب و کار یک هتل رونق بخشد. البته در صورتی طراحی نمای هتل برای کارفرما سودمند خواهد بود که به درستی ساخت و اجرا شود.

به یقین شرکت مهندسی پارس آمود، یکی از شرکت‌های فعال که با هزینه اجرای نمای هتل مناسب در کنار شماست. از همراهی شما تا پایان مقاله امروز هم، نهایت سپاس و تشکر را داریم.

کدام یک از شما تا به حال به واسطه معرفی فردی مشهور، هتل خود را انتخاب کرده‌اید؟ از نظر شما، نحوه طراحی و اجرای نمای هتل، تا چه اندازه‌ای روی جذب مشتری تأثیر‌گذار خواهد بود؟

پر بازدیدترین مطالب

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: