Menu
بازگشت به بلاگ

پنجره ترمال بریک

@description

امروز هم می‌خواهیم طی این مقاله از سایت به بررسی پنجره ترمال بریک، بپردازیم. پنجره‌ها جزء اساسی و اصلی از نمای کلی ساختمان‌ها هستند. همه شما باید همانگونه که به طراحی داخلی ساختمان و خانه خود اهمیت می‌دهید، باید برای نمای ساختمان و نوع پنجره‌های آن ارزش قائل شوید. پنجره ترمال بریک چیست ؟ نوعی پنجره مدرن و نوینی است که اخیراً به خاطر برخورداری از ویژگی و مزایای فوق العاده مورد توجه و استقبال حجم عظیمی از کاربران قرار دارد.


تاریخچه پیدایش سیستم ترمال بریک

سیستم ساخت پنجره از گذشته‌های دور تا کنون دچار تغییرهای زیادی در موارد اولیه، نوع پنجره، نحوه نصب و ابعاد شده است. در حال حاضر نیز شاهد تولید پنجره ترمال بریک از جنس آلومینیوم هستیم. آلومینیوم برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گرفت، ولی استفاده از آن برای ساخت و پنجره ترمال بریک چندین سال زمان برد تا به این ساختار و طراحی امروز دست یابد.


در دهه‌های 1920 و 1930 معماران در آمریکا تمایل داشتند تا در خانه‌های بزرگ خود از پنجره‌های بزرگ‌تری استفاده کنند تا نور زیادی از طریق پنجره وارد ساختمان شده و محیط درونی روشن‌تر شود. اما مشکل بعدی گرمای خورشید بود که باعث گرم شدن داخل خانه می‌شد، بنابراین به منظور کنترل گرما نیاز به سیستم دیگری بود.

مهندسان پروژه شروع به جایگزینی واحدهای پنجره تک جداره قدیمی کردند و سپس واحدهای شیشه عایق دو جداره با نام تجاری جدید که اغلب دارای شیشه‌های مملو از آهن بود را وارد بازار کردند. این کار به کنترل آب و هوای داخل خانه کمک زیادی می‌کرد و جایگزین مناسبی برای پنجره‌های قدیمی بود.


پنجره شیشه‌ای ترمال بریک

بیشتر نمای درب و پنجره‌ها از شیشه تشکیل شده است که همین امر سازندگان را مجاب می‌کند تا از شیشه‌های مرغوب با عایق بندی بیشتر استفاده کنند تا بیشتر مورد توجه کارفرمایان قرار بگیرد. بر اساس تحقیقات انجام شده در صورت عایق نبودن در و پنجره‌ها حدود پنج درصد اتلاف انرژی صورت می‌گیرد و البته لازم به ذکر است که اتلاف انرژی از طریق پروفیل‌های آلومینیومی با کیفیت بالا نسبت به پروفیل‌های آهنی کمتر می‌باشد.

پروفیل‌های آلومینیومی در بازار به دو شکل ساده و ترمال بریک وجود دارند که در پروفیل‌های ساده آلومینیوم تک جداره و در پروفیل‌های ترمال بریک از آلومینیوم دو جداره استفاده می‌کنند و در ادامه توضيحات تکمیلی را درباره این نوع پروفیل‌ها به شما ارائه می‌دهیم.


ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک یا همان گرمابند، عایقی است که در قسمت خارجی چارچوب درب و پنجره‌ها قرار می‌گیرد. درواقع این عایق از جابه‌جا شدن حرارت جلوگیری می‌کند و به منظور جدا کردن سازه‌هایی که هدایت حرارتی بالایی دارند، از آن استفاده به عمل می‌آید. آلومینیوم رسانای خوبی برای گرما و سرما است و می‌تواند گرما یا سرمای زیادی را از طریق درب و پنجره‌ها از‌ دست بدهد یا به دست بیاورد.


معایب پنجره ترمال بریک

امروزه آلومینیوم به دلیل مقاومت بالا و سختی زیاد فلزی مهم و کارآمد است که به عنوان ماده اولیه در ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما رسانایی زیاد آلومینیوم ایراد بزرگ این فلز برای استفاده از آن در ساخت درب و پنجره‌ها به حساب می‌آید. خود آلومینیوم به تنهایی عایق گرما و سرما نیست فقط زمانی که تیغه پلی آمید عایق را میان پروفیل می‌دوزند، ارتباط جداره بیرونی با جداره داخلی را قطع و در نهایت پروفیل آلومینیوم را تبدیل به عایق یا همان ترمال بریک می‌کند.

بنابراین به همین دلیل پنجره‌های ترمال بریک طراحی و به بازار عرضه شدند تا حد زیادی ایرادات پنجره‌های آلومینیومی را برطرف کنند.


درب و پنجره ترمال بریک

ویژگی هدایت و رسانایی آلومینیوم نقیصه و ایرادی بزرگ برای استفاده از درب و پنجره ترمال بریک پنجره آلومینیومی محسوب می‌گردد. به همین دلیل پنجره‌های ترمال بریک طراحی و تولید شدند که تا حدود بسیار زیادی این نقص را برطرف کنند.

در عین حال این مزیت‌ها و ویژگی‌های مثبت آلومینیوم را نیز حفظ نمایند. درب و پنجره ترمال بریک، از فناوری‌های پیشرفته‌ای جهت بهبود بهره‌وری انرژی و عایق‌بندی نویز در خانه‌ها استفاده می‌شود.

برای ساخت درب و پنجره پنجره‌ ترمال بریک از اکستروژن های پلی آمید تقویت شده و دوجداره با فاصله‌های لبه گرم به عنوان موانع استفاده می‌کنند.

طراحی این پنجره‌ها به گونه‌ای می‌باشد که در صورت بروز گرمای شدید یا صداهای خیلی بلند، عبور آن‌ها از یک طرف پنجره به طرف دیگر را به حداقل می‌رساند. عملکرد عایق حرارتی بالای این‌ پنجره‌ها سبب گشته که گزینه‌ای مناسب برای ساختمان‌های تجاری و مسکونی به حساب بیاید که در پی یافتن روش‌هایی ایده آل جهت کنترل و بهبود عملکرد حرارتی ساختمان هستند.


پروفیل آلومینیوم ترمال بریک

پنجره ترمال بریک تهران دارای ویژگی‌های متعددی است که یکی از مهم‌ترین دلایل تولید این پروفیل‌ها در ساخت انواع مدل پنجره‌های دو جداره، وجود پارامترهای مثبتی می‌باشد که این فلز را نسبت با سایر فلزات و مواد اولیه در ساخت پنجره متمایز می‌کند.


مشخصات فنی پنجره ترمال بریک

اما از آنجا که آلیاژ آلومینیوم یک فلز است و قبل‌تر هم گفتیم که انتقال حرارت در این فلز نسبتاً سریع رخ می‌دهد، بنابراین زمانی که اخلاف دما میان فضای داخلی و فضای بیرونی زیاد باشد؛ آلیاژهای آلومینیوم به پلی برای انتقال حرارت تبدیل می‌شوند.

علاوه بر نوارهای پلی آمید که در بین پروفیل آلومینیوم پنجره جهت جلوگیری از اتلاف انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد، شیشه‌های عایق بندی شده تک جداره، دو جداره و سه جداره نیز در عملکرد عایق صدا و گرما و سرما می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.


قیمت ترمال بریک

قیمت ترمال بریک به عوامل مختلفی بستگی دارد که همگی به شرح زیر اند:

- قیمت روز شمش آلومینیوم که مهم‌ترین تأثیر را بر روی قیمت آلومینیوم ترمال بریک می‌گذارد.

- کیفیت بیلت استفاده برای تولید پروفیل آلومینیوم اعم از فابریک یا غیر فابریک بودن

- هزینه خدمات پوششی مانند آندایزینگ

- خدمات رنگ‌های الکترواستاتیک

- وزن پروفیل و نوع سیستم پنجره از عوامل مهم بر قیمت پروفیل آلومینیوم ترمال بریک می‌باشد.


عوامل تاثیرگذار بر قیمت ترمال بریک

البته قیمت ترمال بریک به عوامل زیر نیز بستگی دارد که می‌تواند شما را در شناخت و خرید پروفیل پنجره ترمال بریک کمک کند :

- نوع سیستم پروفیل آلومینیوم

- ابعاد پنجره

- ضخامت و نوع شیشه

- یراق آلات


پنجره آلومینیومی ترمال بریک کشویی

پنجره‌ آلومینیومی ترمال بریک کشویی، دارای یک فناوری منحصر به فرد هست که مانعی در برابر حرارتی از جنس پلی اورتان می باشد. این پنجره‌ها، رسانایی قاب آلومینیومی خود را شکسته، به طور قابل توجهی از منتقل شدن حرارت توسط بخش داخلی پنجره به بخش بیرونی جلوگیری می‌کند. این‌ امر بازدهی طولانی مدت و صرفه جویی در هزینه‌ها را برای صاحبان خانه به ارمغان می‌آورد.

در این میان سیستم پنجره آلومینیومی ترمال بریک کشویی رایج‌ترین سیستم مورد استفاده برای درب و پنجره‌ها است که با عملکردی ساده در نوع بازشو، می‌تواند برای هر مدل فضایی مناسب و جذاب باشد. برخی منازل به دلیل نداشتن فضای کافی نگران باز و بسته کردن پنجره‌های خود هستند تا فضای زیادی را اشغال نکند. پنجره‌های ترمال بریک کشویی این مشکل را حل می‌کند چرا که به دلیل کشویی بودن این پنجره‌ها فضای بسیار کمی اشغال شده و مشکلی را هنگام باز و بسته کردن پنجره به وجود نمی‌آورد.

این پنجره‌ها با شیشه‌های دو جداره یا سه جداره گزینه ایده‌آلی برای عایق‌بندی حرارتی، صوتی و البته ایمنی و استحکام خانه شما هستند. با توجه به این ویژگی‌ها بهترین‌ انتخاب پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک کشویی خواهد بود که می‌تواند جایگزینی مناسب برای پنجره‌های قدیمی و البته پروژه‌های جدید شما باشد.


درب و پنجره آلومینیوم نرمال

این نوع پنجره‌ها مدرن با ظاهری شیک و استحکام بالا هستند. برای دستیابی به عملکرد بهتر این پنجره می‌توان با دو جداره نمودن آن سطح کیفی را مقداری بالا ببرید. وزن این گونه پنجره‌ها پایین بوده و نحوه نصب پنجره ترمال بریک را آسان‌تر می‌کند.

نگهداری از پنجره‌های آلومینیومی کار راحتی به نظر می‌رسد. در این راستا می‌توانید از یک اسفنج مرطوب برای پاکسازی و نظافت آن‌ها استفاده کنید. علاوه بر این عایق حرارتی و انتقال گرما در این متریال در برابر پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک ضعیف‌تر است. حتی اگر از شیشه دو جداره و یا حتی سه جداره استفاده کنید به دلیل جنس قاب پنجره باز هم عایق ضعیفی خواهید داشت.


مزایای ترمال بریک و تفاوت آن با آلومینیوم نرمال

داشتن مزایای عالی پنجره ترمال بریک سبب شده است تا در میان طراحان، سازندگان و البته مصرف کنندگان بسیار محبوب باشد. پیش از این بخش نیز، در مورد هر دو نوع پنجره صحبت کردیم حال در ادامه به تفاوت پنجره‌های ترمال بریک و نرمال می‌پردازیم :

- کاهش 50 برابری هدر رفتن انرژی گرمایی و سرمایشی در ساختمان

- مقاومت در برابر نفوذ آب

- عدم نیاز به نگهداری

- عدم خوردگی و زنگ زدگی

- عایق حرارتی فوق العاده


برتری پروفیل آلومینیوم ترمال بریک نسبت به UPVC

پروفیل آلومینیوم پنجره ترمال بریک به دلیل سهولت در ساخت، شکل پذیری و البته مقاومت‌ در میان سازندگان و مصرف کنندگان بسیار محبوب است. این پروفیل‌ها به گونه طراحی و ساخته شده‌اند که می‌توانند با مزایای پنجره‌های یو پی وی سی رقابت کنند و حتی از آن‌ها برتری یابند. از جمله این مزایا می‌توان به اجرای خدمات رنگ پودری درب و پنجره آلومینیومی اشاره کرد که در پنجره‌های یو پی وی سی وجود ندارد. همچنین امکان آنادایز کردن پروفیل آلومینیوم باعث استحکام و دوام آن در برابر خوردگی شده و به ما این امکان را می‌دهد که آن را رنگ آمیزی کنیم.


سخن پایانی

از همراهی شما تا این لحظه نهایت تشکر و سپاس را دارم. اگر شما هم علاقه‌مند به اجرای پنجره ترمال بریک از پروفیل آلومینیومی هستید، مجموعه پارس آمود با قیمت پنجره ترمال بریک همواره آماده همکاری با شماست.

به یاد داشته باشید که این شرکت مهندسی سالیان سال با بهره‌گیری از کارکنان و مهندسان کاربلد، پروژه های مجلل و عظیمی را به اجرا رسانده است. جهت آشنایی بیشتر با آن ها، به مقاله های موجود در سایت مراجعه کنید.

نظرات خود را در رابطه با درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک کشویی، با ما به اشتراک گذارید.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: