Menu
بازگشت به بلاگ

پنجره دوجداره آلومینیومی

@description

پنجره دوجداره آلومینیومی

هر ساختمانی که ساخته می‌شود، در کنار استحکام و ایمنی، باید ویژگی‌های مختلفی نیز داشته باشد تا آسایش ساکنان آن فراهم شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر سازه تامین هوای متعادل در داخل ساختمان برای آسایش ساکنان آن است. تامین هوای مناسب در داخل هر سازه را در مرحله نخست ساخت درست و اصولی دیوارها و سقف ساختمان به‌عهده دارد. پس از آن، استفاده از در و پنجره‌های مناسب بیشترین تاثیر را در گرم یا خنک نگه داشتن فضای درون سازه دارد. پنجره دوجداره آلومینیومی از نمونه پنجره‌های بسیار موثر در جلوگیری از هدر رفتن انرژی است.

با پارس آمود در بررسی یکی از بهترین پنجره‌های سازگار با محیط زیست همراه باشید.


پنجره دوجداره آلومینیومی چیست؟

واژه ترمال بریک Thermal Break به معنای شکست حرارتی است. نام پنجره‌های ترمال بریک به این دلیل انتخاب شده که این پنجره‌ها با شکست حرارتی و دمایی، از هدررفت انرژی گرمایی جلوگیری می‌کنند. آلومینیوم رسانای خوبی برای انتقال گرما و سرما است. اما ساخت و عایق‌بندی پنجره‌های ترمال بریک به‌گونه‌ای است که آلومینیوم را به شکل عایقی درآورد تا کمترین انتقال دمایی در بین فضای خارج و داخل صورت گیرد.

در پنجره‌های ترمال بریک موادی نارسانا در بین دو بخش داخلی و خارجی فریم‌های آلومینیومی پنجره قرار می‌گیرند. این قطعه‌های نارسانا از انتقال گرما از داخل یا خارج پنجره به سمت دیگر آن جلوگیری می‌کنند. عایق پنجره‌های ترمال بریک به‌طور معمول پلیمرهایی پلی آمید هستند که به خوبی می‌توانند جلوی ردوبدل شدن هوا را بگیرند. پلی آمیدهای کارگذاشته‌شده در پنجره‌های ترمال بریک عایق‌هایی با مقاومت بسیار بالا در برابر انتقال دما هستند. به این ترتیب پنجره‌های دوجداره آلومینیوم ترمال بریک دارای بیشترین توانایی جلوگیری از انتقال حرارت می‌شوند.
پوشش‌هایی نظیر پرده نیز، تنها قادرند بخش کوچکی از این مشکل را حل کنند و نیاز به یک راه حل اصولی کماکان وجود دارد. راه حلی که با نصب پنجره های آلومینیومی ترمال بریک امکان دستیابی به آن بیشتر می‌شود.

همچنین شما میتوانید درباره پنجره بازشو ترمال بریک نیز اطلاعات مناسبی بدست آورید تا در خرید پنجره، بهترین را انتخاب کنید.


انواع پنجره دوجداره آلومینیومی

از نظر باز و بسته شدن پنجره‌های ترمال بریک از نظر تعداد لنگه و اندازه محدودیتی ندارند. این نوع پنجره‌ها به روش‌های مختلف باز و بسته می‌شوند.


پنجره دوجداره آلومینیومی کشویی:

پنجره آلومینیوم ترمال بریک کشویی به شکل کشویی باز یا بسته می‌شود. باز شدن کشویی پنجره‌ها از اشغال فضا جلوگیری می‌کند و امکان استفاده بهینه از فضا را برای ساکنان سازه فراهم می‌کند. این پنجره‌ها را می‌توان در تعداد لنگه‌های دل‌خواه و اندازه دل‌خواه طراحی کرد و ساخت. در این مدل از پنجره‌های ترمال بریک از برس‌های گردگیر و نوارهای آب‌بندی مخصوص EPDM استفاده می‌شود. بهترین و مرغوب‌ترین یراق‌ها در ساخت این نوع از پنجره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. درها و پنجره‌های ساخته‌شده با این روش غیرقابل نفوذ هستند.

پنجره دوجداره آلومینیومی لولایی

باز یا بسته شدن پنجره‌های لولایی ترمال بریک به‌صورت همان در و پنجره‌های قدیمی است. این نوع پنجره نیز محدودیتی در تعداد و اندازه لنگه‌های در ندارد. یراق‌های این نوع در و پنجره‌ها مخصوص خود هستند. در این پنجره‌ها نیز از لایه‌های مختلف آب‌بندی و هوابندی برای جلوگیری از نفوذ آب و هوا استفاده می‌شود. این مدل از پنجره‌های ترمال بریک نیز از نوارهای آب‌بندی EPDM برخوردار هستند.

پنجره دوجداره آلومینیومی آکاردئونی

پنجره‌های آکاردئونی که به صورت تاشده باز و بسته می‌شوند، نوعی دیگر از پنجره‌های پرکاربرد این صنعت به شمار می‌روند. پنجره‌های بزرگ سازه‌های ویلایی با قابلیت جمع شدن آکاردئونی، فضای داخل ساختمان را با بیرون یکی می‌کنند. این پنجره‌های بزرگ طبیعت را به داخل سازه می‌آورند.

شیشه‌ها در هر یک از مدل‌های پنجره آلومینیوم ترمال بریک می‌توانند دوجداره یا سه جداره باشند.پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک


ویژگی‌های پنجره دوجداره آلومینیومی

بهره‌گیری از پنجره ترمال بریک برتری‌های بسیاری برای هر سازه و همچنین برای محیط زیست دارد. در ادامه به برخی از ویژگی‌های بهره‌گیری از این نوع پنجره‌ها اشاره می‌شود.


 • دادن نمای مدرن به سازه

یکی از برترین ویژگی‌های سازه‌های مدرن در و پنجره‌های آنها است. درها و پنجره‌های بزرگ، با شیشه‌های سراسری که نمای فضای خارجی را برای ساکنان داخل سازه نمودار می‌کند، از بارزترین ویژگی‌های سازه‌های مدرن است. پنجره دوجداره ترمال بریک با فراهم ساختن پنجره‌های بزرگ و نقطه دید گسترده به فضای بیرون، بهترین دید را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین این پنجره‌ها سازه شما را تبدیل به سازه‌ای با ویژگی‌های معماری مدرن می‌کند. استفاده از پنجره آلومینیومی ترمال بریک، پیشنهاد ما به شماست.
 پنجره آلومینیومی ترمال بریک، زیبایی خاصی به سازه های امروزی بخشیده است.


 • بهره‌گیری از نور خورشید

از بهترین مزایای پنجره دوجداره آلومینیومی فراهم کردن امکان نورگیری از خورشید در داخل سازه است. نور خورشید می‌تواند در فصل‌های سرد، به گرم کردن داخل سازه کمک کند؛ در فصل‌های گرم و سرد نور سازه را تامین کند؛ همچنین از مصرف زیاد انرژی گرمایشی و برق در داخل سازه جلوگیری کند.


 • جلوگیری از هدررفت انرژی در فصل‌های گرم و سرد:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پنجره‌های ترمال بریک وجود عایق‌های پیشرفته در ساخت آنها است. عایق‌سازی پنجره‌های ترمال بریک با استفاده از نوارهای پلیمری پلی آمید انجام می‌شود. این نوارها یکی از بهترین عایق‌های قابل‌استفاده در پنجره‌ها برای جلوگیری از ردوبدل شدن هوای داخل و خارج سازه هستند.


فرقی نمی‌کند که منطقه‌ای سردسیر یا گرمسیر باشد. در هر منطقه باید درها و پنجره‌هایی مورد استفاده قرار گیرند که جلوی انتقال گرما از داخل به خارج ساختمان، یا برعکس را بگیرند. این ویژگی پنجره‌های ترمال بریک مصرف کمتر انرژی و صرفه اقتصادی را هم به دنبال دارد.

پنجره‌های ترمال بریک در زمستان از خروج هوای گرم داخل ساختمان و ورود هوای سرد بیرون از ساختمان جلوگیری می‌کند. برعکس این موضوع هم در تابستان اتفاق می‌افتد. پنجره‌های ترمال بریک در تابستان هم مانع از خارج شدن هوای خنک سیستم‌های خنک‌کننده به بیرون سازه، و وارد شدن هوای گرم به داخل آن می‌شوند.


 • سازگار بودن با محیط زیست:

هر چقدر سوخت و انرژی کمتری در هر منطقه یا کشوری مصرف شود، هوای آن منطقه یا کشور سالم‌تر خواهد ماند. نتیجۀ مصرف پائین‌تر انرژی هوای سالم‌تر محیط است. پنجره های آلومینیومی ترمال بریک با سیستم پیشرفته عایق‌کاری، کمک بزرگی به کاستن از مصرف انرژی می‌کند. نتیجه مصرف کمتر انرژی، کمک به محیط زندگی انسان‌ها و دیگر موجودات، و جلوگیری از گرمایش کره زمین است.


 • سخت بودن و ضد زنگ بودن آلومینیوم مورد استفاده در پنجره ترمال بریک

پنجره‌های آهنی در زمان کوتاهی دچار زنگ‌زدگی می شوند. پنجره‌های چوبی هم دچار پوسیدگی و آسیب زودرس می شوند. اما آلومینیوم فلزی سخت است که هر چقدر هم در معرض آب و هوا قرار بگیرد، دچار زنگ‌زدگی نمی‌شود.


پنجره دوجداره ترمال بریک

 • باریک بودن قاب‌های پنجره ترمال بریک و دید خوب فضای خارج

یکی دیگر از برتری‌های پنجره های آلومینیومی ترمال بریک قاب‌های باریک آنها است. امکان دید فضای بیرون سازه یکی از مهم‌ترین نکته‌های معماری کنونی دنیا است. بهترین خانه‌های ویلایی و حتی آپارتمان‌های مسکونی و اداری دارای پنجره‌‌های بزرگ نورگیر و بدون مانعی برای دید هستند. پنجره های آلومینیومی ترمال بریک دید گسترده به بیرون سازه را برای شما فراهم می‌کند.


پنجره دوجداره آلومینیومی و دیگر ویژگی های آن

 • قابلیت رنگ‌آمیزی پنجره آلومینیوم ترمال بریک

قابلیت رنگ شدن انواع پنجره ترمال بریک آن را با هر سازه و دکوری منطبق می‌سازد. در گذشته یکی از ضعف‌های در و پنجره‌های آلومینیومی، نبودن قابلیت رنگ‌آمیزی در آنها بود. اکنون در پنجره‌های ترمال بریک این توانایی نیز ایجاد شده و می‌توان آنها را با توجه به نمای خارجی و دکوراسیون داخلی سازه رنگ‌آمیزی کرد.

دو رنگ پرکاربرد از انواع پنجره ترمال بریک رنگ طلایی و شامپاینی آن است. پنجره‌های طلایی ترمال بریک از زیباترین وموردپسندترین رنگ‌ها است. رنگ طلایی با روش آنودیک بر روی پنجره‌های ترمال بریک زده می‌شود و ماندگاری دائمی دارد. رنگ شامپاینی نیز از دیگر رنگ‌های پرکاربرد این پنجره‌ها در صنعت ساختمان‌سازی است. نکته دیگر اینکه امکان دورنگ کردن پنجره‌های ترمال بریک نیز وجود دارد.


 • عایق بودن پنجره‌های ترمال بریک در برابر صداهای خارج از سازه

آلودگی صوتی یکی از مهم‌ترین عوامل بر هم زدن آسایش و آرامش افراد در درون سازه‌ها است. انواع پنجره ترمال بریک با عایق‌سازی خوبی که دارند، تا حد زیادی از عبور سروصداهای خارج سازه به داخل آن جلوگیری می‌کنند. بدین ترتیب آرامش و آسایش افراد چه در محیط‌های کاری و چه در فضای زندگی تامین می‌شود.


 • مقاومت پنجره های آلومینیومی ترمال بریک در برابر ضربه، مواد شیمیایی و پرتو فرابنفش خورشید

درها و پنجره‌های هر سازه‌ای با مواد مختلف پاک‌کننده نظافت می‌شوند، ممکن است ضربه بخورند، و همچنین در برابر تابش پرتو خورشید قرار می‌گیرند. هریک از این سه مورد می‌تواند برای درها و پنجره‌ها آسیب‌رسان باشد. فناوری برتر در ساخت پنجره‌های ترمال بریک آنها را در برابر عوامل مختلف یادشده، مقاوم ساخته است. پس بدون نگرانی از آسیب می‌توان آنها را نظافت کرد و بدون ترس از تغییر رنگ، آنها را در معرض نور خورشید قرار داد. همچنین مقاومت پنجره‌های ترمال بریک در برابر ضربه هم مثال‌زدنی است.


 •  جلوگیری از ورود گردوغبار، دود و هوای آلوده به داخل سازه در پنجره های آلومینیومی ترمال بریک

نوارهای عایق پلی آمید و برس‌های داخل قاب‌های آلومینیومی پنجره ترمال بریک از ورود گردوغبار و آلودگی هوا به داخل سازه جلوگیری می‌کند. این نکته باعث می‌شود خانه یا فضای کار شما بدون گردوغبار و دودی باشد که همواره روی میزها و وسایل دیگر به چشم می‌خورد.


قاب‌های پنجره دوجداره آلومینیومی

قاب‌های پنجره ترمال بریک از آلومینیوم ساخته می‌شوند. قاب‌های آلومینیومی این نوع از پنجره‌ها برتری‌های زیادی نسبت به انواع دیگر مصالح ساختمانی دارند:

✔ دارای فریم‌های باریک هستند که جلوی دید بیرون را نمی‌گیرد.

✔ بادوام و دارای عمر طولانی هستند.

✔ نگهداری آنها آسان است.

✔ نیاز به تعمیر زیادی ندارند.


قیمت پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک


رنگ‌آمیزی پنجره های آلومینیومی ترمال بریک:

یکی از بهترین ویژگی‌های انواع پنجره ترمال بریک قابلیت رنگ‌آمیزی آنها است. سه روش اصلی در رنگ کردن پنجره‌های ترمال بریک وجود دارد:

1- پنجره ترمال بریک با رنگ‌آمیزی پودری و کوره‌ای:

برای رنگ‌آمیزی پنجره‌های ترمال بریک با رنگ پودری، پروفیل‌های آلومینیوم به‌وسیله نوار نقاله به داخل کوره برده می‌شود. سپس رنگ کوره‌ای و پودری که با روش الکترواستاتیک باردار شده، در دمای بالاتر از 200 درجه سانتی‌گراد بر روی آنها پاشیده می‌شود. از برتری‌های رنگ پودری و کوره‌ای پنجره‌های ترمال بریک رنگی، گوناگونی فراوان رنگی، سازگاری آنها با محیط زیست، کیفیت بالا و همچنین استحکام خوب است.

2- پنجره ترمال بریک با رنگ‌آمیزی آنودایز شده:

در روند آنودایز کردن آلومینیوم، لایه‌ای نازک از اکسید روی آن را می‌پوشاند. در نتیجه آلومینیوم آنودیک در برابر آسیب و خوردگی مقاوم می‌شود. آنودایز کردن پنجره‌های ترمال بریک آلومینیومی باعث زیباتر شدن و قابل شست‌وشو شدن این پنجره‌ها هم می‌شود. در این روند سطح پنجره‌های آنودایز شده تقویت می‌شود و پنجره‌ها رنگ زیبایی به خود می‌گیرند.

3- پنجره ترمال بریک با رنگ‌آمیزی دکوراتیو:

رنگ دکوراتیو نیز نوعی رنگ پودری است که در داخل کوره بر روی پروفیل آلومینیوم زده می‌شود. پنجره های آلومینیومی ترمال بریک که به شیوه دکوراتیو رنگ می‌شود، گوناگونی بسیاری در طرح و رنگ دارد. طرح‌های گوناگون چوب از نمونه رنگ‌آمیزی‌های دکوراتیو این نوع پنجره‌ها است.

تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی با پنجره‌های UPVC:

پنجره‌های ترمال بریک هم مانند پنجره‌های UPVC از آلومینیوم ساخته شده‌اند. همان‌طور که گفته شد، آلومینیوم فلزی رسانا است و گرما و سرما را انتقال می‌دهد. اما عایق‌های پلی آمیدی که در داخل قاب‌های پنجره ترمال بریک کار گذاشته شده، از انتقال گرما و سرما جلوگیری می‌کند. در واقع می‌توان گفت بهترین نوع عایق بندی در انواع پنجره ترمال بریک کار شده است.


نوآوری در خانه ها با پنجره دوجداره آلومینیومی

با تغییر فصل باید سیستم های گرمایشی را تنظیم کنید تا از هدر رفتن انرژی در طول فصل جلوگیری شود. به این منظور می توانید اقدامات دیگری را هم به کار بگیرید. یکی از راه های جلوگیری از هدر رفتن انرژی، استفاده از در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک است. این درب و پنجره می تواند برای فضای داخلی همچون یک عایق عمل کند. هر چقدر دمای یک ساختمان بیشتر باشد، احتمال از دست دادن دمای بیشتری هم وجود دارد. استفاده از درب و پنجره های آلومینیومی هزینه های انرژی را کاهش می دهد و یک محدوده دمای پایدار ایجاد می کند. 


معنای اصلی ترمال بریک 

ترمال بریک اصطلاحی است که به چارچوب پنجره های آلومینیومی ترمال بریک داده شده است. این قاب ها تاثیر زیادی در بازدهی انرژی یک خانه دارند. همانقدر که نوع قاب برای یک درب یا پنجره اهمیت دارد، نوع شیشه هم می تواند بسیار کارآمد و تاثیر گذار باشد. یکی از شیشه هایی که برای ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد، شیشه دوجداره است. این شیشه محبوبیت زیادی بین سازندگان و سرمایه داران دارد. دلیل اهمیت شیشه دوجداره به مقاومت بالای آن در برابر آسیب ها بر می گردد. دو لایه شیشه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که می توانند در بهره وری انرژی و ایمنی ساختمان نقش مهمی داشته باشند.قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی:

قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی به عوامل مختلفی بستگی دارد:

* قیمت روز آلومینیوم مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت درب و پنجره ترمال بریک است.

* اندازه در یا پنجره نیز یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت آن است.

* نوع پنجره، و کشویی، لولایی یا آکاردئونی بودن آن در قیمت این پنجره‌ها تعیین‌کننده است.

* کیفیت و نوع جنس یراق‌های به‌کاررفته در پنجره ترمال بریک نیز عامل دیگری در تعیین قیمت آنها است.

* نوع رنگ پنجره ترمال بریک نیز می‌تواند در قیمت آن تاثیرگذار باشد.

* دوجداره یا سه‌جداره بودن شیشه‌های پنجره نیز عامل دیگری در تعیین قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک است.

 • سخن پایانی:

صنعت ساختمان سازی در دهه‌های اخیر دچار تغییرات بسیاری شده است. تغییراتی که نتیجه آنها داشتن سازه‌ای محکم‌تر، مطمئن‌تر و غیرقابل نفوذ تر است. شاید هنوز هم شما در سازه‌ای زندگی یا کار می‌کنید که دارای در و پنجره‌های استاندارد نیست. در این صورت ملاحظه می‌کنید در زمستان و تابستان انرژی زیادی باید برای گرم کردن و خنک کردن خانه یا محل کار شما صرف شود.

تکنولوژی جدید در ساخت درها و پنجره‌های ساختمان، ‌تنها در زیبایی بیشتر آنها اثرگذار نبوده است. ساخت پنجره‌های دوجداره ترمال بریک در معماری مدرن، آسایش و آرامش را برای ساکنان سازه‌ها فراهم کرده است. بدین ترتیب فضایی گرم در سرمای زمستان، و فضایی خنک در گرمای تابستان برای همه ساکنان سازه فراهم شده است. فضایی که نور فراوان در اختیار شما قرار می‌دهد و فضای بیرون را سخاوتمندانه در معرض دید شما می‌گذارد.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: