Menu
بازگشت به بلاگ

پنجره لولایی ترمال بریک بازشو

@description

هرچه بیشتر به‌ سوی آینده می‌رویم، اهمیت مصرف بهینه انرژی و حفاظت از محیط زیست هم بیشتر از پیش بر مردم آشکار می‌شود. یکی از مهم‌ترین عوامل انتشار گازهای گلخانه‌ای در کره زمین، مصرف نادرست و زیاده از حد سوخت‌های فسیلی است. ساخت خانه‌های غیراصولی و در و پنجره‌های غیراستاندارد هم این مشکل را بیشتر ساخته است. پنجره لولایی ترمال بریک بازشو یکی از پنجره‌هایی است که با هدف جلوگیری از هدررفت انرژی در سازه، و در نتیجه کاستن از مصرف انرژی ساخته شده‌ است.

این پنجره‌ها با قابلیت خوبی که در برابر نفوذ سرما و گرما دارند، آسایش بیشتری هم برای ساکنان یک سازه تأمین می‌کنند.با پارس آمود در نگاهی به ویژگی‌های پنجره‌های لولایی ترمال بریک همراه باشید.


پنجره لولایی ترمال بریک بازشو

پنجره لولایی ترمال بریک بازشو راه حلی آسان برای بهره وری بهتر از انرژی است. اقدامات خوبی مثل نصب درب و پنجره های مناسب باعث گرم ماندن خانه در فصل سرما و خنک ماندن آن در فصل گرما می شود. درب های لولایی به شکل های مختلفی ساخته می شوند و هر یک از آن ها از نظر ویژگی و کارکرد در رده های مختلفی قرار می گیرند. به طور کلی درب و پنجره ها در یک ساختمان اهمیت زیادی دارند. آن ها دریچه ساختمان رو به بیرون هستند و می توانند در ارزش کلی ساختمان و کارکرد آن نقش پررنگی داشته باشند.

کیفیت هوای داخلی ساختمان به وجود پنجره و ساختار آن بستگی دارد. در انتخاب نوع درب و پنجره باید نهایت دقت را داشته باشید. پنجره ترمال بریک بازشو یکی از همین پنجره های با کیفیت است. این پنجره می تواند همچون یک عایق به تهویه و هوای مطبوع داخل ساختمان کمک کند. انرژی گرمایشی و سرمایشی اهمیت زیادی دارد و باید اقدامات کافی را برای آن انجام دهید. یکی از این اقدامات استفاده از پنجره لولایی ترمال بریک بازشو است. شکل های مختلف این پنجره می توانند در ساختمان شما مفید باشد. در ادامه درباره پنجره مورد نظر بیشتر صحبت می کنیم تا به خوبی با آن آشنا شوید.پنجره ترمال بریک چیست؟

آلومینیوم ماده‌ای رسانا است و گرما و سرما را به‌خوبی از خود عبور می‌دهد. از طرف دیگر، این ماده به‌عنوان یکی از بهترین مواد برای ساختن در و پنجره شناخته شده است. در و پنجره‌های آلومینیومی هم گرما و سرما را از خود عبور می‌دهند. پس باید تدبیرهای خاصی اندیشیده شود تا این ماده رسانا به عایق‌هایی در برابر سرما و گرما تبدیل شود.

Thermal Break به معنای شکست حرارتی است. این واژه در صنعت ساخت در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک به این معنا است که این نوع پنجره‌ها ارتباط دمایی بین داخل و خارج از پنجره را قطع می‌کنند. وجود لایه‌های پلی آمید در دیواره پنجره‌های ترمال بریک، آنها را تبدیل به پنجره‌هایی عایق می‌سازد. پلی آمیدها موادی نارسانا، با مقاومت بالا در برابر دمای هوا، وزش باد و حتی سروصدا هستند.

پلی آمیدها خواص نارسانایی خود را در برابر مواد شیمیایی، نفوذ آب و پرتوهای فرابنفش هم حفظ می‌کنند. در واقع لایه‌های پلی آمید، در کنار دوجداره بودن شیشه‌ها باعث جلوگیری از خروج گرما و سرما می‌شوند.

مواد نارسانای دیگری هم که در این پنجره‌ها به کار گرفته شده، نوارهای لاستیکی EPDM هستند. نوارهای EPDM هم عامل دیگری در نارسانا ساختن این پنجره‌ها در برابر عوامل مختلف آب‌وهوایی و محیطی است. با قرار گرفتن لایه‌های لاستیک در پروفیل آلومینیوم، از این ماده رسانا پنجره‌هایی ساخته شده که عایق بودن ویژگی اصلی آنها است.

همچنین بهتر است اطلاعات خود را درباره پنجره ترمال بریک لیفت نیز افزایش دهید تا در انتخاب پنجره اشتباهی مرتکب نشوید.

نمای ساختمان پنجره لولایی ترمال بریک بازشو

پنجره لولایی ترمال بریک بازشو چیست؟

پنجره لولایی ترمال بریک بازشو یکی از انواع پنجره‌های ترمال بریک است که باز شدن آن به سبک پنجره‌های قدیمی، یعنی لولایی است. در پنجره‌های لولایی ترمال بریک از یراق‌هایی استفاده شده که امکان باز و بسته شدن آنها را به بیرون یا داخل سازه فراهم کرده‌اند. لاستیک‌هایی که در این پنجره‌ها کار گذاشته شده‌، امکان آب‌بندی و هوابندی پنجره‌های ترمال بریک را به‌طور کامل مهیا کرده‌اند.

البته نصب لایه‌های پلی آمید در چهارسوی فریم‌های پنجره‌ها نیز امکان نفوذ هوا را از هر طرف بسته است. یراق‌های اصلی در و پنجره‌های ترمال بریک ساخت آلمان و ایتالیا هستند. این یراق‌ها در کنار کیفیت بالا، زیبایی قابل‌توجهی هم دارند. ترکیب پنجره‌های ترمال بریک با یراق‌های زیبای ایتالیایی یا آلمانی ظاهر آنها را چشمگیرتر و دیدنی‌تر ساخته است.

انواع پنجره لولایی ترمال بریک بازشو

پنجره‌های لولایی ترمال بریک بازشو در چند حالت مختلف باز و بسته می‌شوند:

1- پنجره ترمال بریک ثابت:

حالت‌های ثابت پنجره‌ها برای بخش‌هایی از ساختمان استفاده می‌شود که نیازی به باز و بسته شدن پنجره نیست. در این نوع پنجره‌ها امکان تمیز کردن پنجره از هر دو طرف سازه وجود دارد.

2- پنجره ترمال بریک دو لنگه بازشو:

این نوع از پنجره‌ها شبیه همان پنجره‌های چوبی یا آهنی قدیمی هستند که دارای دو لنگه‌اند و هر دو لنگه آنها هم باز می‌شوند.

3- پنجره ترمال بریک بازشو تک‌حالته:

پنجره لولایی ترمال بریک بازشو تک‌حالته فقط از یک جهت و به صورت لولایی باز و بسته می‌شود. فریم این نوع پنجره‌های ترمال بریک ساده است و نیاز به دسترسی به هر دو سمت پنجره وجود دارد.

4- پنجره ترمال بریک بازشو کلنگی:

پنجره‌های لولایی بازشو کلنگی بیشتر در سرویس‌های بهداشتی، حمام‌ها، راه‌پله‌ها و برخی کاربری‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع از پنجره‌ها یا همیشه باز هستند، یا به‌ندرت باز می‌شوند.

5- پنجره ترمال بریک لولایی دوحالته:

پنجره‌های ترمال بریک دوحالته هم به شکل لولایی باز می‌شوند و هم می‌توان آنها را به‌صورت کلنگی و از بالا باز کرد. پنجره‌های لولایی ترمال بریک دو حالته یکی از بهترین انواع این نوع پنجره‌ها هستند. زمانی‌که به هر دلیلی نمی‌توان پنجره را به‌صورت معمول باز کرد، می‌توان آن را به‌صورت کلنگی باز کرد. این نوع باز شدن پنجره در بعضی از ساختمان‌‌ها ایمن‌تر است.

6- پنجره ترمال بریک آکاردئونی:

این نوع پنجره لولایی ترمال بریک بازشو در چند لنگه ساخته می‌شود و با باز شدن کامل آن دسترسی گسترده‌ای به بیرون در اختیار ساکنان سازه قرار می‌گیرد. در پنجره‌های لولایی آکاردئونی هم از لولا استفاده شده و هم از ریلی که لنگه‌های پنجره بر روی آنها سُر می‌خورند و در کنار هم قرار می‌گیرند.

پنجره لولایی ترمال بریک بازشو

ویژگی‌های پنجره لولایی ترمال بریک بازشو

پنجره لولایی ترمال بریک بازشو دارای مزایای فروانی میباشد، این پنجره ها با توجه به مقرون به صرفه بودن و داشتن مزایای زیاد، پیشنهاد پارس آمود به شماست.
از ویژگی‌های پنجره لولایی ترمال بریک به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • کاستن از مصرف انرژی

همان‌گونه که اشاره شد، در میان پروفیل پنجره‌های لولایی ترمال بریک، مواد نارسانایی مانند نوارهای پلی آمید کار گذاشته شده است. این مواد نارسانا از ورود و خروج گرما و سرما جلوگیری می‌کنند. سطح بالای عایق بودن این پنجره‌ها تا 38 درصد از هدر رفتن انرژی گرمایی در فصل سرما، و 32 درصد از تلف شدن انرژی سرمایی در فصل گرما جلوگیری می‌کند. همچنین انواع پنجره لولایی ترمال بریک تا 28 درصد باعث کاستن از مصرف سوخت می‌شوند.

 • کاستن از انتشار گازهای گلخانه‌ای

بهره بردن از پنجره‌هایی که از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کنند، کمکی در راستای پاک‌سازی محیط زیست است. مصرف کمتر انرژی از انتشار بیشتر گازهای گلخانه‌ای جلوگیری می‌کند و کمکی به سالم نگه داشتن کره زمین به شمار می‌رود.

 • باز شدن در حالت‌های مختلف

یکی از برتری‌های انواع پنجره لولایی ترمال بریک بازشو قابلیت آنها در شیوه‌های مختلف باز شدن است. طراحی هرکدام از این پنجره‌ها می‌تواند به‌گونه‌ای باشد که پنجره در حالت‌های مختلف تک‌حالته، دوحالته و انواع دیگر باز یا بسته شود.

همچنین می‌توان پنجره‌های لولایی ترمال بریک را با نوع کشویی آن ترکیب کرد و پنجره‌های ترکیبی لولایی و کشویی، مانند پنجره‌های آکاردئونی و یا پنجره کشویی اسلاید ساخت.

 • قابلیت استفاده در هر نوع آب‌وهوا

سیستم ساخت پنجره‌های ترمال بریک لولایی به‌گونه‌ای است که از آنها در هر منطقه و هر آب‌وهوایی می‌توان استفاده کرد. بدین ترتیب تفاوتی در گرمسیر یا سردسیر بودن منطقه وجود ندارد. این پنجره‌ها در مناطق گرمسیر مانع از ورود هوای گرم به داخل سازه می‌شوند. همچنین در مناطق سردسیر با جلوگیری از ورود هوای سرد به داخل سازه، هوای داخل ساختمان را گرم‌تر نگه می‌دارند.

 • زیبایی

پنجره‌های یک سازه همانند چشم و ابروی آن است. زیبایی پنجره‌ها تاثیر مستقیم در زیبایی ساختمان‌ها دارد و آنها را چشمگیرتر و دیدنی‌تر می‌سازد. با استفاده از پنجره‌های ترمال بریک زیبایی سازه‌های خود را هم ابدی می‌کنید.

 • استحکام

استحکام مواد سازنده پنجره لولایی ترمال بریک بازشو و مقاومت آن در برابر همه عوامل محیطی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است.

همچنین برای افزایش اطلاعات درباره قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک نیز میتوانید روی لینک کلیک نمایید.

تصویر پنجره لولایی ترمال بریک بازشو

 • گوناگونی در رنگ

پنجره‌های ترمال بریک امکان رنگ‌آمیزی دارند. رنگ کردن این پنجره‌ها به روش‌های آنودایز کردن پروفیل آلومینیوم صورت می‌گیرد. در رنگ‌آمیزی با روش آنودیک ثبات رنگ‌ها بر روی بدنه آلومینیوم بسیار زیاد و همیشگی است.

 • قابلیت ساخت پنجره‌هایی با انواع شیشه‌ها

یکی از برترین ویژگی‌های در و پنجره لولایی ترمال بریک بازشو قابلیت کار گذاری انواع شیشه‌ها بر روی آنها است. در این نوع پنجره‌ها می‌توان از شیشه‌های تک‌جداره، دوجداره و حتی سه‌جداره استفاده کرد. همچنین می‌توان از انواع شیشه‌های ساده، سکوریت، لمینت، رنگی و انواع دیگر شیشه‌ها برای ساخت پنجره‌های ترمال بریک بهره برد.

 • تمیز کردن آسان

در و پنجره‌های یک سازه از نخستین بخش‌هایی هستند که به چشم می‌آیند. پاکیزگی پنجره‌ها سازه را زیباتر و بهتر نشان می‌دهد. از بهترین ویژگی‌های پنجره‌های ترمال بریک تمیز کردن آسان آنها است.

 • مقاومت در برابر آتش

نداشتن قابلیت آتش‌گرفتن یکی از بهترین مزایای آلومینیوم‌های ترمال بریک است. بهره‌گیری از این نوع پنجره‌ها این اطمینان را به وجود می‌آورد که این پنجره‌ها در زمان خطر آتش‌سوزی، امکان شعله‌ور ساختن آتش را ندارند.

 • دوام بالا

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید در و پنجره‌ها داشته باشند، دوام و طول عمر بالای آنها است. انواع پنجره ترمال بریک با داشتن این ویژگی خیال همه مصرف‌کنندگان آنها را آسوده ساخته است.

 • قابلیت ساخته شدن در اندازه‌های بزرگ

هر نوع آلومینیومی نمی‌تواند وزن‌ بالای انواع شیشه‌ها را تحمل کند. پنجره‌های ترمال بریک با شیشه‌های بزرگ ساخته می‌شوند تا بیشترین دید را به بیرون از سازه داشته باشند. پروفیل آلومینیوم در پنجره‌های ترمال بریک به‌گونه‌ای ساخته شده که بتواند وزن سنگین‌ترین شیشه‌ها را هم تحمل کند.

 • محکم بودن و نداشتن لرزش در اندازه‌های بزرگ

پنجره لولایی ترمال بریک بازشو حتی در اندازه‌های بزرگ آن پس از نصب بدون لرزش است. بدین ترتیب رفت‌وآمد خودروهای سنگین و عوامل دیگر نمی‌تواند روی آنها تاثیرگذار باشد.

 • مجهز به لاستیک‌های آب‌بندی و هوابندی مخصوص

هوابندی و آب‌بندی پنجره لولایی ترمال بریک بازشو، با لاستیک‌های مخصوص، امکان نفوذ آب باران و برف، باد و هوای آلوده را به داخل سازه ناممکن ساخته است.


 • سخن پایانی

کارکرد پنجره در معماری مدرن تنها کامل ساختن نمای سازه نیست. در محیط‌های شهری و روستایی عوامل مختلفی باعث آلودگی محیطی می‌شوند که پنجره‌های یک سازه باید بتوانند از ورود آنها به داخل ساختمان جلوگیری کنند. سرما، گرما، نفوذ آب باران و برف، و حتی دود خودروها و کارخانه‌های صنعتی از مهم‌ترین عواملی هستند که پنجره‌های یک سازه باید مانع از ورود آنها شوند.

پنجره لولایی ترمال بریک بازشو نه‌تنها ساختمان شما را در برابر این عوامل محفوظ نگه می‌دارد، بلکه از ورود سروصدای بیرون از سازه به داخل آن نیز تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. در یک کلام می‌توان گفت هر آنچه شما از یک پنجره اصولی و استاندارد انتظار دارید، پنجره لولایی ترمال بریک بازشو در اختیارتان قرار می‌دهد.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: