Menu
بازگشت به بلاگ

پنجره لیفت انداسلاید چیست؟

@description

امروزه مردم جهان با دو مشکل آلودگی صوتی و آلودگی هوا بیش از گذشته مواجه هستند. همین موضوع باعث شده که طراحان و معماران به دنبال راه‌حلی برای کاهش این دو مشکل در محیط کار و زندگی باشند. یکی از راه‌حل‌های زیرکانه، استفاده از درب و پنجره‌های کشویی بود. البته درب و پنجره‌های کشویی که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفتند، مشکلاتی را به همراه داشتند، از همین رو محصول جدیدی به نام پنجره لیفت انداسلاید پا به این عرصه گذاشت و دیدگاه افراد را نسبت به پنجره و درب‌های کشویی تغییر داد.

پنجره لیفت انداسلاید چیست؟

درب و پنجره لیفت اند اسلاید (lift and slide) از مدرن‌ترین درب و پنجره‌هایی است که توانسته در مدت زمان کوتاهی محبوبیت بالایی به‌دست آورد. این پنجره روی دو ریل و چند چرخ استوار شده است و همین موضوع باعث می‌شود که بتوانید به نرمی و راحتی این پنجره را باز و بسته کنید. حال شاید برای شما سوال پیش آید که دلیل انتخاب نام lift and slide برای این پنجره‌ چیست که در پاسخ باید گفت نحوه عملکرد این درب و پنجره‌ دلیل انتخاب این نام است.

زمانی که شما دستگیره درب و پنجره لیفت انداسلاید را می‌چرخانید، درب یا پنجره تقریبا به اندازه 0.5 سانتی‌متر به سمت بالا حرکت می‌کند، درواقع درب و پنجره به اندازه 5 میلی‌متر از سطح فریم بلند می‌شود. این حرکت همان lift است. سپس درب و پنجره به کمک چرخ‌هایی که برای آن‌ها استفاده شده، به سمت چپ یا راست به حرکت در می‌آیند که این حالت نیز slide نامیده می‌شود. از طرفی زمانی که شما درب و پنجره را در حالت قفل قرار می‌دهید، کل ساختار پنجره روی فریم قرار می‌گیرد و لاستیک‌ها نیز هر کدام در یک سمت درگیر می‌شوند، بنابراین به دنبال این موضوع هوابندی نیز صورت خواهد گرفت.

ویژگی پنجره‌ لیفت اند اسلاید

لاستیک‌هایی که در طراحی این درب و پنجره مورد استفاده قرار می‌گیرند، Epdm هستند و زمانی که شما پنجره را باز یا بسته می‌کنید، این لاستیک از جای خود بلند می‌شود و حرکت آن به‌صورت ریلی خواهد بود. دقت داشته باشید، زمانی که پنجره بلند می‌شود، پروفیل از لاستیک جدا خواهد شد و در این حالت حرکت کشویی خواهد داشت. همچنین زمانی که شما دستگیره را به‌حالت بستن درب و پنجره حرکت می‌دهید، لاستیک و پروفیل بایکدیگر درگیر می‏‌شوند.

پنجره لیفت انداسلاید سه ریل، دو ریل و تک ریل از جمله مدل‌های پنجره لیفت انداسلاید هستند. البته این مدل‌ها در دو نوع نیمه اتومات و تمام اتومات طراحی می‌شوند و سیستم یراق آلاتی که دارند، آلمانی و ایتالیایی است. همچنین شما می‌توانید متناسب با سلیقه خود از انواع شیشه، مانند شیشه ضد گلوله نیز برای این پنجره استفاده کنید.

قطر فریم و پهنای پروفیل پنجره لیفت انداسلاید به‌ترتیب برابر با 12 تا 16 سانتی‌متر و 14 تا 17 سانتی‌متر است. همچنین شما می‌توانید این مدل از درب و پنجره را تا ارتفاع 3 متر و حداکثر وزن 900 کیلوگرم سفارش دهید تا در محیط موردنظر اجرا شود.

تفاوت پنجره‌های کشویی با لیفت انداسلاید

درب و پنجره‌های لیفت انداسلاید در حقیقت همان پنجره‌های کشویی قدیمی هستند که پیشرفته‌تر شده‌اند. برای مثال می‌توان به امنیت درب و پنجره لیفت انداسلاید اشاره کرد که نسبت به درب و پنجره‌های کشویی قدیمی بهتر است. درواقع این درب و پنجره‌ها در پانل‌های سه یا چهار ریلی تولید می‌شوند و روی قرقره‌های مخصوص قرار دارند و زمانی که فرد دسته مخصوص را بکشد، درب یا پنجره به سمت چپ یا راست به حرکت در می‌آید. حال از آنجایی که درب و پنجره تنها با کشیدن دستگیره روی قرقره قرار می‌گیرند و در بقیه حالات قفل هستند، امنیت بالایی را رقم زده‌اند.

همچنین موضوع دیگری که می‌توان آن را از تفاوت‏های پنجره‌های کشویی و لیفت اند اسلاید در نظر گرفت، این است که امکان قفل کردن پنجره‌های کشویی قدیمی در حالت نیمه باز وجود ندارد، اما پنجره‌های لیفت انداسلاید به راحتی در حالت نیمه باز قفل می‌شوند و در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را روی ریل حرکت دهید. البته این موضوع ممکن است خطراتی را برای حیوانات خانگی یا کودکان به‌همراه داشته باشد که به همین دلیل لازم است حواستان به این موضوع باشد.

سقف تحمل وزن در این دو نوع درب و پنجره متفاوت است، به‌طوری که می‌توان گفت سقف تحمل وزن درب و پنجره‌های کشویی قدیمی، تقریبا 200 کیلوگرم است و اگر وزن درب‌ها و پنجره‌ها بیش از این مقدار شود، باز و بسته کردن درب با مشکل مواجه خواهد شد. از طرفی پنجره لیفت انداسلاید قرار دارد که می‌تواند وزن‌های بالاتری را نیز تحمل کند؛ بنابراین با توجه به وزن درب و پنجره باید نوع سیستم مناسب را انتخاب کرد.

مزیت‌های استفاده از پنجره لیفت اند اسلاید

پنجره کشویی اسلاید از جدیدترین مدل‌های درب‌های ریلی است و در مقایسه با درب و پنجره‌های کشویی گذشته، عملکرد بهتری دارد. البته بسیاری از افراد معتقد هستند که قیمت درب لیفت اند اسلاید نسبت به دیگر مدل‌های درب و پنجره بسیار بالا است و همین موضوع باعث شده که بسیاری از افراد از این مدل درب و پنجره استفاده نکنند. اما با این حال مزیت‌های بسیاری نیز برای درب و پنجره لیفت انداسلاید در نظر گرفته شده است که به آن‌ها خواهیم پرداخت.

• علی‌رغم اندازه بزرگ و وزن سنگینی که این درب‌ها و پنجره‌ها دارند، به راحتی و نرمی درون ریل حرکت می‌کنند.

• می‌توانید به‌راحتی درب و پنجره لیفت انداسلاید را بشویید و تمیز کنید.

• به دلیل کشویی بودن این سیستم، فضای کمی از محیط اشغال خواهد شد.

• به دلیل ویژگی عایق بودنی که دارد، در برابر نفوذ آب، هوا، گردوغبار، حشرات و آلودگی صوتی بسیار مقاوم است.

• در مقایسه با پنجره‌های کشویی، از ظاهر شکیل‌تری برخوردار هستند.

• می‌توانید با استفاده از این درب و پنجره، نمای یک تکه‌ای برای ساختمان خود فراهم کنید.

• به‌دلیل استفاده از لاستیک‌های EPDM، مشکل اصطکاک لاستیک‌ها پیش نخواهد آمد، در نتیجه مانعی برای حرکت پنجره وجود نخواهد داشت.

• در قسمت بالایی و پایینی پنجره‌ها از درزگیر دوگانه استفاده شده است که همین موضوع باعث می‌شود عایق‌بندی درب و پنجره به بهترین شکل صورت گیرد.

آیا پنجره لیفت انداسلاید معایبی دارد؟

همان‌طور که گفته شد، مزایای پنجره لیفت انداسلاید بسیار زیاد است و با توجه به این مزایا می‌توان گفت این محصول بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. اما به‌دلیل استفاده از یراق آلات با کیفیت، قیمت پنجره و درب لیفت انداسلاید بالا درنظر گرفته شده و همین موضوع از نظر بسیاری از افراد از عیب‌های پنجره و درب لیفت اند اسلاید است.پنجره لیفت انداسلایدمعرفی پنجره لیفت اند اسلاید سه ریل

یکی از ضروری‌ترین عوامل برای داشتن زندگی آسان‌تر، فضای باز و گسترده برای زیستن است. علاوه بر نیاز به فضای بزرگ‌تر، توجه به نور آفتاب و روشنی فضای خانه هم بسیار بیشتر شده است. همه این موارد باعث شده تا طراحان معماری مدرن به فکر طراحی و ساخت در و پنجره‌های جدید بیفتند. در و پنجره‌هایی که هم فضای زیادی از سازه را اشغال نکنند، و هم جلوی تابش نور و روشنی را به آن نگیرند. پنجره لیفت اند اسلاید سه ریل یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین این ساخته‌ها است.

پنجره لیفت اند اسلاید سه ریل با تأمین نور سازه و اشغال نکردن جایی در آن، امکان کنار رفتن بیشتر لته‌های پنجره را هم در اختیار ساکنان ساختمان قرار می‌دهد. سه ریل بودن این پنجره‌ها باز و بسته شدن آنها را بهتر و کارآمدتر کرده و امکان جمع شدن و روی هم قرار گرفتن آنها را ممکن ساخته است.

پنجره لیفت اند اسلاید سه ریل چیست؟

Lift & Slide به معنای بلند کردن و سُر خوردن است. با پنجره لیفت اند اسلاید کافی است دستگیره پنجره را از حالت قفل درآورید تا پنجره ابتدا از محل خود بلند شود. پس از آن شما می‌توانید پنجره را به سادگی بر روی ریل‌های آن بلغزانید تا جابه‌جا شود. پنجره لیفت اند اسلاید (Lift & Slide) نوعی از پنجره‌های پیشرفته ریلی است که امکان بیشترین بهره‌گیری از فضای داخل سازه را در اختیار شما می‌گذارد. شیشه‌های بزرگ و سراسری پنجره‌های لیفت اند اسلاید امکان دیدن منظره بیرون را با قابی بزرگ برای همه ساکنان یک ساختمان فراهم می‌کند.

پنجره‌های لیفت اند اسلاید در لته‌های سه یا چهارتایی ساخته می‌شوند. این پنجره‌ها از بهترین یراق‌ها استفاده می‌کنند تا جابه‌جایی آنها بسیار روان باشد. این یراق‌ها لاستیک پنجره را از پروفیل آلومینیوم جدا کرده، به سمت بالا بلند می‌کند و به شکل افقی حرکت می‌دهد. پس از بستن دستگیره هم دوباره در جای خود محکم می‌شود.

پنجره لیفت اند اسلاید سه ریل همان‌گونه که از نامش مشخص است، سه ریل را برای باز و بسته شدن پنجره در اختیار شما قرار می‌دهد. ساختار پنجره سه‌ریلی به ساکنان ساختمان اجازه می‌دهد تا پنجره‌ها را به‌طور کامل باز کنند. امکانی که پنجره‌های دوریلی ندارند. در پنجره‌های دوریلیِ سه‌لنگه، یا می‌توان یکی از لنگه‌های پنجره را به‌طور کامل باز کرد، یا می‌توان هر دو لنگه متحرک را تا نیمه باز کرد.

ویژگی‌های پنجره لیفت اند اسلاید سه ریل

پنجره لیفت اند اسلاید سه ریل دارای برتری‌های بسیاری است:

 قابلیت باز شدن آسان لنگه‌های مختلف پنجره لیفت اند اسلاید فضای گسترده‌ای در اختیار ساکنان یک ساختمان قرار می‌دهد.

 باز و بسته شدن پنجره‌های لیفت اند اسلاید سه ریلی نرم، روان و آسان است و نیاز به زور و فشار ندارد.

 باز شدن هم‌زمان دو لنگه متحرک پنجره‌ها، فضای گسترده و بازی را در اختیار ساکنان سازه قرار می‌دهد.

 انواع شیشه‌ها را می‌توان بر روی پنجره‌های لیفت اند اسلاید سه ریل نصب کرد. در واقع می‌توان گفت انتخاب شیشه فقط به سلیقه افراد و نیاز محل موردنظر بستگی دارد.

 امکان نصب شیشه‌های ضدگلوله بر روی پنجره‌های لیفت اند اسلاید سه ریل وجود دارد. پس در موارد خاص و ضروری می‌توان از این شیشه‌ها هم استفاده کرد.

 بهره‌گیری از یراق‌های آلمانی و ایتالیایی کیفیت این پنجره‌ها و باز یا بسته کردن آنها را بسیار آسان ساخته است.

 پنجره لیفت اند اسلاید سه ریل را به آسانی می‌توان تمیز کرد. امکان درآوردن و شست‌وشوی آنها هم نظافت پنجره‌ها را آسان‌تر ساخته است.

 پنجره‌های لیفت اند اسلاید سه ریل دارای پروفیل قدرتمندتری نسبت به انواع پنجره‌های دیگر کشویی هستند.

 در بالا و پائین این پنجره‌ها درزگیرهای دوگانه‌ای قرار دارند که زمان بسته شدن به عایق‌هایی بسیار خوبی تبدیل می‌شوند. بدین ترتیب پنجره‌های لیفت اند اسلاید عایق‌های بسیار خوبی در برابر ورود آب، گردوغبار و دود هستند.

 عایق بودن پنجره‌های لیفت اند اسلاید سه ریل در برابر سروصدا و آلودگی صوتی نیز بسیار خوب است.

 پنجره‌های لیفت اند اسلاید دارای ضخامت بیشتری هستند. این ضخامت قدرت تحمل وزن را در این پنجره‌ها بالاتر می‌برد و می‌توان شیشه‌های بزرگ‌تر، سنگین‌تر و محکم‌تر را در آنها قرار داد.

 وجود لاستیک‌های EPDM که عایق‌های بسیار خوبی هستند، پنجره‌ها را در زمان بسته بودن تبدیل به حصاری خوب و قابل‌اطمینان در برابر نفوذ گرما و سرمای هوا ساخته است.

 قیمت پنجره لیفت اند اسلاید سه ریل نسبت به انواع دیگر پنجره‌های ریلی بالاتر است.

پنجره کشویی اسلاید

پنجره کشویی اسلاید از مدرن‌ترین نمونه‌های تولید شده پنجره در سالهای اخیر هستند. فناوری منحصربه‌فرد و متمایز این محصولات، آنها را برای مقابله با ورود آلودگی‌های مختلف به محیط زندگی مناسب نموده است. عالت عایق قوی ناشی از لاستیک‌های تعبیه شده در این نوع پنجره نیز آن را به لحاظ تبادیل حرارتی به نمونه‌هی خاص تبدیل کرده که از طرف کاربران با استقبال بالایی روبروست.

 همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پنجره آلومینیومی ترمال بریک کشویی نیز روی لینک کلیک نمایید

اما منظور از پنجره‌های اسلاید چیست و این نامگذاری به چه دلیل صورت گرفته است؟

در ادامه مطلب اطلاعات بیشتری در این مورد در اختیار شما خواهیم گذاشت.

در این نوشتار هم‌چنین می‌خوانیم:

پنجره کشویی اسلاید و مزایای کاربردی

• آیا خرید پنجره‌های کشویی اسلاید به‌صرفه است؟

• این نوع پنجره چگونه ما را از عوامل میکروبی و آلاینده‌های گوناگون محافظت می‌کند؟

پنجره کشویی اسلاید: ایمنی و بهداشت در یک قاب!

آلودگی هوا و مشکلات ناشی از آن دهه‌هاست که جهان را در بر گرفته و سلامت ساکنین آن را تهدید می‌کند. مشکلی که در سال‌های اخیر به‌شکل تصاعدی بیشتر شده و عوارض و آسیب‌های فراوانی را به شهروندان تحمیل نموده است.

اگر تا چند دهه پیش ، آلاینده‌های محیطی به کارخانجات و مجتمع‌های تولید و صنعتی و سوخت‌های فسیلی مصرفی در آنها محدود می‌شد، امروزه در بخش‌های مختف شهرهای کوچک و بزرگ، رد عمیقی از آلودگی‌ هوا و سایر مشکلات به‌چشم می‌خورد.

در این شرایط بدون شک تولید کنندگان ملزومات ساختمانی نیز بیکار نمانده و دست به ابداع محصولاتی برای مقابله با این مشکلات در جهت حفظ سلامتی شهروندان زده‌اند.

یکی از این موارد ابتکاری، پنجره کشویی اسلاید است که بخش زیادی از این آلودگی‌ها را پشت پنجره نگه داشته و مانع از ورود آنها به محیط داخلی ساختمان‌ها می‌شود. سیستم کشویی این نوع پنجره با نمونه‌های کلاسیک کاملا متفاوت بوده و از هر نظر برتری دارد.

اما پنجره کشویی اسلاید چگونه مانع از ورود آلودگی هوا شده و محیط زندگی ما را نسبت به موارد مضر محیطی ایزوله می‌کند؟

در ادامه مطلب بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.


نحوه عملکرد و راز طول عمر پنجره کشویی اسلاید چیست؟

کاربران زیادی رضایت خود را از این نوع پنجره‌ها مرهون طول عمر مفید بالای این محصولات هستند که برای آنها صرفه اقتصادی نیز به همراه می‌آورد. در حالی که نمونه های دیگر از پنجره‌های کشویی از مدل‌های کلاسیک تا انواع فولکس واگنی و غیره از دوام و ماندگاری به‌مراتب کمتری برخوردارند.

برخلاف قیمت بالاتری که این نوع پنجره‌ها دارند، با اطمینان می‌توان از مقرون‌به‌صرفه بودن آنها خبر داد!

دلیل این موضوع دوام بالای آنهاست که با کاربرد متریال مرغوب و به‌کارگیری تکنولوژی مدرن و به‌روز ساخت آنها شکل گرفته است.

اما دلیل این دوام طولانی و استقامت پنجره‌های کشویی اسلاید در برابر استهلاک چیست؟

این تولیدات طوری طراحی شده‌اند تا هنگام چرخاندن دستگیره به سمت بالا، یراق بازشو نیز به سمت بالا کشیده شده و حجم پنجره فاصله‌ای ۵ میلیمتری از روی فریم می‌گیرد.

در حالت قفل نیز، همین بخش روی فریم نشسته و لاستیک‌ها را از هر طرف درگیر می‌کند. عاملی که به هوابندی لاستیک‌ها از طریق EPDM منجر شده و مانع از سایش آنها می‌گردد.

پروفیل قوی، یراق آلات باکیفیت وارداتی و سهولت در باز و بسته شدن و حرکت نیز از دیگر عوامل موثر در بالا بردن طول عمر مفید این محصول هستند.


پنجره لیفت اند اسلاید سه ریل

پنجره لیفت اند اسلاید یکی از جدیدترین و محبوب ترین درب هایی است که برای ساختمان ها استفاده می شود. این نوع درب و پنجره به راحتی باز و بسته می شود. علاوه بر سهولت استفاده، عایق بندی خوب ساختمان توسط آن بسیار مهم است. وقتی پنجره کشویی اسلاید بسته می شود، دستگیره به حالت قفل در می آید. به طور کلی سیستم پنجره طوری است که اجازه ورود از بیرون را نمی دهد و ایمنی کامل را فراهم می کند. انتخاب پنجره یکی از مهم ترین کار هایی است که در زمان احداث یک ساختمان باید در نظر بگیرید. یک پنجره مناسب می تواند اجازه بهره وری و استفاده هر چه بیشتر از فضا را برای شما فراهم کند. پنجره کشویی اسلاید یکی از مدرن ترین و پر طرفدار ترین پنجر هایی است که می توانید انتخاب کنید. در ادامه قصد داریم درباره مزایا و ویژگی های پنجره لیفت اند اسلاید و اجزای آن بیشتر صحبت کنیم. 

پنجره کشویی اسلاید و مزایای آن

پنجره های لیفت اند اسلاید طوری طراحی شده اند که در جای خود و روی یک ریل سر می خورند. این پنجره ها می توانند از آلومینیوم یا UPVC ساخته شوند. برای ساخت آن ها باید از موادی که باعث سنگینی پنجره می شوند، اجتناب کنید. برای تولید پنجره لیفت اند اسلاید سه ریل، از پانل های بسیار بزرگی استفاده می شود. این پانل ها دید وسیعی به بیرون فراهم می کنند. برای این دید وسیع رو به بیرون به پانل ها و شیشه های زیادی نیاز است. 

پنجره لیفت انداسلاید انعطاف پذیری بالایی دارد و یک پنجره همه کاره برای ساختمان های مختلف است. این پنجره گزینه مناسبی برای استفاده در ساختمان های با جای کم به حساب می آید. پنجره لیفت اند اسلاید برای باز و بسته شدن نیازی به چرخش ندارد و فقط روی یک مسیر حرکت می کند. 

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: