Menu
بازگشت به بلاگ

نمای شیشه ای نمای کرتین وال

@description

معماری مدرن تغییرات بسیاری در طراحی و معماری ساختمان‌ها پدید آورد. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های معماری مدرن با معماری پیش از آن، بهره‌گیری از فولاد، بتن و شیشه در ساخت سازه‌ها بود. به‌عبارتی هم‌زمان با پیشرفت در ساخت بنیادین ساختمان‌ها، نمای بیرونی سازه‌های مدرن هم دستخوش تغییرات بسیاری شد. یکی از آشکارترین و زیباترین تفاوت‌های سازه‌های مدرن با ساختمان‌های قدیمی‌تر، نمای شیشه‌ای بسیاری از آنها است. نمای شیشه ای نمای کرتین وال از پراستفاده‌ترین نماکاری‌های پیشرفته در سازه‌های مدرن است و اجرا نمای شیشه ای کرتین وال، امروزه بسیار رایج است.

نمای شیشه‌ای سازه‌های مدرن نقش پررنگی در زیباتر نشان دادن ساختمان‌ها دارد. امروزه ساختمان‌های اداری و مسکونی زیبای شیشه‌ای در کشورهای مختلف ساخته شده‌اند. هدف معماران و سازندگان بسیاری نیز ساخت یک سازه محکم، زیبا و به‌یادماندنی است. نمای شیشه ای نمای کرتین وال نیز سازه‌های بسیاری را در معماری مدرن دنیا ماندگار ساخته است.

با ما در نگاهی به چیستی سیستم کرتین وال و نمای کرتین وال، برتری‌ها و انواع آن همراه باشید و برای اجرا نمای شیشه ای کرتین وال با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید.


کرتین وال چیست؟

کرتین وال نوعی روکش بیرونی معمولاً از جنس شیشه و آلومینیوم است که حداکثر فنستراسیون را ارائه می‌دهد. اجرای نمای کرتین وال از نظر مقاومت در برابر دما، هوا، باران و... بسیار کارآمد است.


نمای کرتین وال چیست؟

نمای کرتین وال Curtain Wall از دو واژه Curtain به معنای پرده، و Wall به معنای دیوار ترکیب شده است. نمای دیوار پرده‌ای همان‌طور که از نامش پیدا است به معنای دیواری است که حالت پرده‌مانند دارد. یعنی هم استحکام یک دیوار را دارد و هم به زیبایی یک پرده است. نمای کرتین وال به نمای لامل نیز معروف است.

نمای کرتین وال به‌گونه‌ای طراحی و اجرا می‌شود که باری از ساختمان را به دوش نمی‌کشد. تنها باری که این نوع دیوارها تحمل می‌کنند، سنگینی خودشان و فشار باد، طوفان، باران و موارد مشابه دیگر است. به همین دلیل به این نوع دیوارها و سازه‌ها، سازه‌های خودایستا گفته می‌شود، طراحی و اجرای نمای کرتین وال نیازمند بررسی و اجرا توسط کارشناسان مجرب این حوزه میباشد.


ساختار نمای شیشه ای نمای کرتین وال

ساختار اصلی سازنده نمای شیشه ای کرتین وال شیشه و لامل است.

لامل چیست؟

لامل ساختاری آلومینیومی است که برای نگهداری شیشه‌ها در نمای کرتین وال مورد استفاده قرار می‌گیرد. لامل‌ها در دو جهت افقی و عمودی بر روی سازه نصب می‌شوند و ساختاری مشبک‌مانند به وجود می‌آورند. این فضای مشبک‌مانند امکان نصب شیشه‌ها را در بین لامل‌ها فراهم می‌کند. به این ترتیب نمای شیشه‌ای زیبایی در بین لامل‌ها و بر روی سازه پدید می‌آید. لامل افقی ترنسم Transom و لامل عمودی مولیون Mullion نامیده می‌شود.

لامل‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند در یکدیگر قفل شوند و شیشه‌ها نیز در بین آنها قرار گیرند. لاستیک‌های مخصوصی هم به نام EPDM عایق‌بندی گرمایی آنها را به‌عهده دارند. بدین ترتیب نمای کرتین وال عایق رطوبتی، دمایی و صوتی بسیار خوبی هم هست.

البته برای بالاتر رفتن ویژگی‌های عایق‌بندی و نفوذ نکردن صدا، آب باران، گرما و همچنین سرمای هوا از لاستیک‌های پلی آمید نیز در اجرای آنها استفاده می‌شود. به‌عنوان نمونه در اجرای سیستم کاور کپ (Cover Cap) یا درپوش‌دار لایه پلی آمید روی لامل قرار می‌گیرد. اما در اجرای سیستم فریم لس (Full Frameless) پلی آمیدها داخل لامل‌ها قرار می‌گیرند.

آلومینیوم، فولاد و چوب جنس اصلی لامل‌ها را تشکیل می‌دهند. فولاد وزن بالایی دارد و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. دوام چوب پائین است و زود از بین می‌رود. اما آلومینیوم و آلیاژهای آن در سطح گسترده‌ای استفاده می‌شوند. از بهترین ویژگی‌های آلومینیوم برای ساخت لامل‌های ساختمانی، سادگی، استحکام، سبکی و توانایی منطبق شدن آن با مواد مختلف دیگر است.


 نمای کرتین وال، معمولا با قاب آلومینیومی، حاوی شیشه، پانل های فلزی یا سنگ نازک تعریف می شود. در نمای شیشه ای کرتین وال، اسکلت به سازه ساختمان متصل است و بارهای کف یا سقف ساختمان را تحمل نمی کند، در طراحی نمای کرتین وال باید به این نکات توجه نمود، در ادامه به بررسی طراحی نمای کرتین وال خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.
ساختار نمای شیشه ای نمای کرتین وال
نمای شیشه ای نمای کرتین وال چه تفاوتی با نما های دیگر دارد؟

اصلی‌ترین اختلاف نمای شیشه ای کرتین وال با دیگر نماهای ساختمانی در جدا بودن این مدل نما از ساختمان است. نمای کرتین وال نمایی جدا از سازه است که بار و سنگینی خود را به دوش ساختمان نمی‌اندازد. تمام بار نمای کرتین وال بر روی اسکلت و شاسی نمای کرتین وال است. سنگینی هر مدل از نماهای دیگر ساختمانی مانند سنگ، سرامیک و آجر بر روی سازه است. به‌عبارتی می‌توان گفت ساختمان‌هایی با نمای کرتین وال سبک‌تر از انواع دیگر ساختمان هستند، همچنین اجرا نمای شیشه ای کرتین وال با نما های دیگر متفاوت است.

ویژگی‌های نمای شیشه ای نمای کرتین وال:

نمای کرتین وال ویژگی‌های مختلفی دارد:

✔ نمای شیشه‌ای زیبا و مدرن است و سازه را چشمگیرتر و به‌یادماندنی‌تر می‌کند.

✔ وزن نمای کرتین وال بر روی سازه نیست و بدین ترتیب نمای شیشه‌ای بار وارد شده بر روی ساختمان را کاهش می‌دهد.

✔ طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال آسان‌تر از اجرای بسیاری دیگر از نماهای ساختمانی است.

✔ قیمت طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال نیز پائین‌تر از اجرای روش‌های دیگر نماکاری ساختمان‌‌ها است. بنابراین طراحی نمای شیشه ای کرتین وال از نظر هزینه به‌صرفه‌تر از نماکاری‌های دیگر است.

✔ سازه‌های دارای نمای شیشه ای کرتین وال سازه‌هایی سبک هستند. کرتین وال‌ها از بار وارد شده بر ساختمان کم می‌کنند. بدین ترتیب سازه‌های دارای نمای شیشه ای کرتین وال در برابر زلزله مقاوم‌تر از سازه‌های دیگر هستند.

✔ اصولی بودن اجرای نمای شیشه ای کرتین وال، با جلوگیری از برخورد فشار باد و طوفان به سازه، آن را در برابر باد و طوفان مقاوم می‌سازد.

✔ نمای شیشه ای کرتین وال عایق صدا، گرما، سرما و نفوذ آب است.

✔ سرعت طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال نسبت به انواع دیگر نما ها بیشتر است.

✔ انواع شیشه‌های دوجداره ساده، سکوریت و لمینیت با اندازه و شکل‌های مختلف در نمای شیشه ای نمای کرتین وال قابل استفاده هستند و در اجرا نمای شیشه ای کرتین وال به کار میروند.


نمای شیشه ای کرتین وال

✔ نمای کرتین وال نورگیری سازه را بیشتر می‌کند، در نتیجه فضای داخلی ساختمان‌ها روشن‌تر می‌شوند.

✔ این نوع نما کم شدن از مصرف انرژی را در داخل سازه به‌همراه دارد.

✔ نمای شیشه ای نمای کرتین وال را می‌توان به‌صورت پیش‌ساخته یا نیمه‌پیش‌ساخته به اجرا درآورد.

✔ نمای کرتین وال دارای انواع فراوان در ویژگی‌ها و شکل‌های ظاهری است.

✔ این نوع نما امکان افزودن جلوه‌های ویژه را به ساختمان در شب و روز در اختیار طراحان قرار می‌دهد.

✔ امکان نصب انواع مدل شیشه‌های بازشو بر روی نمای کرتین وال وجود دارد.

✔ با طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال از هزینه‌های نگهداری ساختمان کاسته می‌شود.

✔ نمای شیشه ای کرتین وال سبب می‌شود صداهای مختلف در داخل سازه بازتاب پیدا کنند. از این نظر اجرای نمای شیشه ای کرتین وال باعث آلودگی صوتی در داخل ساختمان می‌شود.

✔ نمای شیشه ای کرتین وال در برابر آتش مقاوم نیست.

✔ این نوع نما در برابر زلزله مقاوم نیست.

✔ نمای کرتین وال با فراهم کردن امکان ورود نور خورشید به داخل سازه، دمای داخلی ساختمان را بالا می‌برد.

 طراحی و اجرای نمای کرتین وال نیازمند بررسی و اجرا توسط کارشناسان مجرب این حوزه میباشد.


ساختار نمای شیشه ای نمای کرتین وال
انواع نمای شیشه ای نمای کرتین وال

نمای کرتین وال از نظر ظاهری در دو روش نمای قاب‌دار یا فیس کپ و نمای بدون قاب یا فریملس اجرا می‌شود. این نکته را در نظر داشته باشید، آنچه در توضیح تفاوت این دو نوع نمای کرتین وال ارائه می‌شود، نمای بیرونی سازه را موردنظر قرار می‌دهد.

* نمای کرتین وال قاب‌دار یا FaceCap:

نمای قاب‌دار یا فیس کپ دارای شیشه‌هایی قاب‌دار است. در این نوع نمای کرتین وال قاب‌های عمودی و افقی لامل‌ها قابل دیدن هستند و شیشه‌ها را از هم جدا می‌کنند. در سیستم نمای فیس کپ شیشه‌ها بر روی ساختار لامل‌ها قرار می‌گیرند. در این سیستم درپوش فشاری شیشه را از بیرون بر روی لامل نگه می‌دارد. برای زیباتر شدن نمای ساختمان در اجرای این نوع دیوار شیشه‌ای، قاب‌های آلومینیومی با پهنای مشخص، اما طرح و درازای دل‌خواه مورد استفاده قرار می‌گیرند، همچنین شما میتوانید برای مطالعه و افزایش اطلاعات درباره انواع نمای کرتین وال نیز روی لینک کلیک نمایید.

سیستم کرتین وال قاب‌دار یا فیس کپ به دو دسته مختلف تقسیم می‌شود.


نمای کرتین وال قاب‌دار

1- سیستم نیمه‌درپوش‌دار

در این نوع سیستم فقط یکی از قاب‌های عمودی یا افقی با درپوش آلومینیومی پوشیده می‌شود.

2- سیستم درپوش‌دار کامل

در این نوع سیستم هر دو قاب عمودی و افقیِ نمای شیشه‌ای دارای پوشش آلومینیومی است.

* نمای کرتین وال بدون قاب یا FrameLess

نمای شیشه ای نمای کرتین وال بدون قاب یا فریم لس همان‌طور که از نامش مشخص است، فریم یا قاب ندارد. در این‌گونه نماهای کرتین وال خط‌های قاب در نمای سازه مشخص نمی‌شوند. در واقع در نمای فریم لس آلومینیوم های خارجی قاب‌ها حذف می‌شوند. بدین ترتیب قاب‌ها از بیرون سازه قابل دیدن نیستند و نمای ساختمان به‌صورت یکپارچه و شیشه‌ای دیده می‌شود. ساختمان‌هایی با نمای کرتین وال بدون قاب زیباتر و مدرن‌تر از نوع دیگر آن به نظر می‌آیند.

نمای بدون قاب به دو گروه نمای فول فریم و نمای یو فریم تقسیم می‌شود، پارس آمود مجری نمای کرتین وال در ایران میباشد، شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.طراحی نمای شیشه ای کرتین وال
نمای کرتین وال بدون قاب

1- نمای کرتین وال فول فریملس (Full Frameless):

در این روش نمای کرتین وال، فریمی از پشت شیشه‌ها آنها را در بر می‌گیرد و از خارج سازه فریمی دیده نمی‌شود. در نمای کرتین وال فول فریم لس از چسب‌های مخصوصی برای ثابت ماندن شیشه‌ها در فضای بین لامل‌ها استفاده می‌شود.

2- نمای کرتین وال یو فریم (Uframe):

در روش نمای کرتین وال یو فریم یا یو چنل شیشه‌ها داخل کاست‌هایی به شکل U کار گذاشته می‌شوند. کاست‌ها نیز با پیچ یا پرچ بر روی لامل‌‌ها محکم می‌شوند. در این روش برای عایق‌سازی شیشه‌ها از لاستیک‌های EPDM و چسب‌های مخصوص سیلیکونی استفاده می‌شود.

3- نمای کرتین وال سمی فریم لس (Semi Frameless)

در این روش از نمای شیشه‌ای، فقط در یکی از جهت‌های افقی یا عمودی از درپوش، و در جهت دیگری از لاستیک برای ثابت ماندن شیشه استفاده می‌شود. می‌توان گفت این نوع نمای کرتین وال ترکیبی از نمای کرتین وال فریم لس و فیس کپ است.


برتری‌های نمای کرتین وال بدون فریم

✔ نصب آسان‌تر و سرعت بالای نصب تا حدود دو برابرِ سرعت نصب در روش قاب‌دار.

✔ امکان نصب شیشه‌های بازشو به داخل و دو جهته بر روی نمای سازه.

✔ قیمت مناسب.

✔ امکان بهره‌گیری از درپوش‌های دکوری در راستای شیشه‌های افقی و عمودی.

✔ فراهم کردن نمایی یکپارچه و یک‌دست برای سازه.

✔ نصب آسان شیشه‌ها بر روی قاب‌های آلومینیومی.

✔ داشتن واشرهای مخفی برای آب‌بندی نمای شیشه‌ای.

✔ امکان ایجاد مرزهای جداکننده سازه نما از سازه اصلی.

در ادامه به بررسی نمای شیشه ای و طراحی نمای شیشه ای خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.مجری نمای شیشه ای کرتین وال
سقف شیشه‌ای کرتین وال

سقف شیشه ای کرتین وال از زیباترین و مدرن‌ترین سقف‌های سازه‌ها در طراحی دکوراسیون دنیا است. سقف شیشه‌ای را به روش‌های مختلف می‌توان طراحی و اجرا کرد. ویژگی‌های سقف شیشه‌ای کرتین وال به این شرح است:

✔ نمای بسیار زیبای سازه.

✔ جذب انرژی گرمایشی از نور خورشید.

✔ نور گرفتن سازه از پرتو خورشید و مصرف کمتر انرژی برق برای روشنایی.

✔ داشتن دید گسترده به بیرون و دیدن آسمان زیبا در بالای سازه.

✔ امکان اجرا در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف.


طراحی نمای شیشه ای

طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال را شرکت‌هایی به‌عهده دارند که به‌عنوان مجری نمای شیشه ای کرتین وال شناخته شده‌اند. در روند طراحی و ساخت نمای کرتین وال مراحل مختلفی باید سپری شود. دو مرحله مهم در کامل شدن این پروژه مرحله طراحی و مرحله اجرای نمای شیشه ای کرتین وال است.

در طراحی نمای شیشه ای کرتین وال طراح نما موارد مختلفی مانند زیبایی سازه، پایداری دیوار شیشه‌ای، فاصله افقی و عمودی لامل‌ها، محاسبه فشار وارده بر ساختار نمای شیشه‌ای، نوع شیشه، وزن شیشه، بلندی دیوار شیشه‌ای و بسیاری موارد دیگر را در نظر می‌گیرد. در نظر گرفتن اصول ساختمان‌سازی در طراحی نمای شیشه ای کرتین وال ماندگاری و امنیت آن را تضمین می‌کند.

اجرای نمای شیشه ای کرتین وال

پس از طراحی، نوبت به اجرای نمای شیشه ای کرتین وال می‌رسد. اجرای نمای شیشه ای کرتین وال شامل مراحل زیرسازی فلزی، ساخت و نصب اسکلت آلومینیومی، نصب شیشه‌های کرتین وال و همچنین نصب نگهدارنده‌های همیشگی و درپوش‌های نمای کرتین وال است.

اجرای نمای شیشه ای کرتین وال به روش انجام می‌شود. روش نخست روش استیک، و روش دوم هم روش یونیتایز است.


روش‌های اجرای نمای شیشه ای کرتین وال

1- اجرای نمای شیشه ای کرتین وال به سبک استیک (Stick):

روش استیک شیوه‌ای است که در آن ابتدا لامل‌ها و اجزای عمودی و سپس لامل‌ها و اجزای افقی نما نصب می‌شود. در روش استیک ساخت و اجرای دیوار شیشه‌ای در کارگاه و همچنین محل ساخت سازه انجام می‌شود. همه اتصال‌های مورد استفاده در این روشِ نماکاری از براکت‌های گالوانیزه یا استیل تهیه می‌شوند. در روش استیک همه اجزای کرتین وال باید به‌صورت هم‌‌سان و هم‌ردیف اجرا شوند. همچنین نیاز است تا جاگذاری‌ها به صورت متناوب صورت گیرد.

2- اجرای نمای شیشه ای کرتین وال به سبک یونیتایزد (Unitized):

بهترین روش‌های آب‌بندی و هوابندی در نمای کرتین وال یونیتایزد مورد استفاده قرار می‌گیرد. همه مراحل ساخت و مونتاژ اصلی در این سیستم در داخل کارخانه انجام می‌شود و شیشه‌ها بر روی قاب‌های آلومینیومی نصب می‌شوند. در روش یونیتایزد پروفیل‌ها به شکل نر و ماده ساخته شده، در زمان نصب به یکدیگر وصل می‌شوند.

ساخت و نصب نمای کرتین وال یونیتایزد با دقت بسیار بالا و زیر نظر کارخانه سازنده صورت می‌گیرد. این سیستم مدرن‌تر و پیشرفته‌تر از روش پیشین، و البته پرهزینه‌تر هم هست.طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال
نمای شیشه ای کرتین وال Reynaers

نمای شیشه ای کرتین وال Reynaers همان درهای بزرگ شیشه‌ای است که در معماری مدرن استفاده زیادی دارند. این نوع نمای شیشه ای کرتین وال منظره‌های بیرون ساختمان را در معرض دید ساکنان داخل سازه قرار می‌دهد. زیبایی سازه‌های مدرن با وجود در و پنجره‌های رینرز چند برابر می‌شود. پنجره‌های Reynaers تمام خانه را در معرض تابش نور آفتاب قرار می‌دهد. نگهداری آسان درهای شیشه‌ای Reynaers برتری این نوع درها و پنجره‌ها است.

پنجره‌های شیشه‌ای رینرز ساخت شرکتی بلژیکی است. این شرکت در حدود 50 سال فعالیت خود بهترین پنجره‌های مدرن شیشه‌ای را ساخته و روانه بازارهای جهانی کرده است.
مطلب پیشنهادی: هزینه اجرا نمای شیشه ای


ویژگی‌های نمای شیشه ای کرتین وال Reynaers

پنجره‌های آلومینیومی رینرز نمای سازه‌های مسکونی و اداری را به شکلی بسیار زیبا و قابل‌توجه تغییر می‌دهند. مهم‌ترین ویژگی‌های نمای شیشه ای کرتین وال Reynaers به این شرح است:

* طراحی سازه‌های مدرن:

نخستین ویژگی این نوع پنجره‌های بزرگ آلومینیومی مدرنیزه کردن سازه‌های مسکونی و اداری است. ساختمان‌های مدرن شیشه‌هایی بزرگ، با کمترین قاب‌بندی دارند. چنین در و پنجره‌هایی ترکیب‌بندی زیبا و چشمگیری را در نمای بیرونی و داخلی سازه پدید می‌آورند. ترکیبی که با یک فضای مدرن و امروزی هماهنگ است.

* نورگیری طبیعی سازه:

این نوع در و پنجره‌ها داخل سازه را پر از نور می‌کنند. سازه‌هایی که بیشترین ورودی نور طبیعی را دارند، کمترین نیاز را در روز به روشن کردن لامپ‌های برق دارند. در نتیجه در این ساختمان‌ها استفاده از انرژی برق برای روشن کردن فضا به کمترین مقدار ممکن می‌رسد.

* مصرف پائین انرژی:

پنجره‌های رینرز دارای بیشترین عایق‌کاری هستند. این پنجره‌ها در برابر گرما، سرما، بارش باران و برف و سروصداهای بیرون از سازه به‌عنوان عایقی قدرتمند عمل می‌کنند. به همین دلیل استفاده از انرژی گرمایشی وسرمایشی در این سازه‌ها به کمترین مقدار خود می‌رسد. از طرف دیگر نورگیری طبیعی این پنجره‌ها در زمستان هم استفاده از انرژی گرمایشی را در داخل سازه به حداقل می‌رساند.

* شکل‌های گوناگون در طراحی و اجرا:

پنجره‌های رینرز تنوع فراوانی در شکل، رنگ، مدل، اندازه، و سبک دارند. این پنجره‌ها را می‌توان چرخشی، چرخشی شیب‌دار، کشویی، بازشو به بیرون، بازشو به داخل سازه و انواع دیگری طراحی و اجرا کرد. ازین‌رو مدل‌های مختلف پنجره‌های رینرز جلوه‌های متفاوتی به ساختمان می‌دهند. از برتری‌های پنجره‌های رینررز این است که می‌توانند شخصی‌سازی شوند و شما هر رنگ، مدل و سبکی که دوست دارید را برای سازه مورد نظر خود انتخاب کنید.

* استفاده از تکنولوژی پیشرفته در ساخت:

در ساخت پنجر‌های Reynaers از بهترین فناوری‌ها استفاده شده است. همۀ این فناوری‌ها باعث شده تا این پنجره‌ها علاوه بر زیبایی از عایق‌کاری خوبی هم برخوردار باشند. بهره بردن از این پنجره‌ها به بازدهی بیشتر انرژی کمک می‌کند. همچنین سازه و ساکنان آن را از سروصدای بیرون در امان نگه می‌دارد.

* تامین ایمنی سازه:

کارخانه‌های سازنده نمای شیشه ای کرتین وال Reynaers بیشترین سطح ایمنی را در ساخت آنها رعایت می‌کنند. آزمایش‌های مربوط به ایمنی این نوع پنجره‌ها در آزمایشگاه‌های مخصوص و با دقت بالا صورت می‌گیرد. به همین دلیل این پنجره‌ها دارای ایمنی بالایی هستند که آسودگی خیال شما را به همراه خواهد داشت.

* دوام بالا:

برتری دیگر نمای شیشه ای کرتین وال Reynaers دوام بالای آنها است، طراحی و اجرای نمای کرتین وال نیازمند بررسی و اجرا توسط کارشناسان مجرب این حوزه میباشد.نمای شیشه ای نمای کرتین وال
مجری نمای شیشه ای کرتین وال

شرکت‌های مختلفی اجرای نمای شیشه ای کرتین وال را به‌عهده گرفته‌اند. اما مهم‌ترین نکته درباره شرکت مجری نمای شیشه ای کرتین وال مهارت و حرفه‌ای بودن آن است. شرکت‌های مجری نمای شیشه ای کرتین وال این نوع نما را در ساختمان‌های مختلفی به کار می‌برند:

1- ساختمان‌های اداری و تجاری

بسیاری از سازندگان ساختمان‌های اداری و تجاری لوکس اجرای نمای شیشه ای کرتین وال را برای آن در نظر می‌گیرند. نمای شیشه‌ای این سازه‌ها را در خاطر همه ماندگار می‌کند.

2- مراکز خرید و پاساژها

مراکز خرید شیک هم بهترین سازه‌ها برای اجرای نمای شیشه ای کرتین وال هستند. بسیاری از مراکز خرید لوکس امروزی مجموعه‌ای از غرفه‌های فروش به همراه رستوران‌، کافی‌شاپ، مراکز بازی کودکان و مراکز تفریحی دیگر هستند.

3- برج‌ها

برج‌های مسکونی و اداری نیز از بهترین گزینه‌ها برای طراحی و اجرای نمای شیشه ای کرتین وال هستند.

4- خانه‌های ویلایی

طراحی و ساخت خانه‌های ویلایی با درهای شیشه‌های رینرز و نمای شیشه‌ای از جذاب‌ترین و موردپسندترین خانه‌های ویلایی هستند.


بهترین مجری نمای شیشه ای کرتین وال

بهترین مجری نمای شیشه ای کرتین وال شرکتی است که هم‌زمان که زیبایی یک سازه را در نظر می‌گیرد، امنیت و ماندگاری این نوع نماکاری را هم مورد توجه قرار دهد. طراح حرفه‌ای نخستین عامل موفقیت در اجرای یک پروژه دیوار شیشه‌ای است. پس از آن نوبت به اجرای پروژه می‌رسد. دقت در اجرای صحیح نمای شیشه ای کرتین وال به‌عهده مهندسان سازه است.

البته یک نکته را هم نباید فراموش کرد که استفاده از مواد و مصالح باکیفیت، قدم دیگری در اجرای صحیح پروژه نمای کرتین وال است.

قیمت نمای شیشه ای نمای کرتین وال:

هزینه اجرای نمای شیشه ای کرتین وال به موارد مختلفی بستگی دارد که مجری نمای شیشه ای کرتین وال در آغاز هر پروژه برای شما محاسبه می‌کند.


عوامل موثر در قیمت نمای شیشه ای کرتین وال

* نوع نمای دیوار شیشه‌ای در نمای شیشه ای کرتین وال.

* بلندی ساختمان.

* نوع طراحی نمای ساختمان با نمای شیشه ای کرتین وال.

* اندازه دهانه سازه نمای شیشه ای کرتین وال.

* برند شیشه در نمای شیشه ای کرتین وال.

* اندازه شیشه.

* دو یا سه جداره بودن شیشه یا شیشه ضدگلوله.

* جنس لامل‌ها.

* اندازه لامل‌ها.

* فاصله بین لامل‌ها در نمای کرتین وال.

* نوع لامل‌ها در نمای شیشه ای .

* بیلت آلومینیوم مصرفی در نمای شیشه ای

* نوع پروفیل مصرفی.

* خارجی یا داخلی بودن مواد مورد استفاده در ساخت دیوار شیشه‌ای.

* نوع اکسسوری‌ها در نمای شیشه ای.

* نوع سیستم دیوار کرتین وال.


طراحی نمای کرتین وال

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک سازه که تاثیر زیادی در ماندگاری آن دارد، نمای آن و طراحی نمای کرتین وال است. نمای سازه‌های مدرن باید متناسب با کارکرد و شیوه ساخت ساختمان‌های مدرن طراحی و اجرا شود. نمای شیشه ای نمای کرتین وال یکی از جدیدترین و زیباترین نماهای ساختمان در دوران کنونی است. البته تنها نتیجه طراحی و ساخت ساختمان شما با نمای شیشه‌ای، زیبایی آن نیست. بلکه نمای شیشه ای کرتین وال سازه شما از سروصدای محیط پیرامون دور نگه می‌دارد، مصرف انرژی را در داخل سازه به کمترین مقدار خود می‌رساند، در طراحی و اجرای نمای کرتین وال از نفوذ آب باران و برف به داخل سازه جلوگیری می‌کند، برای مشاوره درباره طراحی و اجرای نمای کرتین وال بهتر است با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

و آسایش و آرامشی از جنس دیواری شفاف و زیبا با نام نمای کرتین وال برای شما ایجاد می‌کند.


طراحی و اجرای نمای کرتین وال

اجرای نمای کرتین وال به ساختمان های اواسط قرن 20 گفته می شود که یک روکش بیرونی از جنس شیشه و آلومینیوم دارند. به صورت دقیق تر این نما، یک محفظه غیر باربر است. این نما ها در طیف وسیعی از مدل ها با ویژگی های عایق و زیبایی شناسی تولید می شوند و یک سطح ایمن برای ساختمان می سازند. این سطح ایمن می تواند در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مختلف از ساختمان محافظت کند. به طور کلی از فلز ها و شیشه های سبک وزنی برای ساخت و طراحی نمای کرتین وال استفاده شده است. با این حال وزن کم آن به اجزای بتنی یا فولادی مثل ستون ها انتقال داده می شود.


احداث ساختمان های بلند با آسانسور ها و نمای کرتین وال

با توسعه روزافزون صنعت ساختمان سازی و استفاده از آسانسور ها، از بتن مسلح و فولاد برای ساخت و ساز استفاده شد. به این ترتیب طراحان دیگر به دیوار بیرونی برای پشتیبانی از وزن ساختمان نیازی نداشتند. در ادامه ساختمان ها بلند تر و سبکتر ساخته شدند. این ترتیبات منجر به استفاده از انواع سیستم های نمای کرتین وال شد. با پیشرفت ساخت و ساز از ورق های فلز و آلومینیوم برای دیوار ها و نما های کرتین وال استفاده شد. 


اجرای نمای کرتین وال و هزینه آن

اگر در حال ساخت یک سازه بزرگ هستید، قیمت و هزینه ها اهمیت زیادی دارند. قیمت یک ساختمان مجموعه ای هزینه ها برای طراحی، نما، نیروی انسانی و گاهی تعمیرات است. کرتین وال هم همچون هر نمای دیگری نیاز به هزینه هایی دارد. هزینه های نهایی آن متناسب با مواد مورد استفاده، طراحی، اندازه ساختمان و محل سازه می تواند متفاوت باشد. شما باید متناسب با این هزینه ها بودجه کافی را کنار بگذارید. این نکته را هم در نظر بگیرید که برای اجرای نما باید از متخصصین این حوزه کمک بگیرید. طراحی متخصص، مشارکت معمار و مجوز ها هزینه های خاص خود را دارند. با وجود همه هزینه های اولیه که از آن ها یاد کردیم، سیستم کرتین وال در دراز مدت، به کاهش هزینه های شما کمک می کند. این پانل ها می توانند موجب بهینه سازی مصرف انرژی شوند. استفاده از مواد سبک و پایدار دلیل دیگری است که موجب کاهش هزینه ها می شود. 


این نکته مهم وجود دارد که آیا نمای کرتین وال برای ساختمان شما مناسب است یا خیر؟ اولین چیزی که باید در این جهت بررسی شود، اندازه ساختمان است. اجرای نمای کرتین وال برای هر نوع سازه ای با طبقات مختلف استفاده می شود. با این حال استفاده از آن برای آسمان خراش ها و ساختمان های بسیار بلند مناسب تر است. نکته دیگری که درباره استفاده از نمای کرتین وال اهمیت دارد، قدمت و ترکیب ساختمان است. ساختمان های قدیمی تر به دلیل قدمت و استهلاکی که دارند، محدودیت هایی برای برنامه ریزی و کارکرد ایجاد می کنند. در نتیجه برای استفاده از این نما به ویژگی های مواد اولیه و ساختمان توجه کافی داشته باشید.

جهت طراحی نمای کرتین وال میتوانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.


مزایای اجرای نمای کرتین وال

طراحی و اجرای نمای کرتین وال در ساختمان‌های تجاری بیشترین محبوبیت را دارند. اکثر صاحبان مشاغل، نمای کرتین وال را به دلیل مزایای تجاری فراوانی که برای آن‌ها به همراه می‌آورد، انتخاب می‌کنند. در این قسمت به برخی مزایای اجرای نمای کرتین وال می‌پردازیم.


هزینه های ساخت و ساز کمتر کرتین وال

از آن‌جایی که طراحی نمای کرتین وال شامل مواد سبک وزن است، هزینه ساخت آن را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.


پشتیبانی وزن کرتین وال

طراحی شده‌اند که وزن خود را بدون حمایت از ساختمان تحمل می‌کند.


کاهش مصرف برق توسط کرتین وال

اجرای نمای کرتین وال ممکن است سرمایه گذاری مقرون به صرفه‌ای باشد زیرا مصرف برق را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. طراحی و اجرای نمای کرتین وال طوری صورت گرفته است که به تثبیت دمای ساختمان کمک می‌کند. در مقایسه با شیشه‌های معمولی، جدیدترین کرتین وال‌ها 40.8 درصد از نیازهای گرمایشی ساختمان را کاهش می‌دهند.


ایمنی در برابر آتش سوزی

طراحی نمای کرتین وال  باعث شده است یک حائل بین محفظه‌های ساختمان ایجاد شود که ایمنی در برابر آتش را افزایش می‌دهد. در صورت بروز حادثه یا اضطراری، طراحی نمای کرتین وال به کاهش گسترش حرکت آتش در تاسیسات کمک می‌کند. 


از بین بردن نفوذ آلاینده‌ها

طراحی و اجرای نمای کرتین وال اجازه نفوذ آب در هنگام بارش و آلاینده‌های هوا را نمی‌دهد. این ویژگی سازگار با محیط زیست هستند زیرا دسترسی دی اکسید کربن را نیز مسدود کرده و دوام سازه ساختمان را افزایش می‌دهد.


حفاظت در برابر باد

طراحی نمای کرتین وال مقاومت سازه ساختمان و محافظت در برابر باد را تضمین می‌کند. سیستم کرتین وال این کار را با توزیع مساوی نیروی جنبشی در امتداد سطح سازه انجام می‌دهد. از این رو، سازه مقاومت بیشتری در برابر نیروهای باد ایجاد می‌کند.


تاثیر مثبت بر فضای داخلی ساختمان

طراحی و اجرای نمای کرتین وال نورگیر بسیار عالی را در داخل ساختمان تضمین می‌کند. این به شما کمک می‌کند تا فضای کوچک‌تر را به طرز قابل توجهی بهینه کنید.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: