Menu
بازگشت به بلاگ

طراحی نمای شیشه ای ساختمان

@description

در این مقاله درباره طراحی نمای شیشه ای ساختمان به صورت کامل توضیح دادیم لطفا همراه ما باشید.


اجرای نمای شیشه‌ ای

اجرای نمای شیشه‌ ای برای برج ‌ها و ساختمان ‌ها یکی از رایج و مرسوم‌ ترین نماهای امروزی به شمار می‌رود. بارها بار در مقاله ‌های مختلفی از سایت خود، به این موضوع اشاره شد که طراحی و اجرا نمای شیشه ای ساختمان ، یکی از اساسی‌ ترین مراحل به هنگام ساخت یک بناست.


طراحی و اجرای نمای شیشه ای

از آن جایی که نمای ساختمان، اولین بخش از ساختمان است که در مقابل نگاه بیننده قرار می‌گیرد، به اهمیت و توجه بیشتری نسبت به هر بخش دیگری از ساختمان نیاز دارد. چرا که بسیاری افراد، بعد از این نگاه ‌های سطحی نیز، به قضاوت ‌های اولیه و سنجش کل بنا تنها از روی نمای خارجی، اقدام می‌کنند. با وجود چنین شرایطی، امروزه بسیاری از کارفرما ها اهمیت بیشتری برای طراحی نمای مدرن ساختمان خود قائل شده و معتقدندکه صرف هر مقدار از زمان و هزینه، برای این مسئله تاثیرگذار و ارزشمند است. به عنوان مثال تعدادی از مجرب و کاربلد ترین معماران را از سراسر دنیا جذب و استخدام می‌کند تا سبک دلخواه و مورد پسند خود را برایشان پیاده کند.


طراحی و اجرا نمای شیشه ای مدرن

اجرا نمای شیشه ‌ای ساختمان، امروزه در نمای بسیاری از برج قابل مشاهده است و طرفداران منحصر به فردی برای خود دارند. به همین تصمیم گرفتیم در قالب یک محتوا از سایت، به صورت خلاصه ‌وار و مفید به بررسی موضوع اجرای نمای شیشه‌ ای بپردازیم. اگر به فکر طراحی و اجرا نمای مدرن در ساختمان و ملک خود هستید، مطالعه این مقاله بهترین گزینه پیش روی شماست؛ پس در ادامه مطلب همراه ما باشید تا به اطلاعات بیشتری در این زمینه دسترسی یابید.


اجرا نمای شیشه‌ ای ساختمان

تحقیقات و آمار های گزارش شده در سال‌های اخیر خبر از فناوری‌ های نوین و مدرنی در صنعت ساختمان سازی به کاربران می‌دهد. از جمله آن ‌ها نمای سازه‌ هاست که در هر سایز و کاربردی، از اساسی ‌ترین اجزای یک ساختمان و بنا محسوب می‌شوند. این روزها، طراحان و معماران در تلاش‌اند، تا در اجرای نمای ساختمان، از بهترین الگو و سبک‌ها بهره گیرند. اجرای نمای شیشه ‌ای، که امروزه در بسیاری از سبک نما ها را به خود اختصاص داده، یکی از موفقیت ‌های آن‌ها در این حوزه است. استفاده و اجرا نمای شیشه‌ ای مدرن، در برج ‌های تجاری و بزرگ، با برخورداری از ویژگی ‌های منحصر به فردی همچون درخشندگی و شفافیت، در مرکز توجه عموم مردم قرار گرفتند. علاوه بر این جلوه متفاوت‌تری، برای منظر کلی شهر به ارمغان می‌آورند.


طراحی نمای شیشه ای ساختمان با روش کرتین وال

برای اجرا نمای شیشه‌ ای ساختمان، چندین گزینه پیش روی خود دارید که می‌توانید بر اساس هدف و سطح مالی خود، به انتخاب هر یک از آن‌ها اقدام نمایید. اجرا نمای شیشه‌ ای مدرن، با روش کلی و رایجی تحت عنوان کرتین وال یا همان Curtain Wall صورت می‌گیرند. این عنوان در زبان فارسی معنای دیوار پرده‌ای می‌دهد. اگر هیچ گونه شناخت و پیش زمینه‌ای نسبت به این روش ‌ها ندارید، جای نگرانی نیست؛ کافیست در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با انواع مختلفی از آن آشنا شوید. همچنین میتوانید با کلیک بر روی لینک درباره نمای شیشه ای نمای کرتین وال، اطلاعات بیشتری کسب نمایید.


انواع اجرا نمای شیشه‌ ای ساختمان با روش کرتین وال عبارت‌اند از:طراحی و اجرا نمای شیشه ای

کرتین وال استیک یا لامل

این دسته از انواع کرتین وال‌ها، نصب و اجرای ساده‌ای داشته و گاه با عنوان دیگر جدا شونده، شناخته و معرفی می‌شود. روش اجرا نمای شیشه‌ ای مدرن لامل، با توجه به نوع قاب، در دو حالت بدون قاب و درب دار دسته بندی می‌شوند و نحوه اجرا و نصب آن‌ ها از هم متفاوت است. برای مثال، روش اجرای نمای شیشه‌ ای لامب بدون قاب، در نگاهی سطحی و اول به آن متوجه هیچ گونه اتصال یا قابی نخواهید شد. به منظور ایجاد نمای خاص و زیباتر، همه قاب ‌ها و زیر شیشه ‌ها تعبیه شدند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم کرتین وال استیک، میتوانید این مطلب را مطالعه نمایید.


دیوار پرده‌ای یکپارچه یا یونیتایز

فرایند روش طراحی نمای شیشه ای ساختمان یونیتایز، به این ترتیب است که ابتدا پیش از هر اقدامی، تمامی محاسبات و پیش بینی‌ ها در رابطه با کل نما به خصوص قسمت‌ های حساس، انجام شده و بعد از اقدام به مدل سازی های دقیق سه بعدی، همه اطلاعات به کارخانه سازنده ارائه می‌شود. سپس کارخانه سازنده مطابق با اطلاعاتی دریافتی، تمامی قطعات و تجهیزات مورد نیاز برای اندازه، آب ‌بندی و هوا‌ بندی به صورت جزئی طراحی و تولید می‌شوند.

فرایند ساخت و تولید منحصر به فرد در این روش، نمای شیشه ‌ای ساختمان را در بهترین حالت ممکن و با برخورداری از استحکام و مقاومت بالایی طراحی و اجرا می‌کند؛ به خاطر همین است که طراحی نمای شیشه ای مدرن یکپارچه شده، هزینه‌های نسبتاً بالاتری برای کارفرما به بار می‌آورد.


کرتین وال اسپایدر یا همان عنکبوتی

در این طراحی نمای شیشه ای مدرن ، شیشه‌ها توسط اتصالات متمرکز و نقطه ‌ای به سازه مورد نظر وصل می‌شوند. با این حال، اصلی ‌ترین کاربرد آن‌ها، در ساختمان‌ هایی می‌باشد که هیچ نوع سازه افقی و عمودی در آن‌ها قابل مشاهده نیست. سادگی نصب و اجرای نمای شیشه ‌ای عنکبوتی و همچنین برخورداری از هزینه ‌های کمتر موجب محبوبیت و استقبال بیشتر مردم ایران از آن شده است. افزون بر موارد فوق، با وجود نگهداری و نظافت کمتر روش اسپایدر، کارفرما به راحتی می‌تواند سفارش سازی های زیاد دیگری عهده دار شود. دست عنکبوتی، اتصال دهنده، شیشه و اسکلت اصلی تعدادی از قطعات مورد نیاز برای اجرا نمای شیشه ‌ای مدرن عنکبوتی هستند.
مطلب پیشنهادی: مراحل اجرای نمای کرتین وال


اجرای نمای ترمال بریک برای طراحی و اجرای نمای شیشه ای

علاوه بر این بخش، در مقاله دیگری با عنوان اجرای نمای شیشه ‌ای ترمال بریک، به بررسی تخصصی و جزئی‌ تری از این موضوع پرداخته‌ایم؛ پیش از هرگونه شرح و توضیحی، شما را با معنای لغوی ترمال بریک آشنا می‌کنم؛ ترمال بریک یا همان شکست حرارتی، در حقیقت مانعی در برابر عبور حرارت و گرماست. به عبارتی دیگر سیستم عایق حرارتی می‌باشد که بین دو سازه یا محیط قرار می‌گیرد تا از انتقال و مبادله گرما میان آن‌ها جلوگیری نماید.


مزایای اجرای نمای شیشه ای ترمال بریک

عایق بندی کامل و صد در‌صدی محیط داخلی ساختمان، زیبایی، ظرافت و برخورداری از همه قابلیت‌ های پنجره‌های UPC ، تنها گوشه ‌ای از مزایای اجرای نمای شیشه ‌ای ترمال بریک، برای در و پنجره و نمای یک ساختمان یا برج هستند. افزون بر موارد فوق، به خاطر داشتن تنوع زیاد در رنگ، فرم و گستردگی استفاده از یراق آلات، صنعت ساختمان سازی را تقریباً نسبت به مسائلی مختلفی، بی نیاز ساخته است. در واقع اجرای نمای شیشه ‌ای ترمال بریک و استفاده از درب و پنجره‌ های ساخته شده از آن، که از مزیت ‌های بسیاری برخورداراند که عبارتند از:

  • ظرافت، زیبای و استحکام
  • بکارگیری انواعی از یراق آلات نظیر فیلکس واگنی، لیفت‌اند اسلاید، کلنگی و دو حالته
  • مجهز شده به لاستیک پلی آمید به منظور ممانعت از اتلاف انرژی
  • برخورداری از قابلیت نصب شیشه ‌های تک، دو و سه جداره
  • استحکام و مقاومت بالا در برابر اشعه UV و فشار مواد شیمیایی
  • استفاده از واشر های EPDM باکیفیتی که طول عمر بالایی جهت جلوگیری از عبور، گرد وخاک و آب دارند

به صورت کلی و مختصر در قالب یک جمله، اجرای نمای شیشه ‌ای ترمال بریک، برای طراحی و اجرای نمای برج یا یک ساختمان، باعث صرفه جویی هرچه بیشتر در انرژی و قیمت نمای شیشه ای می‌گردد؛ اگر اتلاف گرما در زمستان، و سرمای کولر و پکیج‌ها در هوای گرم تابستان برای شما هم به یک معضل تبدیل شده، بدانید و آگاه باشید که اجرای نمای شیشه‌ ای ترمال بریک، بهترین گزینه پیش روی شماست.

جهت مشاوره درباره طراحی نمای شیشه ای ساختمان با کارشناسان فن ما تماس حاصل نمایید.


اجرا نمای شیشه‌ ای مدرن

اصلی ‌ترین علت کارفرما ها برای اجرا نمای شیشه ‌ای مدرن، انعکاس منظره پیرامون روی سطوح شیشه ‌ای ساختمان است. و از این طریق حس فضای بازی را به افراد القا می‌کند. برخلاف گذشته که این سبک از نما، بیشتر برای ساختمان‌ هایی با کاربری اداری و تجاری رایج ‌تر بوده، این روزها شاهد شاهکارهایی از اجرای نمای شیشه‌ ای در خانه‌ ها مدرن و جذاب امروزی هستیم.


اجرای نمای شیشه ای برای ساختمان

استفاده از شیشه برای پوشش نمای سطوح یا کوچک از فضا هایی مانند اتاق نشیمن یا خواب، بی شک برای هر فردی تازگی و جذابیت دارد. معماران برجسته و مجرب که در سراسر دنیا و حتی کشور عزیز ما ایران وجود دارند، شما را برای دسترسی به خانه رویایی خود یاری می‌رسانند. تنها کافیست بعد از کسب اطلاعات کافی، طرح دلخواه خود را برای اجرا نمای شیشه ‌ای مدرن، انتخاب نمایید.

در ادامه جهت آشنایی بیشتر شما، تعدادی از برترین و بی‌نظیر‌ ترین ساختمان‌ هایی که از نمای شیشه ‌ای مدرن، بهره گرفته‌ اند را برایتان به نمایش گذاشته‌ایم.

در صورت علاقه و نیاز به اطلاعات بیشتر از نوع نما‌های شیشه ‌ای، شما رابه مطالعه مقاله با عنوان اجرای نمای شیشه ‌ای ترمال بریک، دعوت می‌کنم.طراحی و اجرا نمای شیشه ای مدرن

اجرا نمای شیشه می تواند به کاهش صداهای مزاحم اطراف کمک کند. با استفاده از شیشه ها می توانید از نور خورشید در طول روز استفاده کنید و مصرف انرژی را کاهش دهید. شیشه های مختلف تک جداره، دو جداره و فریم لس برای ساخت نمای شیشه استفاده می شوند. هر یک از انواع شیشه ها دارای ویژگی های مختلفی هستند و در مکان های مختلفی هم استفاده می شوند. قیمت طراحی نمای شیشه ای مدرن یکی از فاکتور هایی است که ذهن بسیاری از مشتریان را به خود مشغول می کند. برای اینکه قیمت اجرا نمای شیشه ای را برآورد کنید، باید فاکتور های زیادی را در نظر بگیرید. 

اندازه 

اولین و بدیهی ترین فاکتوری که در قیمت اجرا نمای شیشه ای مدرن تاثیرگذار است، اندازه نماست. هر چقدر اندازه ساختمان بزرگ تر باشد، قیمت طراحی و اجرا نمای شیشه ای مدرن هم بیشتر می شود.

قاب

قاب یا فریم یکی از همراهان اصلی شیشه هاست. قاب ها معمولا از موادی همچون فولاد ضد زنگ ساخته می شوند تا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم باشند. شکل دیگری از اجرا نمای شیشه ای ساختمان، استفاده از شیشه های فریم لس است. در صورتی که از قاب های مقاوم و با کیفیت در اجرا نمای شیشه استفاده کنید، قطعا قیمت طراحی نمای شیشه ای مدرن هم بیشتر می شود.

دو فاکتوری که در بالا برای قیمت اجرا نمای شیشه ای ذکر کردیم، از مهم ترین فاکتور هایی هستند که برای این نما اهمیت دارد. برای انتخاب یک نمای شیشه ای مناسب همه ویژگی های شیشه و نیاز ساختمان را در نظر بگیرید. 
جهت مشاوره درباره مراحل اجرای نمای کرتین وال نیز میتوانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.


اجرا نمای شیشه ای ساختمان

اجرا نمای شیشه می تواند به کاهش صداهای مزاحم اطراف کمک کند. با استفاده از شیشه ها می توانید از نور خورشید در طول روز استفاده کنید و مصرف انرژی را کاهش دهید. شیشه های مختلف تک جداره، دو جداره و فریم لس برای ساخت نمای شیشه استفاده می شوند. هر یک از انواع شیشه ها دارای ویژگی های مختلفی هستند و در مکان های مختلفی هم استفاده می شوند. قیمت طراحی نمای شیشه ای مدرن یکی از فاکتور هایی است که ذهن بسیاری از مشتریان را به خود مشغول می کند. برای اینکه قیمت اجرا نمای شیشه ای را برآورد کنید، باید فاکتور های زیادی را در نظر بگیرید، همچنین میتوانید برای کیفیت بهتر از پنجره ترمال بریک نیز استفاده نمایید

  • اندازه 

اولین و بدیهی ترین فاکتوری که در قیمت اجرا نمای شیشه ای مدرن تاثیرگذار است، اندازه نماست. هر چقدر اندازه ساختمان بزرگ تر باشد، قیمت طراحی و اجرا نمای شیشه ای مدرن هم بیشتر می شود.

  • قاب

قاب یا فریم یکی از همراهان اصلی شیشه هاست. قاب ها معمولا از موادی همچون فولاد ضد زنگ ساخته می شوند تا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم باشند. شکل دیگری از اجرا نمای شیشه ای ساختمان، استفاده از شیشه های فریم لس است. در صورتی که از قاب های مقاوم و با کیفیت در اجرا نمای شیشه استفاده کنید، قطعا قیمت طراحی نمای شیشه ای مدرن هم بیشتر می شود.

دو فاکتوری که در بالا برای قیمت اجرا نمای شیشه ای ذکر کردیم، از مهم ترین فاکتور هایی هستند که برای این نما اهمیت دارد. برای انتخاب یک نمای شیشه ای مناسب همه ویژگی های شیشه و نیاز ساختمان را در نظر بگیرید.
مطلب پیشنهادی:


سیستم کرتین وال


سخن پایانی

سبک متنوعی که امروزه در سراسر دنیا از طراحی نما های ساختمان وجود دارد، قطعاً شما را هم دچار سردرگمی و آشفتگی در رابطه با این موضوع و انتخاب آن‌ها کرده است. با وجود چنین وضعیتی، تنها با تحقیقات و اطلاعات زیاد می‌توان با انتخاب درست به نتیجه مطلوب و دلخواه رسید؛ برای داشتن کیفیت طراحی و اجرای عالی ما شرکت مجری نمای شیشه ای یعنی شرکت پارس مود را به شما پیشنهاد می دهیم. شرکتی با متخصصین خبره و پیشینه ای حرفه ای که مجری نمای شیشه ای ساختمان و همچنین مجری نمای شیشه ای مدرن است پیشنهاد می دهیم.

به خاطر اهمیت این قبیل از موضوعات و کمک به کاربران همیشگی سایت خود، تصمیم گرفتیم محتوای این بخش مقاله را، به بررسی کامل و تخصصی از طراحی و اجرا نمای شیشه‌ ای مدرن و ترمال بریک اختصاص دهید. خوشحالیم که برای کسب اطلاعات خود مقاله و سایت ما را انتخاب و تا این بخش ما را همراهی نموده‌اید. اگر مقاله فوق را با تمرکز و دقت بالا، مطالعه کرده باشید، حال می‌توانید به تصمیم‌گیری و قضاوت درباره انتخاب این سبک از نمای برج یا ساختمان، بپردازید.

شما میتوانید جهت مشاوره درباره طراحی و اجرا نمای شیشه ای مدرن و طراحی و اجرای نمای شیشه ای ساختمان با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

کاربر مهمان:

اجرا نمای شیشه ای مدرن بهتر از شیوه های کلاسیک هست و به ساختمون زیبایی خاصی میبخشه

ادمین سایت:

خیلی ممنون از نظرتون درباره اجرا نمای شیشه ای مدرن، بله در مجموع نمای مدرن زیبایی و جلوه خاصی به ساختمان خواهد داد.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: