Menu
بازگشت به بلاگ

طراحی و اجرای اسکای لایت

@description

در این مقاله به بررسی اسکای لایت و طراحی اسکای لایت به همراه مزیت های آن خواهیم پرداخت، همچنین به بررسی موارد زیر نیز میپردازیم:

  • طراحی و اجرای اسکای لایت
  • مجری اسکای لایت
  • طراحی اسکای لایت
  • فروش انواع اسکای لایت
  • سیستم اسکای لایت


مجری اسکای لایت

پارس آمود، مجری اسکای لایت در ایران میباشد، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی اسکای لایت و سیستم اسکای لایت، حتما این مطلب را مطالعه نمایید.

به احتمال زیاد بعد شنیدن عنوان اسکای لایت، از روی کنجکاوی خود، به دنبال مطلبی برای آشنایی بیشتر در رابطه با آن هستید؛ یا در حالت دیگر، ممکن است با برخورداری از آشنایی اندکی نسبت به اسکای لایت‌ ها، تمایل به طراحی و حتی اجرای آن‌ ها داشته باشید. به هر حال، ما تمام تلاش خود را بکار بردیم تا با در نظر‌ گیری هر دو حالت، اطلاعات مفیدی راجع به نحوه طراحی و اجرای لایت روم ‌ها، در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم؛ اگر تا پایان این مقاله از سایت، با اشتیاق و تمرکز ما را همراهی کنید، قول می‌ دهم شما هم همانند بسیاری از افراد دیگر، شیفته و حیران این سبک از معماری و دنیای هنر شوید. پس همین حالا شما را به مطالعه ادامه مطلب دعوت می‌کنم، همچنین برای افزایش اطلاعات درباره اسکای لایت روی لینک کلیک نمایید.


طراحی اسکای لایت

بی شک، با صحبت و مطالعه در رابطه با موضوعات مقاله و طراحی اسکای لایت، سؤال اسکای لایت چیست و چه کاربردی دارد؟ در ذهن شما نقش خواهد بست؛ به همین دلیل پیش از هر گونه گفتاری، تعریف مختصر و مفیدی درباره آن به شما ارائه می‌دهم؛ در واقع اسکای لایت، طراحی و اجرای نوعی سقف می‌باشد که به وسیله باز نمودن گوشه از سقف و تبدیل به سقف پلی کربنات یا شیشه‌ ای به وجود خواهد آمد.


مجری اسکای لایتانواع اسکای لایت

حال نوع ثابت یا متحرک بودن آن، بنا بر سلیقه کارفرما و مشتری انتخاب می‌شود. یکی از مشخصه بارز استفاده از طراحی اسکای لایت متحرک، بهره‌گیری از نور طبیعی و هوای آزاد بیرون است. با این شرایط، می‌توان از شر فضا های تاریک، دلگیر و خفه‌ کننده رهایی یافت و از هوای تمیز محیط لذت برد؛ البته در شرایطی که محیط پیرامون شما، گوشه‌ ای از طبیعت بکر یا مناطق خوش آب و هوا باشد، نه منطقه‌ای آلوده که تنفس در هوای آن چیزی جز اقدامی خطرناک نیست.

سقف شیشه‌ ای یا همان اسکای لایت، سازه‌ای برخوردار از قابلیت گذر نور می‌باشد و در حال حاضر به عنوان جایگزین مناسب و رایجی از مصالح ساختمانی است که روی سقف بنا و ساختمان‌ ها اجرا می‌شود. اسکای لایت، شبیه به پنجره‌ها، بخشی اساسی و اصلی از یک ساختمان بوده که اغلب با قرار‌گیری بر روی سقف خانه‌ ها به حالت تخت، فرصت بیشتری برای ارتباط با فضای پیرامون فراهم می‌کند.


طراحی و اجرای اسکای لایت

علاوه بر تمامی موارد فوق، طراحی و اجرای اسکای لایت، با کلی مزایای بی‌شمار و منحصر به فرد، می‌تواند نمای ساختمان رویایی شما را به حقیقت تبدیل کند؛ البته در صورتی که به شخص کاربلد و متخصصی در این زمینه سپرده شود. به عنوان مثال، شرکت مهندسی پارس آمود مجری اسکای لایت با سال‌ها تجربه، از مجموعه‌ هایی در ایران به شمار می‌رود که به راحتی از پس طراحی و اجرای اسکای لایت و یا سقف شیشه‌ ای برمی‌آید.

با اندکی تحقیق متوجه خواهید شد که این شرکت با برخورداری از بهترین کارکنان و معماران در سطح دنیا، پروژه‌های متعدد و لوکسی به اجرا رسانده‌اند؛ جهت آشنایی بیشتر شما با مجموعه حرفه‌ ای پارس آمود، شما را به مطالعه مقاله‌ های دیگر از سایت دعوت می‌کنم.


طراحی نمای ساختمان

توجه و اهمیت بیش از گذشته کار فرمایان و صاحبان املاک به نحوه طراحی و اجرای نمای ساختمان و برج‌های خود منجر شده است که امروزه در سطح دنیا شاهد ارائه طراحی‌ های خاص و متنوعی از معماران شناخته شده باشیم؛ طراحی اسکای لایت، سبکی برای طراحی نمای ساختمان است که امروزه بسیاری از مردم علاقه‌مند به اجرای آن هستند. مثلا اگر توجه کنید، بسیاری از افراد، اجرا اسکای لایت یا سقف شیشه‌ ای را یکی از ویژگی‌ های اصلی برای یک ساختمان مجلل و لوکس می‌دانند.

مطلب پیشنهادی: مجری نمای مدرن

سقف شیشه ایسیستم اسکای لایت

هر سقف اسکای لایت بدون درنظر گیری نوع و فرم آن، شامل سه بخش اصلی و اساسی می‌ شود که عبارت‌ اند از:


اعضای پشتیبان سیستم اسکای لایت

اعضای پشتیبان فریم‌های پشتیبان طولی و عرضی هستند که عموما از آلومینیوم ساخته می‌شوند. این بخش از اسکای لایت ها یا همان سقف شیشه‌ای، به منظور نصب بخشی شیشه‌ ای درون آن‌ ها، روی سقف قرار می‌گیرند.


بخش شیشه‌ای سیستم اسکای لایت

شیشه‌ ای که برای سقف اسکای لایت مورد استفاده واقع می‌ گردد، مسئولیت عبور نور و زیبایی را به کل سازه بر عهده دارد؛ این بخش از اسکای لایت‌ ها، انواع مختلفی دارند و مطابق با سلیقه کارفرما انتخاب می‌شوند. مثلاً به منظور جلوگیری از اتلاف گرما و انرژی، می‌تواند از نوع ذخیره کننده انرژی باشد. یا هر یک از انواع ضد صوت و یا ضد آلودگی صوتی، یا نشکن انتخاب شوند.

البته به یاد داشته باشید که با انتخاب هر یک از موارد فوق، شیشه موجود در ساختار اسکای لایت، از عبور و ورود اشعه مضر UV ممانعت خواهد کرد و همچنین نظافت و نگهداری از آن کار راحتی به نظر می‌رسد.

همچنین با توجه به مزایای سقف اسکای لایت ترمال بریک نیز میتوانید از این سقف هم استفاده نمایید.


فروش انواع اسکای لایت


گسکت یا بخش آب‌ بندی

آخرین بخش از طراحی اسکای لایت، هم مانع اتلاف و هدر رفت انرژی شده، و هم به هنگام بارش و برف، از نفوذ رطوبت از محیط به داخل بنا جلوگیری می‌کند.

مزایای طراحی و اجرای اسکای لایت

قبل از اقدام به هر کاری ابتدا باید مطمئن شویم که مزیت‌ های این کار به اندازه‌ ای هست که ما را از خرید انواع اسکای لایت راضی و خشنود سازد؛ نمای ساختمان و نحوه طراحی آن، فرایندی اساسی است که برای اجرای آن باید تمامی جنبه‌ ها را در نظر گرفت. بنابراین در ادامه تعدادی از مزیت‌ های اساسی این طراحی را زیر ذره‌ بین سایت پارس آمود بررسی می‌کنیم و می بینیم که فروش انواع اسکای لایت چقدر رواج دارد.

برای مشاوره درباره فروش انواع اسکای لایت و سیستم اسکای لایت میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.


بهره گیری از نور طبیعی

کمتر کسی در میان ما وجود دارد که از فضای روشن آن هم با نوری طبیعی لذت نبرد. به خاطر همین علاقه بودن که به مرور زمان مردم به فکر خلاقیتی افتادند که به وسیله آن از نور طبیعی روز بهره گیرند. در همین دوره‌ ها بود که طراحی و اجرای اسکای لایت یا سقف شیشه‌ ای مورد استقبال حجم انبوهی از کاربران قرار گرفتند.

تماس نور طبیعی آفتاب و خورشید نه تنها حس و مود بهتری به افراد القا می‌کند بلکه تاثیرات مثبت و شایان توجهی بر روی سلامتی آن‌ ها می‌گذارد؛ در کل با اجرا اسکای لایت برای سقف و نمای محل کار، می‌توان از حداکثر انرژی و حال خوب کارکنان برای کسب و کار بهتر، بهره برد.


کمک به تهویه هوا با سیستم اسکای لایت

نوعی از طراحی اسکای لایت با عنوان ماژولار یا متحرک، امکان باز و بسته کردن سقف شیشه‌ ای را در اختیار کاربر گذاشته تا از این طریق فرصتی برای ورود و خروج هوا از محیط فراهم شود. اجرا اسکای لایت و سقف‌ های شیشه‌ ای در این نوع، تا حد زیادی به صرفه جویی در انرژی مصرفی سیستم تهویه کمک خواهد کرد.

این مزیت دقیقاً همان چیزی است که امروزه بسیاری افراد در این شرایط شیوع بیماری کرونا، به دنبال آن هستند. در شرایطی که همه از ورود به محیط‌ های خفه و بسته به شدت اجتناب می‌کنند، طراحی و اجرای اسکای لایت راهکار کارآمد و مفیدی به نظر می‌رسد.


صرفه جویی در انرژی گرمایی و برقی

با بهره‌گیری از تکنولوژی طراحی اسکای لایت، و همچنین اجازه عبور و ورود نور طبیعی خورشید به محیط ساختمان یا خانه، افزون بر روشنایی روز، می‌توان به صرفه جویی در انرژی وسایل گرمایشی در سرمای زمستان کرد و حتی از گرمای ناشی از آفتاب بهره برد.


افزایش ارزش ملک 

مزیت‌ های جمع شده در طراحی و اجرای اسکای لایت ها، از قابلیت‌ های یک خانه لوکس و مجهز به شمار می‌رود. زیبایی و قابلیت‌ هایی که این تکنولوژی در اختیار ساکنان محل قرار می‌دهد به اندازه زیادی بر ارزش ملک مورد نظر می‌افزاید.


نمای طبیعی و احساس فضای بزرگتر

پیش از این هم گفته شد که طراحی اسکای لایت، فرصت بیشتری برای ارتباط با فضای پیرامون در اختیار شما می‌گذارد؛ اجرای سقف شیشه‌ ای، هم به شما دید طبیعی از محیط اطراف هدیه می‌دهد و هم باعث می‌شود که با قرار‌ گیری درون این ساختمان یا بنایی کوچک، احساس کنید، فضای بیشتری در اختیار دارید؛ اگر سازه مورد نظر شما در دل طبیعت واقع شده، به یقین اجرا اسکای لایت برای شما بهترین گزینه برای شما خواهد بود و ارزش صرف هر هزینه و زمانی برای خود دارد.


دسترسی به سقف در سیستم اسکای لایت

اگرچه دسترسی به سقف و پشت‌ بام از اهداف اصلی اجرا اسکای لایت ها نیست با این حال بسیاری از کاربران و صاحبان خانه، به همین منظور از آن استفاده می‌کنند.

اسکای لایت چیستمعایب سقف اسکای لایت

هر راه کاری برای افزودن زیبایی حتی با برخورداری از مزیت‌ های بی‌شماری، معایبی هم دارد؛ طراحی و اجرای اسکای لایت نیز از این موضوع مستثنی نیست؛ همین‌طور که بهره‌ گیری از آن برای سقف و نمای ساختمان، مزایایی دارد، اجرای آن عیب و معضلاتی به همراه خواهد داشت؛ اگر در ادامه همراه ما باشید به بررسی تعدادی از این معایب خواهیم پرداخت:

  • اولین موردی که در ارابطه با اجرا اسکای‌ لایت باید به شما معرفی کنیم، سرمایه گذاری روی تجهیزاتی است که از مقاوت و استحکام بالایی برخوردار نیستند.
  • انتخاب مکان مناسب و خوب برای نصب و اجرا اسکای لایت کار ساده‌ای نبوده و به تجربه و مهارت بسیار زیادی نیاز دارد. بر اساس همین گفته‌ ها همکاری نکردن با یک مجموعه و شرکت ثابت شده، هم چون
  • پارس آمود، ضرر و آسیبات سنگینی برای شما به بار خواهد آورد. بنابراین اقدام به این کار، ریسک بزرگی برای هر شخص آینده‌ نگری تلقی می‌شود.
  • موضوع بعدی نحوه نصب و اجرا اسکای لایت هاست که به تجربه و حرفه بالایی نیازمند بوده و نباید به هر شخصی واگذار شود.
  • افرادی که برای نظافت‌ های مرتب و مداوم اهمیت زیادی قائل هستند، لازم است بدانند که تمیز کردن اسکای لایت کار راحتی نیست.


اجرا اسکای لایت و مزایای دیگر آن

سیستم اسکای لایت طوری طراحی شده است که نور را وارد خانه یا ساختمان شما کند. قرار گرفتن در معرض نور طبیعی به جای نور مصنوعی به بهبود کیفیت سلامتی انسان کمک می کند. مجری اسکای لایت هم نور را وارد خانه می کند و هم باعث گردش هوای تازه می شود. این سیستم می تواند تا حد زیادی سبب کاهش هزینه های شما شود. با وجود آن به سیستم روشنایی و گردش هوا کمتر نیاز پیدا خواهید کرد. اجرا اسکای لایت کم هزینه و مقرون به صرفه است؛ زیرا به فرایند و سیم کشی خاصی نیاز ندارد. 

خواب راحت با اسکای لایت

اگر از اسکای لایت در اتاق خواب استفاده کنید، می توانید در شب با نور ستاره ها بخوابید و در طول روز از نور خورشید استفاده کنید. 

گردش هوای تازه با سیستم اسکای لایت

یکی از دیگر از مزایای مهمی که طراحی اسکای لایت دارد، گردش هوای تازه در سطح ساختمان است. اگر از یک اسکای لایت در حمام یا قسمت های مرطوب ساختمان استفاده کنید، رطوبت و کپک از آن محل دور می ماند. 

سیستم هوشمند اسکای لایت

نور خورشید در طول روز از اسکای لایت عبور می کند و در سطح خانه پخش می شود. برای کنترل اجرا اسکای لایت در زمینه تابش مستقیم نور خورشید، پرده هایی وجود دارد. این پرده ها به صورت هوشمند در صورت تابش شدید نور آفتاب به صورت کنترل از راه دور عمل می کنند.

در نهایت پس از استفاده از اسکای لایت خواهید دانست که کار با آن بسیار راحت است. مجری اسکای لایت یک راه حل برای مصرف بهینه از انرژی طبیعی و کاهش هزینه هاست. 
مطلب پیشنهادی: یراق بازویی کرتین وال


سخن پایانی

از این که تا این بخش از مقاله ما را همراهی کرده‌اید بسیار سپاس‌گزار و خوشحال هستم؛ در نهایت، شراکت و همکاری با مجموعه مهندسی پارس آمود را در صورت تمایل و علاقه به اجرا اسکای لایت، برای سقف و نمای ساختمان خود به شما پیشنهاد می‌کنم؛ با خیالی آسوده اجرای طراحی و اجرای اسکای لایت را به شرکتی واگذار کنید که تا به امروز طی سالیان سال، پروژه‌های عظیم و موفقیت آمیزی در کشور به نتیجه رسانده‌اند.

کاربر مهمان:

به نظرم سیستم اسکای لایت میتونه گزینه خیلی خوبی باشه، فروش انواع اسکای لایت توی بازار صورت میگیره و خیلی متریال های متفاوتی هست و دست خریدار بازه

ادمین سایت:

شما میتوانید برای مشاوره درباره سیستم اسکای لایت و انواع این سیستم با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: