Menu
بازگشت به بلاگ

طراحی و اجرا نمای مجتمع مسکونی

@description

در این مقاله از پارس آمود درباره اجرا نمای مجتمع مسکونی در تهران به صورت کامل توضیح دادیم، همچنین به بررسی موارد زیر نیز خواهیم پرداخت:

  • اجرا نمای مجتمع مسکونی
    طراحی نمای مجتمع مسکونی
    طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری
    مجری نمای مجتمع مسکونی


اجرای نمای مجتمع مسکونی

طراحی و اجرای نمای مجتمع مسکونی است؛ نمای ساختمان، یکی از مهم‌ ترین ارکان مراحل ساخت بوده و المان اول ارتباط یک شخص با سازه مورد نظر است. بی شک شما هم از دسته افرادی هستید که به هنگام مهمانی رفتن، همان ابتدا، طراحی نمای مجتمع مسکونی میزبان را مورد بررسی و قضاوت خود قرار می‌دهید؛ حال اگر نمایی که با آن مواجه شوید از وضعیت مناسبی برخوردار نباشد،به طور ناخودگاه دیدگاه شما نسبت به طراحی دکوراسیون داخلی تغییر خواد کرد؛ حتی اگر درون ساختمان زمین تا آسمان با نمای بیرونی فرق داشته باشد.

به خاطر اهمیت همین موضوع و به منظور کمک بیشتر به کاربران عزیز سایت، هر آنچه را که باید پیش از طراحی و اجرای نمای جتمع مسکونی، در ذهن داشته باشید، در قالب محتوایی مختصر و مفید در اختیارتان قرار داده‌ایم؛ در ادامه همراه ما باشید تا به بیشترین سطح از اطلاعات در رابطه باطراحی نمای مجتمع مسکونی، دست یابید.

بسیاری از کارفرمایان و مالکان، وقتی در اندیشه ساخت یک سازه یا بنا می افتند، اولین مسئله‌ ای که به آن فکر می‌کنند، نحوه طراحی نمای مجتمع مسکونی یا حتی تجاری خود است؛ آ؛ن ها می‌دانند که نمای ساختمان، از المان‌ های اساسی و مهم ظاهری ساختمان می‌باشد که چارچوب کلی کار برای طراحی سایر بخش‌ های یک ساختمان مشخص می‌کند؛ به عبارتی دیگر، از آن جایی که نمای ساختان با طراحی داخلی آن باید سازگاری داشته باشد، وقتی ابتدا نمای بنا اجرا شد، بعد از آن طراحی ‌های دیگر هم بنا بر همان نمای مجتمع مسکونی، طراحی خواهند شد.


مطلب پیشنهادی: هزینه طراحی نمای مجتمع تجاری 


اهمیت طراحی نمای مجتمع مسکونی

جالب است بدانید که توجه هرچه بیشتر به طراحی نمای مجتمع مسکونی، برای زیباتر، کاربردی و چشمگیرتر بودن آن، دیدگاه بهتری به بیننده نسبت به درون ساختمان القا کرده و بهتر می‌تواند معرف مشخصات داخلی سازه مورد نظر باشد. اگر شما در حال ساخت و یا مراحل قبلی آن هستید و قصد فروش یا اجاره سازه به دیگران دارید، بدانید و آگاه باشید که شما بیش از هر شخص دیگریباید به طراحی و اجرای نمای مجتمع مسکونی خود توجه کنید.


توجه به ظاهر نمای ساختمان

این روز های ما در میان مردمی زندگی می‌کنیم که به جای کیفیت ساخت، به جنبه‌ های ظاهری و جذابیت آن اهمیت می‌دهند. در چنین شرایطی اگر طراحی نمای مجتمع مسکونی، از وضعیت نسبتاً متعادلی برخوردار نباشد، مطمئن باشید که فروش یا اجاره حتی یک واحد از آن ساختمان برای شما کاری دشوار خواهد بود.

با در نظر گیری تمام گفته‌ های فوق، به راحتی می‌ توان به اهمیت بالای نمای ساختمان پی برد؛ به یاد داشته باشید که حتی با وجود بهترین طراحی نمای ساختمان، اگر اجرا به دست افراد و شرکت کار بلد و حرفه ای صورت نگیرد، نتیجه حاصل حتی ذره ‌ای به مورد قبول و پسند شما نخواهد شد.

شما میتوانید جهت مشاوره نمای ساختمان، با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.
اصول طراحی نمای ساختمان

همان طور که گفته شد، اصولی و حساس‌ ترین مرحله ساخت از یک ساختمان، مرحله طراحی و اجرای نمای برج یا ساختمان است؛ از این رو تنها باید به مجموعه ‌ای واگذار شود، که با چندین سال سابقه چندین بار خود را ثابت کرده باشد؛ شرکت پارس آمود، یکی از مجموعه ‌های معتبر و شناخته شده در کشور عزیز ماست که تا به امروز با تکیه بر تجربیات و سوابق کارکنان حرفه‌ ای خمود، پروژه‌های عظیم و موفقی طراحی و در آخر با بهترین حالت به اجرا رسانده است.

اگرچه یک مهندس معمار و عمران حرفه ‌ای از تمامی اصول ‌های طراحی نمای ساختمان آگاه است، با این حال برای اطمینان بیشتر برخی از آن‌ ها را با هم مرور می‌کنیم؛

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع پنجره های آلومینیومی جهت استفاده در ساختمان خود میتوانید روی لینک کلیک نمایید.


نکات طراحی نمای مجتمع مسکونی

اولین موضوعی که باید به آن توجه کرد زیبایی و جذابیت کلی نمای مجتمع مسکونی یا تجاری ست؛ نما به عنوان لباسی برای کل ساختمان، باید در نگاه اول به دل نشیند. بعد از این، کیفیت مصالح مورد استفاده در اجرای نمای مجتمع مسکونی به شدت حائز اهمیت است؛ مصالح هم باید به فراوانی در منطقه یا شهر در حال ساخت قابل دسترس باشد و هم در برابر تغییرات آب و هوایی و عوامل جوی از خود مقاومت بالایی بروز دهند.

از جایی که نمای ساختمان بیشترین تماس را با محیط بیرون و نظر بیننده دارد، درنظر گیری اصول ذکر شده الزامی به نظر می‌رسد؛ افزون بر همه این ها، طراحی نمای مجتمع مسکونی باید به گونه اجرا شود که به عنوان یک اثر هنری و شاهکار معماری، نه تنها به ساختمان شما روح و معنا بخشد بلکه پیامی در ذهن هر یک نیز ایجاد کند.
مطلب پیشنهادی: یراق آلات کرتین وال


اهمیت نمای ساختمان

عامل دیگری که منجر به اهمیت بالای افراد برای طراحی نمای مجتمع مسکونی شده، اثر گذاری آن‌ ها روی زیبای و آراستگی منظر عمومی شهر است؛ اگر تمامی سازندگان و کارفرمایان همین قدر برای نمای ساختمان و برج‌ های خود در سراسر شهر ارزش قائل شوند، نه تنها برای خود بلکه برای کل منطقه و شهر زیبایی و جذابیت به ارمغان خواهند آورد. به خاطر همین موضوعات است که امروزه مراجع قانون گذار شهری در راستای طراحی و اجرای نمای مجتمع مسکونی و یا تجاری قوانین پیچیده و دشواری در نظر گرفته‌اند. همه این قوانین ‌های بر پایه کیفیت و همچنین ایمنی و آراستگی، استوار بوده و همه افراد به رعایت و احترام به تک تک ملزم ‌اند.

بنابراین به افراد توصیه می‌شود که علاوه بر هماهنگی نمای ساختمان با طراحی داخلی، به سازگاری نمای مجتمع مسکونی خود با بافت ساختمان‌ های شهری توجه داشته باشند؛ فراموش نکنید که عدم اهمیت به این موضوع در نهایت به خاطر همسایگی با ساختمان‌های دیگر، چشم انداز مطلوبی به مجتمع شما نخواهد بخشید.


سبک طراحی نمای مجتمع مسکونی

پیش از این نیز اشاره کردیم که نمای ساختمان شما با هر کاربری باید با طراحی داخلی خانه و ساختمان ‌های کناری هم خوانی داشته باشد؛ در همین راستا باید به اندازه کافی با انواع سبک ‌ها و هماهنگی هر یک با هم دیگر آشنا باشد تا به نتیجه مورد پسندی دست یابید. از این رو تصمیم گرفتیم بخشی از محتوای مقاله امروز را به بررسی انواع سبک طراحی نمای ساختمان اختصاص دهیم. پس در ادامه همراه ما باشید.


طراحی نمای مجتمع مسکونی به سبک مدرن

بعد از درک اهمیت بالای طراحی نمای مجتمع مسکونی، جالب است بدانید که سبک مدرن یکی از رایج و محبوب‌ ترین سبک‌هایی که امروزه بسیاری ازکارفرمایان برای نمای ساختمان خود از آن بهره می‌گیرند. البته برای اجرای هر نمای ساختمانی، در مرحله اول باید بودجه کارفرما را در نظر گرفت؛ نمای مجتمع مسکونی همچون بوم نقاشی است که معماران با به دست گرفتن حرفه ‌ای قلم خود، جزئیات را به نمایش می‌گذارند.


طراحی و اجرای نمای شیشه‌ای

طراحی و اجرای نمای شیشه ‌ای، با برخورداری از کلی مزایا، یکی از سبک ‌های مدرن امروزی است؛بهره گیری از شیشه برای طراحی نمای ساختمان، نه تنها این روزها بلکه از همان زمان ‌های گذشته بسیار رایج و عام پسند بود؛ بی شک انعکاس محیط پیرامون روی سطوح شیشه نمای مجتمع با هر کاربری چشم انداز خارق العاده ای در میان شلوغی جمع ایجاد خواهد کرد؛ جذابیت زیاد استفاده از شیشه برای نمای ساختمان باعث شده که امروزه بسیاری بنا و سازه‌های مجلل از طراحی و اجرای نمای شیشه ای بهره گیرند.

اگر شما هم شیفته و حیران این سبک از نما هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر شما را به مقاله اجرای نمای شیشه‌ای در سایت خود دعوت می‌کنم.


طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری

قطعاً شما هم از دسته افرادی هستید که بعد ورود و سفر به شهر و استان جدید به فکر بازدید از مجتمع‌ های تجاری و مراکز خرید می افتید؛ برای این کار از ساکنان همان منطقه می‌خواهید که تعدادی از این مجتمع ‌های بزرگ و معتبر را به شما معرفی کنند؛ مطمئناً آن شخص مکان ‌هایی از شهر خود را به شما معرفی خواهد کرد که از زیبایی و جذابیت بیشتری برخوردار باشد. طراحی و اجرای نمای مجتمع تجاری باید به گونه باشد که در الویت های معرفی به دیگران قرار گیرد.


اهمیت طراحی نمای مجتمع مسکونی

با وجود چنین وضعیتی، امروزه کار فرمایان حاضر به صرف هزینه اجرا نمای مجتمع مسکونی و زمانی برای طراحی نمای ساختمان خود هستند؛ آن‌ ها می‌دانند که این روزهای جذابیت ظاهری بیشتر، افراد بیشتری هم به خود جلب می‌کند؛ و در نهایت تاثیر بسزایی روی رونق و پیشرفت کسب و کار آن‌ها خواهد گذاشت؛ علاوه بر بحث مالی، چون عموماً مجتمع‌ های تجاری بیشتر از هر ساختمان دیگری در معرض توجه سطح شهر قرار دارند، نحوه طراحی نما برای آن‌ها پر اهمیت‌تر است. در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با اجرای نمای مجتمع تجاری، به مقاله دیگر سایت با همین عنوان مراجعه کنید.اجرا نمای ساختمان مسکونی 

مجتمع مسکونی مجموعه ای از ساختمان ها را در بر می گیرد که به منظور سکونت افراد در کنار هم قرار گرفته اند. طراحی و اجرای نمای مجتمع مسکونی تنوع بالایی دارد. با این حال همه نما ها دارای ویژگیهای مشترکی هستند. همه این سیستم ها در برابر آب و رطوبت مقاومت دارند. کیفیت و دوام انواع مواد اولیه برای اجرا نمای ساختمان مسکونی متفاوت است. با اجرا نمای مجتمع مسکونی قابل رویت ترین بخش ساختمان را طراحی و اجرا می کنید. نمای یک ساختمان مانند پوست در برابر عوامل خارجی از ساختمان مراقبت می کند. وقتی صحبت از اجرای نمای مجتمع مسکونی می شود، باید به حداکثر رساندن نور خورشید و در عین حال محافظت در برابر آن، کنترل تهویه هوا و کنترل دمای محیط را در نظر بگیرید. گزینه های زیادی برای اجرا نمای ساختمان مسکونی وجود دارد. امروزه انواع مدل های نما برای مجتمع مسکونی به نما های هوشمند و غیر هوشمند دسته بندی شده است. هر چقدر نما برای مجتمع مسکونی هوشمند تر و با کیفیت تر باشد، هزینه نمای یک مجتمع مسکونی هم بیشتر می شود. این کیفیت در مواد اولیه مصرفی برای ساخت تعریف می شود. برای اینکه نمای مناسبی برای یک مجتمع مسکونی انتخاب کنید، کاربرد ساختمان و آب و هوای محیط اطراف را در نظر بگیرید.

برای اینکه بهترین انتخاب را برای اجرا نمای مجتمع مسکونی داشته باشید، حتما از یک مجری نمای مجتمع مسکونی کمک بگیرید. نما جدا از زیبایی کارکرد های مهم دیگری هم برای ساختمان دارد. انواع نمای ساختمان برای محافظت از آن در برابر انواع آب و هوا یا دیگر تهدیدات مناسب است. برای این کار از مواد اولیه مختلفی استفاده می شود که انتخاب درست آن ها نیازمند دقت و تحقیق است.

مطلب پیشنهادی: مجری نمای مدرن

سخن پایانی

فرایند طراحی و اجرای نما، نه تنها در ایران بلکه در همه کشورها با هر فرهنگی تاثیر گذار و مهم است. زیرا همان گونه که گفته شده نمای ساختمان به عنوان لباسی برای بنا بوده و نمایانگر طراحی و دیدگاه کلی از محیط داخلی آن می‌باشد. به همین خاطر است که امروزه کارفرماها به دنبال بهترین و مجرب‌ ترین معماران در سراسر دنیا هستند تا با خیال آسوده پروژه بزرگ خود را به آن‌ها واگذار کنند.

البته با وجود شرکت ‌های معتبری که امروزه در کشور در حال فعالیت هستند، دیگر به استخدام معمار از خارج از کشور نیازی نخواهید داشت؛ به عنوان مثال شرکت مهندسی پارس آمود یکی از شرکت‌ های فعال در زمینه اجرا نمای مجتمع مسکونی در تهران است، که با اتکا بر سوابق و تجربیات کارکنان و معماران مجرب خود، طراحی و اجرا نمای ساختمان مسکونی در ایران را اجرا کرده و به موفقیت‌های والا رسیده‌اند.

در صورت تمایل به ساخت و اجرای مجتمع با هر کاربری در سطح کشور، پیشنهاد ما به شما همکاری با مجموعه موفق پارس آمود است. از همراهی شما تا این لحظه سپاس گزارم و امیدوارم مطالعه مطالب فوق برایتان مؤثر و مفید واقع گردد.

کاربر مهمان:

برای طراحی نمای مجتمع مسکونی چه متریالی پیشنهاد میدین؟

ادمین سایت:

برای طراحی نمای مجتمع مسکونی، متریال های مختلفی وجود دارد که برای زیبایی بیشتر میتوان از متریال شیشه ای استفاده نمود، در مجموع برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی نمای مجتمع مسکونی میتوانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل نمایید.

قرار ملاقات با ما

از طریق فرم زیر می توانید درخواست قرار ملاقات را ثبت نمایید: